AHMET EMRE BİLGİLİ HABERLERİ

Ahmet Emre Bilgili Haberleri

Ahmet Emre Bilgili haber, Ahmet Emre Bilgili son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ahmet Emre Bilgili 25.11.2016
Adana'daki Terör Saldırısı
Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Emre Bilgili, Adana Valiliği önünde geçekleşen terör saldırısıyla ilgili, "TEOG sınavında arkadaşlarımız görevli oldukları için yerlerinde olmamışlar.
Ahmet Emre Bilgili 30.9.2016
Sandıklı'da Bilsem Müdürler Çalıştayı
Sandıklı Hüdai kaplıcalarında bulunan termal bir otelde düzenlenen çalıştaya, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili, Temel Eğitim Genel Müdürü Yrd.
Ahmet Emre Bilgili: CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: (2)Ahmet Emre Bilgili 20.9.2016
Ahmet Emre Bilgili: İlk Ders '15 Temmuz'Ahmet Emre Bilgili 19.9.2016
Ahmet Emre Bilgili: Yeni Eğitim Öğretim Yılı BaşladıAhmet Emre Bilgili 19.9.2016
Ahmet Emre Bilgili: İlk Ders '15 Temmuz Darbe Girişimi' OlduAhmet Emre Bilgili 19.9.2016
Ahmet Emre Bilgili: İlk Ders '15 Temmuz Darbe Girişimi' OlduAhmet Emre Bilgili 19.9.2016
Ahmet Emre Bilgili: Ttk'ye Yeni BaşkanAhmet Emre Bilgili 2.9.2016
Ahmet Emre Bilgili: Atama KararıAhmet Emre Bilgili 1.9.2016
Ahmet Emre Bilgili 23.6.2016
Yayıncılar İftarda Buluştu
İstanbul Sultanahmet Vakfı'nda yapılan iftar sonrası konuşan, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Emre Bilgili, Kültür Bakanlığı'nda da çalıştığını belirterek, Milli Eğitim ve kültür camiasının birbirini tamamladığını söyledi.
Ahmet Emre Bilgili: Turkcell 'Zeka Küpü' ProjesiAhmet Emre Bilgili 30.5.2016
Ahmet Emre Bilgili: Sancar'dan Bilsem'li Öğrencilere MesajAhmet Emre Bilgili 30.5.2016
Ahmet Emre Bilgili 30.5.2016
Sancar'dan Bilsem'li Öğrencilere Mesaj
MEB Müsteşar Yardımcısı Ahmet Emre Bilgili açılış törenindeki konuşmasında, Bakanlık olarak özel yetenekli çocuklara hak ettikleri gelişmişliğe ulaşabilecekleri imkanları sunmak için çok çalıştıklarını ifade etti.
Ahmet Emre Bilgili 30.5.2016
Turkcell "Zeka Küpü" Projesi
Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili de Milli Eğitim Bakanlığı olarak bugüne kadar özel yetenekli çocukların eğitimi için önemli adımlar attıklarını belirterek, BİLSEM'leri geliştirmenin ve daha iyi noktalara getirmenin öncelikli hedefleri arasında yer aldığını kaydetti.
Ahmet Emre Bilgili: Zeka Küpü' Projesi Hayata GeçirildiAhmet Emre Bilgili 30.5.2016
Ahmet Emre Bilgili 20.5.2016
Taşköprü'de Özel Eğitim Hizmetleri Semineri Düzenlendi
Taşköprü ilçesinde bulunan öğretmen ve idarecilere yönelik Özel Eğitim Hizmetleri Semineri düzenlendi. Taşköprü Belediyesi Sosyal Tesisleri'nde ve Mustafa Sıtkı Erkek Endüstri Meslek Lisesi'nde ilk ve orta öğretim öğretmen ve idarecilerine yönelik gerçekleşen seminere Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili ile Özel Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Celil Güngör katıldı.
Ahmet Emre Bilgili 20.5.2016
Atama Kararları
Milli Eğitim Bakanlığında Müsteşar Yardımcılığına Ahmet Emre Bilgili, Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğüne Funda Kocabıyık, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğüne Celil Güngör, Temel Eğitim Genel Müdürlüğüne de Cem Gençoğlu getirildi.
Ahmet Emre Bilgili: Sanata Engel Yok' SergisiAhmet Emre Bilgili 10.5.2016
Ahmet Emre Bilgili 10.5.2016
Sanata Engel Yok" Sergisi
MEB müsteşar yardımcıları Ahmet Emre Bilgili ve Muhterem Kurt ile Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin katıldığı sergide, Çankaya Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi ile Sincan Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi öğrencileri ritm ve müzik dinletisi sundu.
Ahmet Emre Bilgili 5.5.2016
Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Bilgili Açıklaması
Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Emre Bilgili, "Öğretmen yetiştirmeyi bir süreç olarak anlıyoruz.
Ahmet Emre Bilgili 4.5.2016
Bakan Avcı "Türkiye'nin Yetişmiş İnsan Gücü Çalıştayı"Na Katıldı
"NİCELİK VE NİTELİK OLARAK DEĞİŞİM ZORUNLU" İlgili kanunun çıkış yılının 1929 olduğunu, o yıllarda üniversitelerin kurulmadığını ve üniversite reformunun ise 1933'te yapıldığını hatırlatan Bakan Avcı, sözlerine şöyle devam etti: "Giden öğrencilerin nasıl bir Türkiye'den gittiklerini düşünürsek, biraz tahayyül etmeye çalışırsak, bugün aradaki farkı daha güzel görürüz. O dönemin talebeleri çok yoksul bir ülkeden, savaş yorgunu bir ülkeden, gözlerini kamaştıran bir Batı'ya gidiyorlar. Psikolojiler de buna göre biçimleniyor. Yeni bir devlet kurulmuş, yeni bir ulus inşa projesi yürürlüğe konmuş, buna ilişkin birtakım düzenlemeler yapılıyor. Alfabe değişeli bir yıl olmuş. Dolayısıyla 1929 şartlarında çıkarılan bir kanunla doğrusu iyi idare etmişiz. Ama on yıldan beri artık bunu günümüz şartlarında eğitim öğretim görecek öğrencilerimiz için güncellememiz gerektiği çok açık. İşte bu çalıştay bunu yapıyor." Yurt dışına öğrenci gönderme programının hem nitelik hem nicelik olarak değiştirilmesinin zorunluluk arz ettiğini vurgulan Bakan Avcı, nicelik olarak rakamların iyi olduğunu, işin nitelik kısmının üzerinde çalışılacağını belirterek, şunları kaydetti: "Nitelik de sürecin başından yani öğrenci seçme aşamasından başlayıp, dönüşte kimin nerede nasıl vazifelendirileceğine uzanan geniş bir yelpazede alınacak tedbirlerle ancak niteliği artırabiliriz. Bunu da yapıyoruz. Bu masalarda dile getirilen görüşlerin, önerilerin bir kısmını zaten yaptık. Öğrenci seçim süreçlerinde, gidilen ülkelerdeki şartların düzeltilmesi bakımından birçok düzeltme yapıldı. Ama yapacak daha çok işimiz var. 10 bin öğrenci içinden bin öğrenci seçiyoruz. Buna rağmen nitelik konusunda biraz daha gayretli olmamız gerekiyor." "1416 BURSLULARI TÜRKİYE'NİN STRATEJİK İNSAN KAYNAKLARINI OLUŞTURDU" MEB Müsteşar Yardımcısı Ahmet Emre Bilgili ise, 1416 Sayılı Kanun'un 87 yıl önce çıktığını ve bu süre içerisinde birçok öğrencinin bu kanundan yararlanarak Türkiye'nin stratejik insan kaynaklarını oluşturduğunu söyledi.
Ahmet Emre Bilgili 4.5.2016
Avcı: "Türkiye'nin Nereden Nereye Geldiğini Sadece Bu Kanun ve Bu Kanuna İlişkin Uygulamalara...
"Nicelik ve nitelik olarak değişim zorunlu" İlgili kanunun çıkış yılının 1929 olduğunu, o yıllarda üniversitelerin kurulmadığını ve üniversite reformunun ise 1933'te yapıldığını hatırlatan Avcı sözlerine şöyle devam etti: "Giden öğrencilerin nasıl bir Türkiye'den gittiklerini düşünürsek, biraz tahayyül etmeye çalışırsak, bugün aradaki farkı daha güzel görürüz. O dönemin talebeleri çok yoksul bir ülkeden, savaş yorgunu bir ülkeden, gözlerini kamaştıran bir batıya gidiyorlar. Psikolojiler de buna göre biçimleniyor. Yeni bir devlet kurulmuş, yeni bir ulus inşa projesi yürürlüğe konmuş, buna ilişkin birtakım düzenlemeler yapılıyor. Alfabe değişeli bir yıl olmuş. Şapkayı ya giymişiz, ya giymemişiz, galiba giymişiz. Dolayısıyla 1929 şartlarında çıkarılan bir kanunla doğrusu iyi idare etmişiz. Ama on yıldan beri artık bunu günümüz şartlarında eğitim öğretim görecek öğrencilerimiz için güncellememiz gerektiği çok açık. İşte bu çalıştay bunu yapıyor." Yurt dışına öğrenci gönderme programının hem nitelik hem nicelik olarak değiştirilmesinin zorunluluk arz ettiğini vurgulan Bakan Avcı, nicelik olarak rakamların iyi olduğunu, işin nitelik kısmının üzerinde çalışılacağını belirterek, şunları kaydetti: "Nitelik de sürecin başından yani öğrenci seçme aşamasından başlayıp, dönüşte kimin nerede, nasıl vazifelendirileceğine uzanan geniş bir yelpazede alınacak tedbirlerle ancak niteliği artırabiliriz. Bunu da yapıyoruz. Bu masalarda, dört masada dile getirilen, görüşlerin önerilerin bir kısmını zaten yaptık. Öğrenci seçim süreçlerinde, gidilen ülkelerdeki şartların düzeltilmesi bakımından birçok düzeltme yapıldı. Ama yapacak daha çok işimiz var. 10 bin öğrenci içinden bin öğrenci seçiyoruz. Buna rağmen nitelik konusunda biraz daha gayretli olmamız gerekiyor." Yurt dışına bursluluk tecrübesi olanlar da çalıştaya katıldı MEB Müsteşar Yardımcısı Ahmet Emre Bilgili ise 1416 Sayılı Kanunun 87 yıl önce çıktığını ve bu süre içerisinden birçok öğrencinin bu kanundan yararlanarak Türkiye'nin stratejik insan kaynaklarını oluşturduğunu söyledi.
Ahmet Emre Bilgili 4.5.2016
MEB Yurt Dışı Burs Programı Çalıştayı
"Nicelik ve nitelik olarak değişim zorunlu" İlgili kanunun çıkış yılının 1929 olduğunu, o yıllarda üniversitelerin kurulmadığını ve üniversite reformunun ise 1933'te yapıldığını hatırlatan Avcı sözlerine şöyle devam etti: "Giden öğrencilerin nasıl bir Türkiye'den gittiklerini düşünürsek, biraz tahayyül etmeye çalışırsak, bugün aradaki farkı daha güzel görürüz. O dönemin talebeleri çok yoksul bir ülkeden, savaş yorgunu bir ülkeden, gözlerini kamaştıran bir batıya gidiyorlar. Psikolojiler de buna göre biçimleniyor. Yeni bir devlet kurulmuş, yeni bir ulus inşa projesi yürürlüğe konmuş, buna ilişkin birtakım düzenlemeler yapılıyor. Alfabe değişeli bir yıl olmuş. Şapkayı ya giymişiz, ya giymemişiz, galiba giymişiz. Dolayısıyla 1929 şartlarında çıkarılan bir kanunla doğrusu iyi idare etmişiz. Ama on yıldan beri artık bunu günümüz şartlarında eğitim öğretim görecek öğrencilerimiz için güncellememiz gerektiği çok açık. İşte bu çalıştay bunu yapıyor." Yurt dışına öğrenci gönderme programının hem nitelik hem nicelik olarak değiştirilmesinin zorunluluk arz ettiğini vurgulan Bakan Avcı, nicelik olarak rakamların iyi olduğunu, işin nitelik kısmının üzerinde çalışılacağını belirterek, şunları kaydetti: "Nitelik de sürecin başından yani öğrenci seçme aşamasından başlayıp, dönüşte kimin nerede, nasıl vazifelendirileceğine uzanan geniş bir yelpazede alınacak tedbirlerle ancak niteliği artırabiliriz. Bunu da yapıyoruz. Bu masalarda, dört masada dile getirilen, görüşlerin önerilerin bir kısmını zaten yaptık. Öğrenci seçim süreçlerinde, gidilen ülkelerdeki şartların düzeltilmesi bakımından birçok düzeltme yapıldı. Ama yapacak daha çok işimiz var. 10 bin öğrenci içinden bin öğrenci seçiyoruz. Buna rağmen nitelik konusunda biraz daha gayretli olmamız gerekiyor." - Yurt dışına bursluluk tecrübesi olanlar da çalıştaya katıldı MEB Müsteşar Yardımcısı Ahmet Emre Bilgili ise 1416 Sayılı Kanunun 87 yıl önce çıktığını ve bu süre içerisinden birçok öğrencinin bu kanundan yararlanarak Türkiye'nin stratejik insan kaynaklarını oluşturduğunu söyledi.
Ahmet Emre Bilgili 1.5.2016
Üsküdarlı Hanım Sultanlar Güzergahı" Yürüyüşü, Ünlü İsimleri Bir Araya Getirdi
Üsküdar Kültür Sanat ve Medeniyet Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Coşkun Yılmaz'ın organize ettiği yürüyüş renkli görüntülere sahne oldu. Nevmekan'da başlayan yürüyüşe aralarında Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Emre Bilgili, Hayati Develi, Beşir Ayvazoğlu, Tufan Buzpınar, İskender Pala, Fatih Andı gibi isimlerin de yer aldığı iş, sanat, eğitim, yazar, edebiyat, mimar ve bilim dünyasından çok sayıda davetli katıldı.
Ahmet Emre Bilgili 28.4.2016
Uzman Yardımcıları İstanbul Eğitimi Programı"
Programa ilişkin AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Milli Eğitim Bakanı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Emre Bilgili, şunları kaydetti: "Bütün Bakanlıklar, kendi insan kaynağını iyileştirmek üzere yüksek standartları taşıyan ve kariyer meslek olarak gördükleri uzman yardımcıları aldı.
Ahmet Emre Bilgili 26.4.2016
Mili Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Bilgili Açıklaması
Mili Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Emre Bilgili, İstanbul'un eğitim ve ufuk açısından büyük bir öneme sahip olduğunu belirterek, "İstanbul'un bu potansiyelini herkesin kendi adına bireysel bir kazanıma dönüştürmesi gerekir. Ayrıca bu potansiyeli toplumsal ve ülke kazanımına da dönüştürmek zorundayız" dedi.
Ahmet Emre Bilgili 25.4.2016
MEB Uzmanlarına "Şehir ve Kültür" Eğitimi
Eğitimlere MEB Müsteşar Yardımcısı Ahmet Emre Bilgili, Muammer Yıldız, Rehberlik ve Denetim Başkanı Atıf Ala, İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu, Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Emine Azdiken de katılacak.
Ahmet Emre Bilgili 16.4.2016
Türkiye'nin Tek Çocuk Kitapları Fuarı Açıldı
"Okumak Geleceğim" temasıyla düzenlenen Beykoz Çocuk Kitapları Fuarı'nda  16-24 Nisan tarihleri arasında 75 yayın evi ve 50 çocuk kitabı yazarı okurlarla buluşacak. Beykoz sahilinde 2500 metrekare kapalı alanda kurulan fuarda her gün çocuklar için masal saatleri, meslek etkinlikleri, söyleşi ve gösteriler yer alacak Çocuklara kitabı ve okumayı sevdirmeyi amaçlayan fuarın açılışını Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Emre Bilgili, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz İlçe Mili Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Belediye Başkan yardımcıları, Yazar Yalvaç Ural ve çocuklar birlikte yaptı.
Ahmet Emre Bilgili 16.4.2016
2. Beykoz Çocuk Kitap Fuarı Açıldı
Beykoz Belediyesinin karşısındaki sahildeki fuarın açılışına Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Emre Bilgili, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, yazar Yalvaç Ural ve çok sayıda çocuk katıldı.
Ahmet Emre Bilgili 1.4.2016
Nurettin Topçu Günleri" Başladı
Lisenin konferans salonunda gerçekleştirilen açılış programında konuşan Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Emre Bilgili, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın selamlarını ileterek, "Aslında kendisi bu programa çok gelmek istedi, gündemine de aldı fakat Sayın Başbakanımızın Diyarbakır'daki programından dolayı katılamadı.
Ahmet Emre Bilgili 10.3.2016
Ortaokul ve Lise Öğrencilerine "Fiziksel Aktivite" Karnesi
Türkiye'de 12 yaş üstü bireylerin yüzde 71'inin hareketsiz olduğunu, 6-11 yaş grubu çocukların yüzde 58'inin de egzersiz yapmadığını dile getiren Müezzinoğlu, çocukların her gün en az bir saat fiziksel aktivite yapması gerektiğine vurgu yaptı. Müezzinoğlu, mesajında şunları belirtti: "Gelecek nesillerimize sağlıklı bir gelecek hazırlamak bizlerin elinde. Evlatlarımıza sağlıklı yaşam kültürünü kazandırmak için, Milli Eğitim Bakanlığımıza sunduğumuz öneriler ve Bilim Kurulu kararı ile fiziksel aktivite karnesi hazırladık. Bu karne öğrencilerimize eğitim ve öğretim yılının başında ve sonunda verilecek. Uygulamada mekik, şınav, esneklik ölçümü, vücut ağırlığı ve boy uzunluğu gibi parametreler değerlendirilecek. Fiziksel aktivite karnesi ana karnedeki beden eğitimi ve spor ders notunu etkilemeyecek. Çocuklara ait bilgiler gizli tutulup her çocuğun kendi ailesiyle paylaşılacak. e-okul veri tabanından velilerin diğer karne notlarına erişimindeki gibi fiziksel uyumluluk karnesine ulaşmaları sağlanacak. Geleceğin Türkiyesine sağlıklı bir nesil kazandırmak için bakanlık olarak yapacağımız çalışmalarda yanımızda yer alacak olmanız bizlere güç veriyor. Bütün çabalarımız çocuklarımızın geleceğe daha mutlu ve güvenli adım atabilmeleri içindir." "Fiziki hareketliliğin önemi topluma öğretilmelidir" Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı da mesajında, fiziki hareketsizliğin, birçok rahatsızlığın en önemli sebebi olduğuna dikkati çekti. Dünya Sağlık Örgütünün verilerine göre, 2008'te dünyadaki bütün ölümlerin 3 milyon 200 bininin hareketsizlikten kaynaklandığını ifade eden Avcı, şunları aktardı: "Hareketsizliğin önlenmesi ve fiziki hareketliliğin bir hayat kültürü haline gelmesinde en önemli rol, toplum tarafından örnek görülen öğretmenlerimize ve hekimlerimize düşmektedir. Okul çağından itibaren bu bilinç öğretmenlerimiz tarafından çocuklarımıza aşılanmalı, hekimlerimiz tarafından sağlıklı bir hayat için fiziki hareketliliğin önemi toplumumuza öğretilmelidir. Milli Eğitim Bakanlığımız ile Sağlık Bakanlığımızın ortak çalışması sonucu hayata geçirilecek 'Okullarda Fiziki Hareketlilik Karne Uygulaması'nın beden eğitimi öğretmenlerinin desteği ile çocuklarımız ve anne babalarının fiziksel aktivitenin önemine dair farkındalığını hızla artıracağına inanıyorum" Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Emre Bilgili de konuşmasında, insan hayatının beslenme, eğitim ve fiziksel aktivite ile bir bütün olduğunu dile getirdi.
Ahmet Emre Bilgili: Dost Meclisi ToplantısıAhmet Emre Bilgili 5.2.2016
Ahmet Emre Bilgili: Adana Turizm Master Planına KavuştuAhmet Emre Bilgili 3.2.2016
Ahmet Emre Bilgili 31.1.2016
Berlin'de Türk Çocuklarının Eğitim Sorunları Masaya Yatırıldı
Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili, Almanya'nın da artık Türkiye'nin kültürel coğrafyası olduğunu söyledi.
Ahmet Emre Bilgili 29.1.2016
Berlin'de Başarılı Türk Öğrenciler Ödüllendirildi
Ödül alan öğrencilerin üniversite okuyacağına ve Alman eğitimin sisteminde iyi bilim adamları yetiştiğine işaret eden Karslıoğlu, öğrencilerden kimliklerini, değerlerini, inançlarını ve Türkçeyi korumalarını istedi. Karslıoğlu, ödül alan öğrencilerden üniversitede siyaset bilimleri ve uluslararası ilişkiler bölümünü okumak isteyenlerin Büyükelçilik'te staj yapabileceğini söyledi. Törene katılan Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili de başarılı öğrencilerin ödüllendirilmesinden çok memnun olduğunu ifade ederek öğrencileri İstanbul'da misafir etmek istediğini kaydetti.
Ahmet Emre Bilgili 18.12.2015
40 Yıl Sonra Nurettin Topçu Bilgi Şöleni"
Programa katılan Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Emre Bilgili ise, Nurettin Topçu'nun "Muallim tüccar değildir" sözünü vurgulayarak, medeniyet yapacak muallimler yetiştirmeye olan ihtiyacı hatırlattı.
Şu an buradasınız: Ahmet Emre Bilgili Haberleri | Ahmet Emre Bilgili Kimdir - Haberler - Sayfa 4 - Ahmet Emre Bilgili haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ahmet Emre Bilgili kimdir, hayatı ve biyografisi. İbrahim Kalın İstanbul'daki Türkistan Tekkeleri Kitabının Tanıtımına Katıldı
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 4.8.2020 09:24:47. #1.14#
title