Ahmet Boztaş'ın 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı

Ahmet Boztaş'ın 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı

18.03.2014 15:11 | Son Güncelleme: 18.03.2014 15:11
Ahmet Boztaş'ın 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Boztaş, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 99. yılı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Boztaş, "Çanakkale Zaferi Türk Ve Dünya Tarihinde Önemli Bir Dönüm Noktasıdır"

Boztaş mesajında, 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin Türk ve Dünya tarihinde önemli bir dönüm noktası olduğunu belirterek tarihte eşine az rastlanan, büyük kahramanlık destanlarından biri olduğunu kaydetti. Boztaş, "Çanakkale; dünya literatüründe bir dönüm noktası olarak tarihe geçmiş ve tarihe altın harflerle yazılmış kahramanlık öyküsüdür. Çanakkale'de düşman kuvvetlerine karşı kahraman ordumuz, aylar boyunca devam eden, deniz ve karada eşine ender rastlanır bir kahramanlık mücadelesi vermiştir. Mustafa Kemal Atatürk'ün askeri dehası ve üstün komutanlık yeteneğini gösterdiği bu şanlı destanda "Ben size taarruz emretmiyorum.

Ölmeyi emrediyorum. Biz ölünceye kadar geçecek zaman içinde yerimize başka kuvvetler ve başka komutanlar geçecektir" demiştir. Mustafa Kemal'in Çanakkale'de çok üstün güçlere karşı vermiş olduğu büyük mücadele; dünya savaş tarihinde örneği az görülen bir olaydır. Düşman donanmasının çok ağır kayıplar vererek geri çekilmek zorunda kaldığı bu şanlı destanda yaklaşık 300 bin askerimiz de şehit olmuştur. Çanakkale Zaferi'yle, millet olma bilincinin tohumları atılmış, Kurtuluş Savaşı'nın kazanılmasında milletimize büyük bir moral kaynağı olmuştur. İşte geleceğin Türkiye'si vatan uğruna canlarını veren bu kahraman şehitlerimizin kanları üzerine kurulmuştur. Bu duygu ve düşüncelerle 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 99. Yıldönümünü kutluyor, başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum" .

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title