Ahmet Bayram Haberleri

Ahmet Bayram haber, Ahmet Bayram son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ahmet Bayram - 4.12.2018
Madencilerin "Ekmek Mücadelesi"
AHMET BAYRAM - Manisa'nın Soma ilçesinde 4 yıl önce 301 işçinin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan maden faciasına rağmen Soma'daki işçiler, iyileştirilen şartlar altında büyük bir özveriyle çalışmaya devam ediyor.
Ahmet Bayram - 1.12.2018
Emekli Şampiyonlar "Ata Sporu" İçin Koşuyor
AHMET BAYRAM - Türkiye'nin değişik hipodromlarındaki yarışlarda koşan ve dereceler elde eden atlar, yaşlandıktan ya da geçirdikleri sakatlıktan sonra başladıkları "emekliliklerini" ata sporu ciritte koşarak geçiriyor.
Ahmet Bayram - 24.11.2018
Yanık Ülke"Yi Sonbahar Renklendirdi
AHMET BAYRAM - Manisa'da yer alan ve UNESCO'nun Global Jeopark Ağı'na dahil edilen Kula Volkanik Jeoparkı, sonbahar renkleriyle ziyaretçilerine görsel şölen yaşatıyor.
Ahmet Bayram - 14.11.2018
Akhisar'da "Domat Zeytini" Mesaisi
AHMET BAYRAM - Türkiye'nin önemli sofralık zeytin üretim merkezlerinden Manisa'nın Akhisar ilçesinde, bölgeye özgü yetişen, iriliği, lezzeti ve yüksek et oranıyla diğer türlerden ayrılan erkenci tür Domat zeytininin hasadına başlandı.
Ahmet Bayram - 1.11.2018
Değerlenen Üzüm İçin Gece Gündüz Nöbet Tutuyorlar
AHMET BAYRAM - Manisalı çiftçiler, bu sezon fiyatı büyük oranda arttığı için yüzlerini güldüren ve hasadı devam eden üzümlerini korumak amacıyla gecelerini bağ ve sergilerde geçiriyor.
Ahmet Bayram - 21.10.2018
Bursa'da "Cumhuriyet Kupası Halk Bisiklet Yarışları" Yapıldı
Lisanslı dalında ise yıldız B kategorisinde Mustafa Melih Yıldız, yıldız A kategorisinde Emre Razı, genç kategorisinde Muhammet Erkan, elit kategorisinde Furkan Dilek ve master kategorisinde Ahmet Bayram birinciliği elde etti.
Ahmet Bayram - 17.10.2018
Televizyoncu Muhtar Sorunları Stüdyoda Çözüyor
AHMET BAYRAM - Manisa'da 20 yıldır muhtarlık yapan Salim Çetin, program yaptığı yerel bir televizyona meslektaşlarını konuk ediyor ve vatandaşların sorunlarını yetkililere ulaştırıyor.
Ahmet Bayram - 14.10.2018
Ülke Ülke Gezerek Manisa'nın Fotoğraflarını Topladı
AHMET BAYRAM - Manisa'nın Şehzadeler ilçesinde antika eşya koleksiyon ve ticareti ile uğraşan 46 yaşındaki İbrahim Gürcan, Türkiye'nin yanı sıra 20 yılda Avrupa'nın çeşitli kentlerindeki mezatları dolaşarak oluşturduğu Manisa'ya ait 12 bin fotoğraflık koleksiyona gözü gibi bakıyor.
Ahmet Bayram - 5.10.2018
Almanya ile Türkiye Arasındaki Doğrudan İletişim Güçlü Bir Zemine Ulaştı"
AHMET BAYRAM - Bosch Türkiye ve Ortadoğu Başkanı Steven Young, Türkiye ile Almanya arasındaki ilişkilerin Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Almanya ziyaretinin ardından yeni bir döneme girdiğini belirterek, "İlişkilerdeki yeni döneme, 'doğrudan iletişim dönemi' diyebilirim.
Ahmet Bayram - 4.10.2018
Şırnak'ta, 300 Yıllık Gelenek İçin Mezarlığa Akın Ettiler
ŞIRNAK'ta, Cudi Dağı eteklerinde sürdürülen gelenek için yaklaşık 300 yıldır olduğu gibi bu sene de binlerce kişi, Balveren Mezarlığı'nı ziyaret etti.  Türkiye'nin farklı şehirlerinde yaşayan Şırnaklılar, her sene gerçekleştirdikleri geleneksel mezarlık ziyareti için Balveren beldesinde buluştu. Yaklaşık 300 yıldır sürdürdükleri ziyareti bu yıl da gerçekleştiren Şırnaklılar, etkinliği yıllık buluşma organizasyonu olarak gördüklerini söyledi. Civar köylerde yaşayanların da katılım sağladığı ziyarete çocuklarıyla gelenler de oldu. Balveren Mezarlığı'nda Kur'an-ı Kerim okuyan Şırnaklılar, dua etti. Her yıl Ekim ayının ilk perşembesinde gerçekleştirilen bu yılki ziyarette, ailelerin tenceresinde pişen yemekten doldurulan tabaklar, yüzlerce metre uzunluğundaki sofralara dizildi. Yaklaşık 5 bin kişinin yaşadığı beldenin 400'den fazla hanesinden gelenler, aynı sofrada buluşurken, mezar başında dualar edilip, mezarlıklar onarıldı, ölülerin hayrına çocuklara şekerler dağıtıldı. Köye ilk yerleşen ve imamlık yaptığı iki köy arasına ev inşa edip, yerleşen Mele Derweş'in, geleneğin başlatıcısı olduğu belirtildi.  Belde sakinlerinden Ahmet Bayram, mezarlık ziyareti geleneğinin 300 yıldır sürdürüldüğünü belirterek, "Dışlardan köylülerimiz, kardeşlerimiz, akrabalarımız buraya geliyor.
Ahmet Bayram - 4.10.2018
Şırnak'ta Her Yıl Etkinlikte Buluşuyorlar
Vatandaşlardan Ahmet Bayram, etkinliğin dedelerinden kalma bir gelenek olduğunu, kendilerinden sonraki nesillere de bu mirası bırakacaklarını söyledi.
Ahmet Bayram - 4.10.2018
Manisa'dan 40 Ülkeye Üzüm İhracatı
AHMET BAYRAM - Kuru üzümün yanında sofralık üzümde de dünya pazarından aldığı payı hızla artıran Manisa, bu sezon rekoltedeki gerilemeye rağmen 3 ayda 40 ülkeye yaklaşık 50 milyon dolarlık sofralık üzüm göndermeyi başardı.
Ahmet Bayram - 25.9.2018
Genç Dünya Şampiyonunun İdolü Hamza Yerlikaya
AHMET BAYRAM - Slovakya'da düzenlenen Dünya Gençler Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazanan milli sporcu Kerem Kamal, güreş yaptığı dönemdeki kündeleri nedeniyle Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya'yı örnek aldığını belirterek, "Bu hareketi beni çok etkiliyordu.
Ahmet Bayram - 9.9.2018
Kula Jeoparkı'na İlgi 5 Yılda 11 Kat Arttı
AHMET BAYRAM - UNESCO Global Jeopark Ağı içerisinde Türkiye'yi temsil eden Kula Jeoparkı'na ilgi 5 yılda 11 kat arttı.
Ahmet Bayram - 22.8.2018
Kırkağaç Kavununa Yorganlı Koruma
AHMET BAYRAM - Manisa'da yetiştirilen Kırkağaç kavununun hasadı büyük bir titizlikle yapılıyor.
Ahmet Bayram - 17.8.2018
Kuru Üzümde Üreticiye "Acele Etmeyin" Uyarısı
AHMET BAYRAM - Ege Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Birol Celep, Türk çekirdeksiz kuru üzümünün dünya piyasasında hak ettiği değerle satılabilmesi için üreticinin hasat paniğine kapılmaması gerektiğini belirtti.
Ahmet Bayram - 11.8.2018
Pamukkale İnanç Turizminin de Merkezi Oldu
AHMET BAYRAM - UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan Pamukkale, her yıl eşsiz güzellikteki travertenleri görmek ve şifa bulmak için gelenlerin yanı sıra bölgeyi çevreleyen Hierapolis Antik Kenti'nde Hristiyanlık açısından kutsal kabul edilen yapılarıyla inanç turizmine de ev sahipliği yapıyor.
Ahmet Bayram - 7.8.2018
1800 Yıllık Localar Önemli Toplantılara Ev Sahipliği Yapmış
AHMET BAYRAM - Laodikya amfi tiyatroda, günümüz localarına benzetilen ve katılımcıların isimlerinin yer aldığı bin 800 yıllık oturma basamakları, antik kentin, şehirleri yönetenlerin katılımıyla önemli toplantılarına ev sahipliği yaptığına işaret ediyor.
Ahmet Bayram - 29.7.2018
25 Bin Kibrit Kutusuyla Geçmişe Yolculuk
AHMET BAYRAM - Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Haluk Sağlamtimur'un 1970'li yıllarda biriktirmeye başladığı, en eskisi 1935 yılına ait 25 bin parça kibrit kutusunun bulunduğu koleksiyon görenleri adeta geçmişe götürüyor.
Ahmet Bayram - 29.7.2018
Pamukkale'deki "Cehennem Kapısı" Ziyarete Açılıyor
AHMET BAYRAM - UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Pamukkale Hierapolis Antik Kenti'nde 2013'te gün yüzüne çıkarılan ve antik kaynaklarda "ölüler ülkesine geçiş kapısı" olarak adlandırılan "Plütonyum" (cehennem kapısı), eylülde ziyarete açılacak.
Ahmet Bayram - 24.7.2018
Nostaljik Kamyonetiyle Köy Köy Dolaşıp Kitap Dağıtıyor
İZMİR/ AHMET BAYRAM / SONER KILINÇ - İzmir'de yaşayan diş hekimi Ufuk Tiyanşan, başlattığı sosyal sorumluluk projesiyle, kendisine bağışlarla gelen kitapları, üzerine "Kitapçı" yazdığı nostaljik kamyonetine yükleyerek Anadolu köylerindeki çocuklara dağıtıyor.
Ahmet Bayram - 11.7.2018
Türkiye, Bosna İçin Bir Annedir"
AHMET BAYRAM - Srebrenitsa soykırımının acılarına tanıklık eden Bosna Hersek'in Tuzla kenti sakinlerinden 47 yaşındaki Narmina İbranovic, soykırımın 23.
Ahmet Bayram - 6.7.2018
Anadolu'da 20 Yeni Böcek Türü Bulundu
AHMET BAYRAM - Böceklerin tarımsal, ekolojik ve tıbbi önemleri konusunda araştırmalar yapan Manisa Celal Bayar Üniversitesinden (MCBÜ) bir grup akademisyen, Ege ve İç Anadolu bölgelerinde 20 yeni böcek türü keşfetti.
Ahmet Bayram - 28.6.2018
Türk Festivalleri Dünya Sanatına Açık"
AHMET BAYRAM - Avrupa Festivaller Birliği (EFA) Yönetim Kurulu Başkanı Jan Briers, Türkiye'de düzenlenen uluslararası festivallerin, tüm dünyanın sanatına ve farklı kültürlere açık olmasını takdirle karşıladıklarını söyledi.
Ahmet Bayram - 19.6.2018
Diyarbakır'dan Avrupa'ya Direkt Uçak Seferi
Frankfurt'tan gelen Ahmet Bayram ise Diyarbakır'a aktarmasız geldikleri için çok mutlu olduklarını anlatarak, "Allah devletten razı olsun, çok iyi oldu.
Ahmet Bayram - 19.6.2018
Diyarbakır'dan Avrupa'ya Direkt Uçak Seferi
Frankfurt'tan gelen Ahmet Bayram ise Diyarbakır'a aktarmasız geldikleri için çok mutlu olduklarını anlatarak, "Allah devletten razı olsun, çok iyi oldu.
Ahmet Bayram - 10.6.2018
Mesaide Katip, Sette Yönetmen Koltuğunda
AHMET BAYRAM - İzmirli zabıt katibi Nedim Argan, mesaiden arta kalan zamanlarında yönetmen koltuğuna oturup kısa film ve belgesel çekiyor.
Ahmet Bayram - 9.6.2018
Sıcak Havada Bunalan Atları Nehirde Serinletiyorlar
At sahiplerinden Ahmet Bayram, AA muhabirine yaptığı açıklamada, son günlerde havaların iyice ısındığını belirterek, bu durumdan insanlar kadar hayvanların da olumsuz etkilendiğini söyledi.
Ahmet Bayram - 8.6.2018
Yarım Asırlık 3 Arkadaş Okuma Yazmayı Birlikte Söktü
AHMET BAYRAM - Konya'dan İzmir'e yaklaşık 50 yıl önce göçen 3 ailenin kızları, kader birlikteliklerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın öncülüğünde başlatılan okuma yazma seferberliğinde de sürdürdü.
Ahmet Bayram - 2.6.2018
Santorini'nin Külleri İzmir'in Geçmişine Işık Tutacak
AHMET BAYRAM - Tarihin en büyük volkanik patlamalarından biri olarak gösterilen Santorini Volkanı'ndan püsküren küller 3 bin 600 yıl sonra İzmir'deki Smyrna Antik Kenti'nde bulundu.
Ahmet Bayram - 1.6.2018
Bu İş Yerinde Çalışanlar Doğum Gününde İzinli
AHMET BAYRAM - İzmir'de 15 farklı şubede yaklaşık 400 çalışanı bulunan bir perakende şirketi, doğum günlerinde izin verdiği personelinin bu özel günlerini yakınları ve arkadaşlarıyla geçirmesine olanak sağlıyor.
Ahmet Bayram - 26.5.2018
Kiraz Fiyatının Düşmesine Üreticilerden Tepki
AHMET BAYRAM - Türkiye'de erkenci kiraz üretiminin merkezi olarak gösterilen İzmir'in Kemalpaşa ilçesinde ihracata yönelik yetiştirilen "Ziraat 0900" cinsi kirazın kilogram fiyatının iki günde yaklaşık 10 lira düşmesi üreticinin tepkisine neden oldu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ahmet Bayram Haberleri | Ahmet Bayram Kimdir - Haberler - Sayfa 3 - Ahmet Bayram haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ahmet Bayram kimdir, hayatı ve biyografisi. Manisalı Kadınların Dokuduğu Halılar 30 Ülkeye İhraç Ediliyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.10.2020 03:01:42. #1.14#
title