Ahmet Altan: Toplum AKP'yi Kenara İtmezse Büyük Felaket Olur

Ahmet Altan: Toplum AKP'yi Kenara İtmezse Büyük Felaket Olur

Ahmet Altan: Toplum AKP'yi Kenara İtmezse Büyük Felaket Olur
Cİhlas Haber AjansıN - Haberler | Güncel

Gazeteci yazar Ahmet Altan, "Toplum, ya AKP'yi doğal yollarla kenara itip yaratıcı, üretici bir topluma dönüşür ya da tarihinde rastlamadığı büyüklükte sarsıntı ve acıyla karşılaşır." dedi.

Taraf gazetesindeki genel yayın yönetmenliği görevini bıraktıktan sonra uzun süre ortalarda görünmeyen Gazeteci Yazar Ahmet Altan, sessizliğini Hürriyet gazetesi için bozdu. Gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Altan, "Toplum AKP'yi kenara itecek. Yol ayrımındayız. Ya AKP'yi doğal yollarla kenara itip yaratıcı, üretici bir topluma dönüşür ya da tarihinde rastlamadığı büyüklükte sarsıntı ve acıyla karşılaşır." dedi.

AK PARTİ SEÇİMİ KAZANIRSA...

AK Parti'nin seçimleri kazanması durumunda Türkiye'nin çok büyük bir devlet şiddetiyle karşı karşıya kalacağını savunan Altan, "Kötü giden ekonomiye devlet şiddeti eklenmesi fiziksel kırılmaya yol açar." diye konuştu.

AK PARTİ'Yİ İTTİHATÇILARA BENZETTİ

'AK Parti'yi İttihatçılara benzeten Ahmet Altan, şunları söyledi: "İttihatçılar toplumun istediği sloganlarla geldi, sonra korkunç baskı uyguladı. AKP gibi. Birden devlet hazinesi ellerine geçti, delirmiş gibi çaldılar. Şu anda Türkiye'de bir yolsuzluk orjisi yaşanıyor. Dalgalar halinde, neredeyse ilçe düzeylerine yayılmış bir yolsuzluk örgütlenmesiyle karşı karşıyayız."

"BALYOZ'DA BAL GİBİ DARBE HAZIRLIYORLARDI"

Darbecilerin Yunan tragedyası kahramanlarına dönüştüğünü, 10 yıl önce yıkmaya çalıştıkları iktidarın önünde zırh olduklarını kaydeden Altan, "Balyoz'da bal gibi darbe hazırlıyorlardı ve becerebilselerdi çok adam öldüreceklerdi... Balyoz vardı, Ergenekon vardı, insanları öldürdü. Hâlâ bunu anlatmak zorundayım." ifadelerini kullandı.

Bugün paralellik diye hukukta yeri olmayan bir suç icat edildiğini, insanların bu kavramla korkutulduğunu kaydeden Altan, ortada Cemaat'le ilgili bir suç olmadığını dile getirdi: "Cemaat'in içinden adamlar suç işlediyse diyeceksin ki: Bak kardeşim bu adam suç işledi. Bak bu suçu. Ortada bir suç yok ki. Bir paralel lafı dolaşıyor."

"TÜRKİYE'DEKİ REJİMİN ADI YARI DİKTATÖRLÜK"

'Şu anda Türkiye'deki rejimin adı nedir?' sorusuna şu cevabı verdi: "Yarı diktatörlük. Ve büyük ihtimalle seçimlerden sonra tam diktatörlüğe dönecek, bir felaket olacak. Susturmak için de bugünkünden büyük şiddet uygulayacak. Başkanlık dediği şey bu. Ekonomik sıkıntıyla devlet şiddeti bir araya geldiğinde bu toplum patlar. Bunun dikişleri sadece bir yerde değil. Kürt-Türk meselesinde var, şehirli-varoş dikişleri var, alaturka-alafranga dikişleri var. Bütün dikişleri aynı anda patlar ve öyle bir kaos çıkar ki! Tweet attığı için insanlar evinden alınıyor. Evi basılıyor! Bu zaten neyin geldiğini gösteriyor. Ama AKP'liler şunu bilsin: Bu gelen şey hepimizin başına geliyor. Para kazanmayı çok seviyor olabilirler. Para kazanmanın da imkânı olmadığı bir yere gidiyoruz." (Kaynak: Hürriyet)

Kaynak: Cİhlas Haber AjansıN

Manşet Haberler

title