Ahmedinejad: 'Siyonist Rejim de Kısa Zamanda Silinecek'

Ahmedinejad: 'Siyonist Rejim de Kısa Zamanda Silinecek'

İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, İsrail'in de Sovyetler Birliği Gibi Kısa Zaman İçinde Yer Yüzünden Silineceğini Söyledi.

Ahmedinejad: 'Siyonist Rejim de Kısa Zamanda Silinecek'

İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, İsrail'in de Sovyetler Birliği gibi kısa zaman içinde yer yüzünden silineceğini söyledi.

Yarı resmi Mehr haber ajansının bildirdiğine göre, Ahmedinejad, Yahudi soykırımı konusunda başkent Tahran'da yapılan uluslararası konferansa katılan yerli ve yabancı bilim adamlarını kabulünde yaptığı konuşmada, araştırmacıların serbestçe toplanıp insanlığın önemli meseleleri hakkında konuşmalarından memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Batılı ülkeleri insanlığın mutsuzluğu için çalışmakla suçlayan Ahmedinejad, ''Bugün soykırım büyük güçler için büyük bir put haline dönüşmüştür. O büyük güçlerin topraklarında Allah ve peygamberler sorgulanıyor. Ama soykırım konusunda konuşulmasına tahammül edemiyorlar'' dedi.

Soykırımın büyük güçler tarafından bölge ülkelerine saldırmak ve onları tehdit için bir alet olarak kullanıldığını söyleyen Ahmedinejad, ''Siyonist rejimin varlığı ve bu rejimin cinayetleri sadece Filistinlere ve Müslümanlara yönelik değil, bütün insanlığın haklarına yönelik bir saldırıdır'' ifadesini kullandı.

''İnsanın üstünlüğüne inanan herkes, siyonist rejimin yaptıklarına karşı çıkıyor ve onları kınıyor'' diyen Ahmedinejad, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Ben, bugün çok az sayıda siyonistin bütün dünyaya hükmetmek istemesi nedeniyle çok üzgünüm. Onların bir kaçı, Avrupalıların bütün kimliğini baskı altına almış ve onlarla dalga geçiyor. Bundan 60 yıl önce bir savaş yaşandı ve bitti. Niçin şu anda geçmişte kalan savaşın sonuçlarını devam ettirmek istiyorsunuz? Niçin 60 yıl önce yaşanan savaşın cezasını bugünkü Filistin halkı ödüyor. Filistin'de yaşanan cinayetler tarihte hiç bir zaman yaşanmadı.

Çok şükür ki bugün Allah'ın lütfu ve milletlerin uyanışı sayesinde siyonist rejimin ömrü tamamlanmak üzere.''

Kaynak: AA