Ahmedinejad'dan Maradona'ya Mektup

Ahmedinejad'dan Maradona'ya Mektup

İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, Arjantinli Ünlü Futbolcu Diego Maradona'ya Bir Mektup Göndererek, İran Halkına Verdiği Desteğe Teşekkür Etti.

Ahmedinejad'dan Maradona'ya Mektup

İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, Arjantinli ünlü futbolcu Diego Maradona'ya bir mektup göndererek, İran halkına verdiği desteğe teşekkür etti.

Resmi İRNA ajansının haberine göre Ahmedinejad, Maradona'ya gönderdiği mektupta, ''Devrimci ve doğruluk yanlısı İran halkına verdiğiniz desteğe teşekkür ediyorum'' dedi.

Latin Amerika'yı, ''sömürgeci güçlerin yüzyıllarca kırbaçladığı sıcak kanlı, temiz, samimi ve mazlum halkların diyarı'' olarak tanımlayan Ahmedinejad, mektubunda şunları kaydetti:

''Biz, Arjantin halkı ve hükümetinin kanuni hakkından vazgeçmesi için sömürgeciler tarafından yapılan siyasi baskıları iyi biliyoruz. Bu diyarın devrimci siyasetçileri ve halkının diğer latin Amerika milletleriyle birleşip kendi direnişlerini sürdüreceklerinden eminiz.''

Ahmedinejad, İran halkının sürekli olarak Latin Amerika halklarının özgürlük hareketlerini takdir ettiğini ve desteklediğini ifade ederek, bu desteğin süreceğini belirtti.