Ahmedinecad'tan Bush'a: TV'ye Çıkalım

Ahmedinecad'tan Bush'a: TV'ye Çıkalım

Beyaz Saray, Bush'un Bu Ay Sonu Yapılacak Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad ile Görüşme Yapması İçin Girişimde Bulunulmayacağını Açıkladı.

Ahmedinecad'tan Bush'a: TV'ye Çıkalım

Beyaz Saray, ABD Başkanı George W. Bush'un bu ay sonu yapılacak Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu'nda İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad ile görüşme yapması için girişimde bulunulmayacağını açıkladı.

İran Cumhurbaşkanı Ahmedinecad'ın televizyon programında konuşmak için ABD Başkanı Bush'a meydan okumasından bir gün sonra, konuyla ilgili açıklamada bulunan Beyaz Saray Sözcüsü Dana Perino, Başkan Bush'un BM Genel Kurulu'nda Ahmedinecad ile bir araya gelmesi için girişimde bulunulmayacağını söyledi. Perino, "Ne olacağı hakkında bir fikrim yok. Geçtiğimiz yıl böyle bir şeyi teklif etmiştim. Bu sene böyle bir şey söz konusu değil. New York'a gideceğim, oturup konuşacağız. Ancak kapalı kapılar ardında

değil. BM Genel Kurulu'nda uluslararası sorunların çözümünü arayacağız" dedi.

Perino, ABD Dışişleri Bakanlığı'nın Ahmedinecad'ın 25 Eylül-3 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek BM Genel Kurulu'na katılması için ABD'ye girişi için vize verdiğini de doğruladı.

(AFP-OYK-OYK-OK-D)