Ahlat'ta Liseler Arası Siyer Bilgi Yarışması - Haberler
Haberi Paylaş

Ahlat'ta Liseler Arası Siyer Bilgi Yarışması

Ahlat'ta Liseler Arası Siyer Bilgi Yarışması
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Bitlis’in Ahlat İlçe Müftülüğü, "Kutlu Doğum Haftası" münasebetiyle ilçedeki liseler arası “Siyer Bilgi Yarışması” düzenledi.

Bitlis'in Ahlat İlçe Müftülüğü, "Kutlu Doğum Haftası" münasebetiyle ilçedeki liseler arası "Siyer Bilgi Yarışması" düzenledi.

Ahlat Halk Eğitimi Merkezi Ertuğrul Gazi konferans salonunda düzenlenen yarışmaya Ahlat İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutluk Özden, Ahlat Müftüsü Orhan İmamoğlu, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı. Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından yarışmanın açılış konuşmasını Ahlat Müftüsü Orhan İmamoğlu yaptı. Peygamber Efendimiz'in (S.A.S.) doğumu münasebetiyle her yıl 14-20 Nisan tarihleri arasında "Kutlu Doğum" programları düzenlediklerini belirten Müftü İmamoğlu; "İnşallah bu senede 14-20 Nisan tarihleri arasında düzenleyeceğimiz çeşitli etkinliklerle "Kutlu Doğum"u kutlayacağız. 14 Nisan Perşembe günü Ulu Camimizde dünyaca ünlü hafızlarımızın katılacağı 'Kur'an Ziyafeti' ile programlarımızı başlatacağız. Okullarımızda da güzel etkinlikler yapalım dedik. Liseler arası "Siyer Bilgi Yarışması", ortaokullar arası kompozisyon yarışması ve İmam Hatip Liseleri arasında da "Kırk Hadis" yarışması düzenledik ve bugün yarışmalarımızın startını verdik. İnşallah "Kutlu Doğum Haftası"nın tüm İslam aleminin de kurtuluşuna vesile olmasını temenni ediyorum. Rabbim İnşallah İslam alemini içinde bulunduğu buhrandan kurtarmasını vesile eyler. Bizimde amacımız Peygamber Efendimizin (S.A.S.) barış ve sulh dolu öğretilerini, o güzelliklerini kutlu doğum haftası münasebetiyle azda olsa topluma sunmak, öğrencilerimize, halkımıza sunmak istiyoruz. Peygamber Efendimizi (S.A.S.) tanımak, tanıtmak ve öğretilerini yaşatmak istiyoruz. Bu bir bilgi yarışmasından öte bir etkinliktir. Biz bunu yarışma olarak değil, etkinlik olarak görüyoruz. Yarışmaya katılan öğrencilerimiz hafta boyunca Peygamber Efendimizin (S.A.S.) hayatını okudular. Şimdi akıllarında kaldıklarını kağıda yansıtacaklar. Heyecanlanmamalarını öneriyorum. Birinci olanda ve onu takip edenlerde bizim içinde hepsi birdir ve birincidir. Öğrencilerimize başarılar diliyorum. Sizlere de teşriflerinizden dolayı hoş geldiniz diyorum" dedi.

Konuşmanın ardından yarışmaya geçildi. 20 sorunun sorulduğu yarışma sonucunda 1'nci Kız İmam Hatip Anadolu Lisesi olurken, iki okul aynı puanı aldığı için 2'nci ve 3'ncü ek uzatma sorularla belirlendi.

Uzatma soruları sonucunda da Sadullah Gencer Anadolu Lisesi 2'nci, Erkek İmam Hatip Anadolu Lisesi'de 3'ncü oldu. Yarışma sonucunda 1'nci olan öğrencilere birer çeyrek altın ve 7 ciltlik hadis külliyatı, 2'nci olan öğrencilere birer çeyrek altın ve 3'ncü olan öğrencilere ise 7 ciltlik hadis külliyatı ödül olarak verildi. - BİTLİS

Ahlat'ta Liseler Arası Siyer Bilgi Yarışması

Ahlat'ta Liseler Arası Siyer Bilgi Yarışması

Ahlat'ta Liseler Arası Siyer Bilgi Yarışması

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Halk Eğitimi Merkezi, Bitlis, Müftü, Ahlat, Yerel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title