Ahlat Devlet Hastanesi, ISO 9001- 2000 Kalite Belgesi aldı

Ahlat Devlet Hastanesi, ISO 9001- 2000 Kalite Belgesi aldı

Ahlat Devlet Hastanesi, ISO 9001- 2000 Kalite Belgesi aldı
CHA - Haberler | Güncel

Bitlis Ahlat Devlet Hastanesi yaptığı hizmetlerden dolayı ISO 9001- 2000 Kalite Belgesi aldı.

Bitlis Ahlat Devlet Hastanesi yaptığı hizmetlerden dolayı ISO 9001- 2000 Kalite Belgesi aldı.

9 aydan beri sürdürülen yeni hizmet anlayışının sonunda uluslar arası akredidasyonu bulunan bir kurumdan kalite belgesi alan Ahlat Devlet Hastanesi yöneticileri ve personeli ISO 9001- 2000 kalite belgesini almanın sevincini yaşıyor.

Ahlat Devlet Hastanesi Başhekimi Dr.Akın İnanmış, 9 aydan beri sıkı bir çalışmanın meyvesinin almanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Başarıyı oluşturdukları bir ekip ruhuyla yakaladıklarını belirten İnanmış, "Emeği geçen bütün ekip arkadaşlarıma ve hastane çalışanlarına teşekkür ediyorum." dedi.

İnanmış, "Uluslararası bir kalite belgesi olan ISO 9001-2000 kalite yönetim sisteminin hastanemizde uygulanmaya başlanmasıyla öncelikle kalite konseyi oluşturulduk. Sistem şartlarını yerine getirmek için tüm çalışanların görev yetki sorumlulukları belirtilerek, birimlerin çalışma standartları oluşturularak, birimlerin ve hastanemizin hedefleri belirlendi. Tüm hastane çalışanları kalite bilincinin kazandırılması amacıyla uzman bir kuruluş tarafından eğitime tabi tutuldu. Bunun yanı sıra bir kalibrasyon firmasıyla anlaşmaya vararak hastanedeki bütün cihazlar ile araç ve gereçler tekrardan test edildi. Bunların sonucunda uluslararası akredidasyonu bulunan, sertifikasyon veren firmalardan biriyle anlaştık ve onların denetimine tabi tutulduk. Firmanın müfettişleri gelip 3 gün boyunca hastanemizde incelemeler yaptılar. İnceleme ve denetimler sonucu hizmet kalitesi artan ve belge almak için gerekli yeterliliğe ulaşan hastanemize ISO 9001-2000 kalite belgesi verilerek hastanemizin kalitesi tescillenmiş oldu." dedi.

Kaynak: CHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title