Ahıska Türkleri Haberleri

Ahıska Türkleri haber, Ahıska Türkleri son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ahıska Türkleri - 07.05.2016
Ahıskalı Türkler 72 Yıl Sonra Ana Vatanlarında
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) desteği, Türkiye'nin Bişkek ve Tiflis büyükelçiliklerinin katkılarıyla Kırgızistan Ahıska Türkleri Derneği yönetimi, 1944'te, bugünkü Gürcistan'ın Ahıska bölgesinden Kırgızistan'a sürülen Türklerden, hayatta olan yaşlılar ve refakatçileriyle birlikte toplam 40 kişilik heyete, ana vatanlarını gezdirdi.
Ahıska Türkleri - 06.05.2016
Ahıskalı Türkler 72 Yıl Sonra Anavatanlarında
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) desteği, Türkiye'nin Bişkek ve Tiflis büyükelçiliklerinin katkıları, Kırgızistan Ahıska Türkleri Derneğinin organizasyonuyla Gürcistan'ın Ahıska bölgesine gezi düzenlendi.
Ahıska Türkleri - 02.05.2016
Tika'dan Ahıska Türklerinin Vatan Ziyaretine Destek
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Gürcistan'ın Ahıska bölgesinde dünyaya gelen ve 14 Kasım 1944 yılındaki sürgünden sonra bu toprakları bir daha göremeyen heyete ata topraklarını ziyaret desteğinde bulundu.
Ahıska Türkleri - 28.04.2016
Tika'dan Kırgızistan'a Su Desteği
Açılışta, Türkiye'nin Bişkek Büyükelçisi Metin Kılıç, TİKA Bişkek Program Koordinatörü Evren Rutbil'i, Kırgızistan Ahıska Türkleri Derneği yönetimi, yerel makamların yetkilileri ile Kırgız ve Türk gençleri yer aldı.
Ahıska Türkleri - 26.04.2016
Ahıska Türkleri Sağlık Taramasından Geçirildi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun koordinasyonunda Ukrayna'dan Türkiye'ye getirilerek Erzincan'ın Üzümlü ilçesine yerleştirilen Ahıska Türklerinden üçüncü kafile içinde yer alan aileler, sağlık taramasından geçirildi.
Ahıska Türkleri - 25.04.2016
Ahıska Türklerine "Hoş Geldin" Ziyareti
Erzincan Valisi Süleyman Kahraman ve AK Parti Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, üçüncü kafile olarak Ukrayna'dan Türkiye'ye getirilerek Üzümlü ilçesine yerleştirilen Ahıska Türkleri'ne "hoş geldin" ziyaretinde bulundu.
Ahıska Türkleri - 22.04.2016
Teşekkürler Türkiye" Programı
Mazluma kimliğini sormadıklarını, zalimin kim olduğuna bakmadıklarını ifade eden Akdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Suriye'de ölümden kaçan çocukların burada kampta başını okşadığımızda 'Teşekkürler Türkiye' demesi bizi çok mutlu eder. Irak'ta DAEŞ'in kimyasal silahlarından yaralanıp Türkiye'de tedavi ettirdiğimiz Iraklı yavrumuzun 'Teşekkürler Türkiye' demesi bizi çok mutlu eder. Sudan'da, Gazze'de yaptırdığımız hastanelerde tedavi olan çocukların 'Teşekkürler Türkiye' demesi bizi çok mutlu eder. Somali'de, Etiyopya'da susuzluk çeken çocukların açtığımız su kuyularıyla suya kavuşması üzerine 'Teşekkürler Türkiye' demesi bizi çok mutlu eder. Kırım'da işgal altındaki topraklarda yardım ettiğimiz Kırım Tatarlarının, Ahıska Türklerinin 'Teşekkürler Türkiye' demesi bizi çok mutlu eder.
Ahıska Türkleri - 21.04.2016
Uluslararası Adli İşbirliği Tasarısı TBMM Genel Kurulunda
CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu, "Mülteci kadar, Ahıska Türkleri kadar değerimiz yoksa bizi de mülteci yapın.
Ahıska Türkleri - 19.04.2016
Başbakan Davutoğlu Strazburg'da
Ahıska Türklerinin anavatanlarına dönüş sürecini de takip ettiklerini aktaran Davutoğlu, "Bu bağlamda 2016-2019 Avrupa Konseyi Avrupa Gürcistan Eylem Planı kapsamında geri dönüş sürecine öncelik verilmesini bekliyoruz.
Ahıska Türkleri - 15.04.2016
Ahıska Türklerinin Üçüncü Kafilesi Türkiye'de
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun koordinasyonunda Türkiye'de iskan ettirilecek Ahıska Türklerinin üçüncü kafilesinin ikinci gününde 334 kişi iki ayrı uçakla Erzincan'a geldi.
Ahıska Türkleri - 15.04.2016
İslam İşbirliği Teşkilatı 13. Zirvesi Sonuç Bildirisi Açıklandı
-Trakya ve Ahıska Türkleri Batı Trakya'daki Türk Müslüman azınlık sorununa desteğin yinelendiği bildiride, 12 adalardaki Müslüman nüfusla da birliktelik mesajı verildi.
Ahıska Türkleri - 15.04.2016
Türkiye Ahıska Türklerine Kucak Açmaya Devam Ediyor
Ukrayna'nın doğusunda, Rusya'nın desteklediği ayrılıkçıların başlattığı iç savaş yüzünden evlerini ve işlerini kaybeden Ahıska Türklerinden oluşan üçüncü kafilenin son grubu Türkiye'ye hareket etti.
Ahıska Türkleri - 15.04.2016
Ahıska Türkleri, Üzümlü'de İlk Cuma Namazını Kıldı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun koordinasyonuyla Ukrayna'dan getirilerek Erzincan'ın Üzümlü ilçesine yerleştirilen Ahıska Türklerinin üçüncü kafilesi, yeni memleketlerinde ilk cuma namazını kıldı.
Ahıska Türkleri - 15.04.2016
Ahıska Türkleri Yeni Konutlarına Yerleşti
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun koordinasyonunda Türkiye'de iskan ettirilecek Ahıska Türklerinin üçüncü kafilesinden 171 kişilik ilk grup, geldikleri Erzincan'ın Üzümlü ilçesindeki konutlarına yerleşti.
Ahıska Türkleri - 15.04.2016
Ahıska Türklerinin Üçüncü Kafilesi Türkiye'de
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun koordinasyonunda Türkiye'de iskan ettirilecek Ahıska Türklerinin üçüncü kafilesinden 171 kişilik ilk grup Erzincan'a geldi.
Ahıska Türkleri - 14.04.2016
Türkiye Ahıska Türklerine Kucak Açmaya Devam Ediyor
Ukrayna'nın doğusunda, Rusya'nın desteklediği ayrılıkçıların başlattığı iç savaş yüzünden evlerini ve işlerini kaybeden Ahıska Türklerinden oluşan üçüncü kafilenin ilk grubu Türkiye'ye hareket etti.
Ahıska Türkleri - 13.04.2016
Ahıska Türklerinden Üçüncü Kafile Yarın Gelecek
Dünya Ahıska Türkleri Birliği Genel Sekreteri Fuat Uçar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun koordinasyonunda Ukrayna'dan Türkiye'ye getirilerek Erzincan'ın Üzümlü ilçesine yerleştirilmeye başlanan Ahıska Türklerinden yarın gelmesi beklenen üçüncü kafile için hazırlanan evlerde incelemeler yaptı.
Ahıska Türkleri - 12.04.2016
Erzincan Üniversitesi Heyetinden ABD'deki Ahıska Türklerine Ziyaret
NEW Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu ABD'nin Ohio eyaletindeki Ahıska Türklerini ziyaret ederek muhtemel işbirliği konularını görüştü.
Ahıska Türkleri - 07.04.2016
Ahıska Türklerinin Üçüncü Kafilesi Erzincan'a Geliyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun koordinasyonunda Ukrayna'dan Türkiye'ye getirilerek Erzincan'ın Üzümlü ilçesine yerleştirilmeye başlanan Ahıska Türklerinin 824 kişilik üçüncü kafilesi, 14 ve 15 Nisan'da Erzincan'a gelecek.
Ahıska Türkleri - 19.03.2016
Girişimler Afad ve Kosgeb'de Sonuç Verdi
2015 yılı sonunda aşırı yağışlardan dolayı bazı ilçe ve beldelerin yollarının tahrip olduğunu belirten Demiröz, ciddi altyapı sorunlarının meydana geldiğini ifade etti. Bu sıkıntıların giderilmesi için AFAD Başkanlığı ve Maliye Bakanlığı ile çeşitli görüşmeler yapıldığını vurgulayana Demiröz, "Yaptığımız çalışmalar neticesinde Adilcevaz ilçemize 1 milyon TL, Kavakbaşı ve Gölbaşı beldelerimize 300'er bin TL olmak üzere toplamda 1 milyon 600 bin TL bir destek sağladık. Gelen bu kaynakla bu ilçe ve beldelerimizin sorunlarını çözmüş olacağız. Ayrıca Ahlat ilçemize yerleşecek olan Ahıska Türklerinin ihtiyaçlarının karşılanması için gerekli ödeneği de beraberinde sağladık" dedi.
Ahıska Türkleri - 19.03.2016
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Demiröz Açıklaması
Sıkıntıların giderilmesi için AFAD Başkanlığı ve Maliye Bakanlığı ile yaptıkları çalışma sonucu Adilcevaz ilçesine bir milyon lira, Kavakbaşı ve Gölbaşı beldelerine ise 300'er bin lira olmak üzere, 1,6 milyonluk bir destek sağladıklarını kaydeden Demiröz, "Gelen bu kaynakla bu ilçe ve beldelerimizin sorunlarını çözmüş olacağız. Ayrıca Ahlat ilçemize yerleşecek olan Ahıska Türklerinin ihtiyaçlarının karşılanması için gerekli ödeneği de beraberinde sağladık" ifadelerini kullandı.
Ahıska Türkleri - 09.03.2016
Bursa'da "İş Bulma" Vaadiyle Dolandırıcılık
Alınan bilgiye göre, Ahıska Türklerinin yoğun olarak yaşadığı Zümrütevler Mahallesi'ndeki kıraathaneye giden B.
Ahıska Türkleri - 07.03.2016
Farklı Coğrafyaların Kadınları Merinos'ta Buluştu
Toplantıda Ahıska Türklerinden Cemile Tosolar, Suriye Türkmenlerinden Döne Ahmed ve Afgan Türklerinden Mercan Akbir de söz alarak AK Parti Osmangazi İlçe Kadın Kollarına teşekkür etti.
Ahıska Türkleri - 04.03.2016
Ahıska Türklerinin Cuma Namazı Mutluluğu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun koordinasyonuyla Ukrayna'dan getirilerek Erzincan'ın Üzümlü ilçesine yerleştirilen Ahıska Türklerinin ikinci kafilesi, yeni memleketlerinde ilk cuma namazını kıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Ahıska Türkleri Haberleri | Ahıska Türkleri Haber - Haberler - Sayfa 8 - Ahıska Türkleri haberleri, son dakika ahıska türkleri haber ve gelişmeleri burada. Ahıska Türklerinin Türkiye'ye Yerleştirilmesi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 21.6.2021 06:38:18. #1.14#

title