Ahıska Türkleri Haberleri

Ahıska Türkleri haber, Ahıska Türkleri son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ahıska Türkleri - 10.06.2016
Erdoğan, ABD'deki Müslümanlarla İftar Yemeğinde Bir Araya Geldi
Muhammed Ali'nin cenaze töreni için Amerika Birleşik Devletleri'nin Louisville kentinde bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kentteki Ahıska Türkleri tarafından düzenlenen iftar programına katılarak, ABD'deki Ahıskalılar ve Müslümanlarla bir araya geldi.
Ahıska Türkleri - 10.06.2016
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD Ziyareti
Erdoğan'ın, Ahıska Türklerinin vereceği iftara iştirak ettikten sonra bu gece İstanbul'a hareket edeceği kaydedildi.
Ahıska Türkleri - 09.06.2016
Ahıska Türkleri, Ahlat'ta Tarihi Mekanları Gezdi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Ukrayna'dan getirilerek Bitlis'in Ahlat ilçesine yerleştirilen Ahıska Türkleri, tarihi mekanları gezdi.
Ahıska Türkleri - 08.06.2016
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın Açıklaması
"CUMHURBAŞKANIMIZ YARIN YAPILACAK OLAN CENAZE NAMAZINA KENTUCKY'DE KATILACAKLAR" Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Afrika ziyaretinin hemen sonrasına Muhammed Ali'nin vefat haberinin geldiğini söyleyen Kalın, "Muhammed Ali'nin ailesine tekrar taziyelerimizi iletiyoruz. Allah gani gani rahmet eylesin. Hayattayken nasıl efsane bir figür idiyse vefatından sonrada bütün insanlığın gündeminde kalmayı başarmış bir insan Muhammed Ali. Onun hatırası temsil ettiği değerler bizim içinde büyük önem arz ediyor. Gerek büyük başarılı boksör olması, gerek sivil haklar insan hakları mücadelesi öncüsü olması, gerekse Amerika Afrika İslam'ının en önde gelen figürlerinden biri olması sebebiyle Muhammed Ali Türk halkının da gönlünde yer etmiş bir insandı. Hepimiz bizim büyüklerimiz hep anlatırlar, sabahın 4'ünde kalkıp Muhammed Ali'nin maçlarını nasıl izlediklerini. Hepimizde güzel izler bırakmış bir insandı. Taziyelerimizi iletmek ve onun hatırasına olan hürmetimizi ifade etmek içinde Cumhurbaşkanımız yarın yapılacak olan cenaze namazına Kentucky'de katılacaklar. Bu program çerçevesinde yapılacak bir takım program var. Onlara katılma imkanımız olacak. Ama asıl dini tören cenaze namazı yarın kılınacak. Biz oradaki Müslüman temsilcilerle, ailesiyle birlikte bu cenaze namazına katılacağız. Ardından akşam orada bulunan Amerikan Müslüman toplumunun önde gelen liderleriyle, ayrıca Ahıska Türkleriyle bir iftar yemeğimiz olacak" dedi.
Ahıska Türkleri - 08.06.2016
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (2)
Kalın, cenaze namazı sonrasında Amerikan Müslüman toplumunun önde gelenleriyle ve ABD'de yaşayan Ahıska Türkleriyle iftar yemeğinde bir araya geleceklerini belirtti.
Ahıska Türkleri - 08.06.2016
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD Ziyareti
ABD'li Müslüman boksör Muhammed Ali'nin cenaze töreni için ABD'ye gidecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, ABD'ye yerleşen Ahıska Türklerinin vereceği iftara da katılması bekleniyor.
Ahıska Türkleri - 08.06.2016
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD Programı Belli Oldu
Açıklamada şöyle denildi: "Perşembe günü merhum Muhammed Ali'nin cenaze namazına katılacak olan Sayın Cumhurbaşkanımız, ünlü boksör için Cuma günü düzenlenmesi planlanan anma ve uğurlama töreninde de hazır bulunacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımızın, yakın geçmişte ABD'ye yerleşen Ahıska Türklerinin Louisville kentinde Perşembe akşamı verecekleri bir iftara da katılması öngörülmektedir.
Ahıska Türkleri - 07.06.2016
72 Yıllık Sürgün Hayatı Ahlat'ta Son Buldu
Ahlat'ta yeni bir hayata başlayan Ahıska Türkleri, 1.
Ahıska Türkleri - 07.06.2016
Gündem / 7 Haziran 2016
(Marsilya/19.00) (Fotoğraflı) ÖZEL HABER 1- ANALİZ - Rus ekonomisinde krizin etkileri devam ediyor Petrol fiyatlarındaki düşüşün yanı sıra yaptırımlar nedeniyle ekonomik dar boğazdan çıkmakta zorlanan Rusya'da krizin etkileri devam ederken, hükümet ise ekonomiyi canlandırmak için yapısal çözüm arayışını sürdürüyor Ukrayna'daki faaliyetlerinden ötürü uygulanan yaptırımlar nedeniyle Rus ekonomisinde 5 çeyreklik dönemde yüzde 4,1'lik küçülme yaşandı. Ülkenin ocak-nisan dönemi ticaret fazlası geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 47,7 azalarak 31,4 milyar dolara geriledi Ülkede 2015'te maaş düzeyi yıllık bazda yüzde 34 azalarak 558 dolara düşerken, yayınlanan bir rapor Rus halkının yüzde 72'sinin büyük harcamalardan vazgeçilmesi gerektiğini düşündüğünü, yüzde 87'sinin de bankalara borçlanmaktan korktuğunu ortaya koydu Düşen enerji gelirleri nedeniyle, ülke ekonomisi açısından "can simidi" olarak görülen Rezerv Fonu sadece mayıs ayında dolar bazında yüzde 14,1 azalarak 38,6 milyar dolara, Ulusal Refah Fonu ise dolar bazında yüzde 1,2 azalarak 72,99 milyar dolara geriledi (Emre Gürkan Abay/Moskova) 2- Türk Kızılayı yurt dışında 2,5 milyonluk gıda yardımı yapacak Türk Kızılayı Genel Başkanı Kerem Kınık: "Türk Kızılayı olarak Pakistan'da bin, Gazze'de 15 bin, Bangladeş'te 2 bin 200, Irak'ta bin 700, Kazakistan'da 100, Bosna Hersek'te bin 500, Sırbistan'da bin 500 ve Afganistan'da 2 bin koli olmak üzere toplamda 2 milyon 500 bin liralık gıda yardımı yapacağız" "Sınır noktalarından gönderdiğimiz yardım malzemeleriyle de Suriye'deki ihtiyaç sahiplerinin sofralarının bereketini arttırmaya devam edeceğiz" (Musa Özyürek/Kayseri) 3- 72 ailenin 72 yıllık vatan hasreti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Ukrayna'dan getirilerek Bitlis'in Ahlat ilçesinde yaptırılan konutlara yerleştirilen Ahıska Türkü 72 ailenin 72 yıllık vatan hasreti Türkiye'de son buldu Yıllarca vatan hasreti çeken Ahıska Türkleri, 1.
Ahıska Türkleri - 06.06.2016
Ahıska Türklerinin İlk Sahur Heyecanı
Ukrayna'dan Türkiye'ye getirilerek Erzincan'ın Üzümlü ilçesine yerleştirilen Ahıska Türkleri, ramazanı vatan toprağında karşıladı.
Ahıska Türkleri - 06.06.2016
Öz Vatanlarında" İlk Teravih Namazını Kıldılar
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla, eski Başbakan ve AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu koordinasyonunda Ukrayna'dan Türkiye'ye getirilerek Erzincan'ın Üzümlü ilçesine yerleştirilen Ahıska Türkleri, yeni memleketlerindeki ilk teravih namazını kıldı.
Ahıska Türkleri - 05.06.2016
Ahıska Türklerinin Ahlat'a Yerleştirilmesi
Ahlat Belediye Başkanı Mümtaz Çoban, belediye meclis üyeleriyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla ilçeye yerleştirilen Ahıska Türklerini ziyaret ederek, hediye verdi.
Ahıska Türkleri - 03.06.2016
Ahıska Türklerinde Başbakan Yıldırım Heyecanı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Ukrayna'dan Türkiye'ye getirilerek Erzincan'ın Üzümlü ilçesine yerleştirilen Ahıska Türkleri, Başbakan Binali Yıldırım'ın yarın Erzincan'a yapacağı ziyareti heyecanla bekliyor.
Ahıska Türkleri - 03.06.2016
Türk Kızılayından Ahıska Türklerine Sıcak Yemek
Türk Kızılayı Bitlis Şubesince Ahlat'ta yerleştirilen Ahıska Türklerine sıcak yemek dağıtıldı.
Ahıska Türkleri - 02.06.2016
Ahıska Türkleri Ahlat'a Yerleştirildi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Türkiye'ye getirilen 72 aileden 300 Ahıska Türkü, Bitlis'in Ahlat ilçesinde yaptırılan konutlara yerleştirildi.
Ahıska Türkleri - 02.06.2016
Tekrar) Ahıska Türkleri Göz Yaşlarıyla Bursa'ya Veda Etti
Bursa’da yaşayan Ahıska Türklerinden 30 aile, devlet tarafından Bitlis’in Ahlat ilçesine yerleştirildi.
Ahıska Türkleri - 02.06.2016
Ahıska Türkleri, Muş'ta
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı, Başbakan Binali Yıldırım'ın koordinasyonunda Bitlis'in Ahlat ilçesinde iskan ettirilecek 300 kişilik Ahıska Türkleri, Muş'a geldi.
Ahıska Türkleri - 01.06.2016
Ahıska Türklerinin Ahlat'a Yerleştirilmesi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile Ukrayna'dan getirilmesine karar verilen ve Bitlis'in Ahlat ilçesinde iskan edilmeleri için çalışma yürütülen Ahıska Türklerinden 125 kişinin yer aldığı yeni bir kafile Türkiye'ye hareket etti.
Ahıska Türkleri - 26.05.2016
Ahıska Türklerinin Ahlat'a Yerleştirilmesi
Ukrayna'dan gelerek Ahlat ilçesine yerleştirilecek Ahıska Türklerinden 75 aile için hazırlıklar sürüyor.
Ahıska Türkleri - 19.05.2016
Ahıska Türklerinin Türkiye'ye Yerleştirilmesi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile Ukrayna'dan getirilmesine karar verilen ve bugüne kadar bin 206'sı Erzincan'ın Üzümlü ilçesinde iskan ettirilen Ahıska Türklerinden 268'inin de Bitlis'in Ahlat ilçesine yerleştirilmesine karar verildi.
Ahıska Türkleri - 18.05.2016
Washington Büyükelçisi Kılıç, Ahıska Türkleri ile Bir Araya Geldi
Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç, Atlanta'da Ahıska Türkleri ile bir araya geldi.
Ahıska Türkleri - 17.05.2016
Ahıska Türkleri İçin "Kardeşlik ve Kaynaşma Pikniği"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Erzincan'ın Üzümlü ilçesine yerleştirilen Ahıska Türklerinin ilçe halkıyla kaynaşmaları için "Kardeşlik ve kaynaşma pikniği" düzenlendi.
Ahıska Türkleri - 15.05.2016
Ahıskalı Kadınlar Meslek Sahibi Oluyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Ukrayna'dan getirilerek Erzincan'ın Üzümlü ilçesine yerleştirilen Ahıska Türkleri arasında yer alan kadınlar, talepleri doğrultusunda açılan dikiş ve trikotaj kursunda meslek öğreniyor.
Ahıska Türkleri - 10.05.2016
Ahıska Türkleri Ata Topraklarında Hasret Giderdi
Gürcistan'ın güneyindeki Ahıska Bölgesi'nden 14 Kasım 1944'te Orta Asya'ya sürgün edilen ve günümüzde Kırgızistan'da yaşayan bir grup Ahıska Türkü, ata topraklarındaki köylerini ziyaret etti.
Ahıska Türkleri - 09.05.2016
Ahıskalı Türkler 72 Yıl Sonra Ana Vatanlarında
Kırgızistan Ahıska Türkleri Derneği Başkanı Raşad Şamilov, Gürcistan'ın Ahıska bölgesinin, buradan 14 Kasım 1944'te Orta Asya'ya sürülen Ahıskalı Türklerin vatanı olduğunu söyledi.
Ahıska Türkleri - 08.05.2016
ABD'de Ahıska Türkleri Çalıştayı
ABD'de yaşayan Ahıska Türkleri, 2016 yılı çalıştayı dolayısıyla ABD Diyanet Merkezi'nde bir araya geldi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Ahıska Türkleri Haberleri | Ahıska Türkleri Haber - Haberler - Sayfa 7 - Ahıska Türkleri haberleri, son dakika ahıska türkleri haber ve gelişmeleri burada. Öz Vatanda İlk Karne Heyecanı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.06.2021 23:23:04. #1.13#

title