Ahıska Türkleri Haberleri

Ahıska Türkleri haber, Ahıska Türkleri son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ahıska Türkleri - 13.07.2016
Ahıska Türkleri, Vatandaşlık Açıklamasından Memnun
İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın Ahıska Türkleri'ne vatandaşlık verilmesine ilişkin açıklaması, Ahıska Türkleri tarafından memnuniyetle karşılandı.
Ahıska Türkleri - 12.07.2016
Ahıska Türklerinde "Vatandaşlık Müjdesi" Sevinci
İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın, "Türkiye'de yaşayan Ahıska Türkleri de vatandaşlığa alınacak, bunun çalışmasını da yapıyoruz" sözü, Erzincan'a yerleştirilen Ahıska Türkleri tarafından coşku ile karşılandı.
Ahıska Türkleri - 12.07.2016
TBMM Genel Kurulu
Biz fiziki, coğrafi sınırlarımıza sığmayan bir siyaset anlayışıyla siyaset yapıyoruz. Bizim gönül coğrafyamız fiziki coğrafyamızdan çok daha geniştir. Gönlümüzün coğrafyasının sınırları dünyada nerede bir mazlum varsa orasıdır. Onun dışında yer yüzünde bize sınır çizecek kimse yoktur. Biz gideriz, yardım nerede lazımsa oraya gideriz. Biliriz ki veren ele Rabbim daha çok katkıda bulunur. İşte, dünya ekonomik krizlerle uğraşırken, biz, krizlerle uğraşan, tarumar olmuş bir coğrafyanın ortasında dimdik, istikrarlı bir biçimde, ekonomik büyümesini sağlayan, uluslararası yardımları elinden geldiği gibi yapan ve Suriyeli kardeşlerimize de o günün gereği neyse onu yapan, bunda da tereddüt etmeyen bir siyaset anlayışını pratiğe aktarıyoruz." "Türkiye'deki Ahıska Türkleri de vatandaşlık alacak" Milletvekillerine de bu konudaki destekleri için teşekkür eden Ala, "Çünkü, bu grup da bu siyasetin arkasında böyle durmasa, gerçekten, Türkiye'yi başka yerlere çevirmeye çalışanlar emellerine ulaşabilirler ama onlar da asla ulaşamıyorlar.
Ahıska Türkleri - 12.07.2016
İçişleri Bakanı Ala, Türkiye'de Yaşayan Ahıska Türklerinin Vatandaşlığa Alınacağını, Bunun...
İçişleri Bakanı Ala, Türkiye'de yaşayan Ahıska Türklerinin vatandaşlığa alınacağını, bunun çalışmasını yaptıklarını bildirdi.
Ahıska Türkleri - 08.07.2016
Vali Çınar'dan Ahıska Türklerine Bayram Ziyareti
Bitlis Valisi Ahmet Çınar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Ukrayna'dan getirilerek Ahlat ilçesine yerleştirilen Ahıska Türklerini ziyaret edip, bayramlarını kutladı.
Ahıska Türkleri - 05.07.2016
İstanbul Bayramlaşıyor" Programı
Şimdi, Suriye'den ülkemize gelen 2 milyon 700 bin muhacir var değil mi? Biz de hamdolsun ensarız. Ne büyük makam bu ya, ne büyük makam. Ama şimdi bakıyorum, bazı siyasiler bunun inceliğini kavrayamamış. 300 bin de Irak'tan var, 3 milyon. Çıkmış açıklama yapıyor. Diyor ki; 'Vatandaşlık öyle kolay bir iş değil'. Buralara takıp kalacak kadar siyaseti bilmeyen, tarihini bilmeyen, kendi değerlerini bilmeyen kişilerle bu ülkede ne yapabilirsiniz? Evet biz o mağdur, o mazlum kardeşlerimize bu ülkede inşallah hükümetimizin ortak çalışmasıyla vatandaşlığı vereceğiz. Bunların içinde çok kalifiye insanlar var, kalifikasyonu yüksek insanlar var, kariyer sahibi insanlar var. Biz almayalım da İngiltere'ye, Kanada'ya, şuraya, buraya mı gitsin? Bak biz ayrım yapmıyoruz. Buyurun Ukrayna'dan Ahıskalı kardeşlerimizi ne yaptık, Ahıska Türklerini aldık, Erzincan'a, Üzümlü'ye yerleştirdik.
Ahıska Türkleri - 05.07.2016
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Daeş Müslümanların Bağrına Saplanmış Bir Hançerdir
"TERÖRE KARŞI CİDDİ BİR MÜCADELE VERİYORUZ" Teröre karşı ciddi bir mücadele verildiğini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şu anda terörle ciddi bir mücadelenin içerisindeyiz ve ciddi kayıplar verdik ama bizim kayıplarımızın bir vasfı var. Onlar şehit, onlar şehit... Bizim askerimiz, polisimiz, köy korucumuz bunlar şehit. Şu ana kadar 600 civarında şehidimiz var. Rabbimiz ne buyuruyor, 'Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyiniz. Onlar diridirler ama siz bilemezsiniz.' İşin aslı bu. Peki diğerlerinin durumu ne? Onlar pisi pisine gitti, onların durumu bu. Onların bir karşılığı var mı? Yok. Şu ana kadar 600 civarında bizim şehidimiz var ama 7 bini aşkın da teröristi etkisiz hale getirdik. Peki bu operasyonlar duracak mı? Durmayacak, üzerine üzerine gideceğiz. Durmak yok, yola devam." Suriyeli sığınmacılara vatandaşlık verilmesi konusuna da değinen Erdoğan şunları söyledi: "Şimdi, Suriye'den ülkemize gelen 2 milyon 700 bin muhacir var değil mi? Biz de hamdolsun ensarız. Ne büyük makam bu ya, ne büyük makam. Ama şimdi bakıyorum, bazı siyasiler bunun inceliğini kavrayamamış. 300'de Irak'tan var, 3 milyon. Çıkmış açıklama yapıyor. Diyor ki; 'Vatandaşlık öyle kolay bir iş değil'. Buralara takıp kalacak kadar siyaseti bilmeyen, tarihini bilmeyen, kendi değerlerini bilmeyen kişilerle bu ülkede ne yapabilirsiniz? Evet biz o mağdur, o mazlum kardeşlerimize bu ülkede inşallah hükümetimizin ortak çalışmasıyla vatandaşlığı vereceğiz. Sığınmacıların içinde çok kalifiye insanlar var, kalifikasyonu yüksek insanlar var, kariyer sahibi insanlar var. Biz almayalım da İngiltere'ye, Kanada'ya, şuraya, buraya mı gitsin. Bak biz ayrım yapmıyoruz. Buyurun Ukrayna'dan Ahıskalı kardeşlerimizi ne yaptık, Ahıska Türklerini aldık, Erzincan'a, Üzümlü'ye yerleştirdik.
Ahıska Türkleri - 05.07.2016
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Bunların (Sığınmacıların) İçinde Çok Kalifiye İnsanlar Var, Kalifikasyonu...
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Bunların (sığınmacıların) içinde çok kalifiye insanlar var, kalifikasyonu yüksek insanlar var, kariyer sahibi insanlar var. Biz almayalım da İngiltere'ye, Kanada'ya, şuraya, buraya mı gitsin. Bak biz ayrım yapmıyoruz. Buyurun Ukrayna'dan Ahıskalı kardeşlerimizi ne yaptık, Ahıska Türklerini aldık, Erzincan'a, Üzümlü'ye yerleştirdik.
Ahıska Türkleri - 05.07.2016
Ahıska Türklerinin Öz Yurtlarındaki İlk Bayramı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Ukrayna'dan getirilerek Erzincan'ın Üzümlü ilçesine yerleştirilen Ahıska Türkleri, öz yurtlarında ilk bayram namazlarını kıldı.
Ahıska Türkleri - 05.07.2016
Ahıska Türklerinin Öz Yurtlarındaki İlk Bayramı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Ukrayna'dan getirilen Ahıska Türkleri, Bitlis'in Ahlat ilçesinde, ilk bayramı coşkuyla karşıladı.
Ahıska Türkleri - 04.07.2016
Ahıska Türklerinin Öz Yurtlarındaki İlk Bayramı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Ukrayna'dan Türkiye'ye getirilerek Bitlis'in Ahlat ilçesine yerleştirilen 72 aileden oluşan Ahıska Türkleri, büyük bir heyecanla kendi vatanlarında geçirecekleri ilk bayrama hazırlanıyor.
Ahıska Türkleri - 30.06.2016
Ahıska Türkleri İçin Türkçe Kursu - Bitlis
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Öğretmenin ders anlatması. Kursiyerlerden görüntüler Kaymakam Bülent Tekbıyıkoğlu röportajı Ahıska Türkü kadınlarla röportaj Ahıska Türkleri için Türkçe kursu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla Ukrayna'dan getirilerek Ahlat'a yerleştirilen Ahıska Türkleri için Türkçe kursu açıldı Ahlat Kaymakamı Tekbıyıkoğlu: "Ukrayna bölgesinde Kiril alfabesi kullanılıyor.
Ahıska Türkleri - 30.06.2016
Ahıska Türkleri İçin Türkçe Kursu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Ukrayna'dan Türkiye'ye getirilerek Bitlis'in Ahlat ilçesine yerleştirilen Ahıska Türklerinin ülkeye adapte olabilmeleri amacıyla Türkçe kursu açıldı.
Ahıska Türkleri - 29.06.2016
Antalya'da Yardım Kampanyası Düzenlendi
Dernek Başkanı Mehmet Yıldırım, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Antalya İHH olarak Doğu Türkistan, Sudan Kesele, Çeçenistan, Ahıska Türklerine ramazan ayında dağıtılacak 200 liralık kumanya, ayrıca Antalya'da gerek yetim gerek yoksul gerekse Suriyeli mültecilere bin gıda kolisi dağıtılacağını belirtti.
Ahıska Türkleri - 29.06.2016
Kırgızistan Türkiye Manas Üniversitesi İftar Programı Düzenledi
Cengiz Aytmatov Kampüsü Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen iftar programına üniversite idari yönetimi ve akademik kadrosu, senato üyeleri, aileleri, Kırgızistan Din İşleri Devlet Komitesi yetkilileri, Bişkek müftülük temsilcileri, Türkiye ve Azerbaycan Büyükelçiliği yetkilileri, Ahıska Türkleri Derneği Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri ve davetliler katıldı.
Ahıska Türkleri - 28.06.2016
Kırgızistan Türkiye Manas Üniversitesi İftar Programı Düzenledi
BİŞKEK (A.A) – Kırgızistan Türkiye Manas Üniversitesi (KTMÜ), ramazan dolayısıyla iftar programı düzenledi. Cengiz Aytmatov Kampüsü Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen iftar programına üniversite idari yönetimi ve akademik kadrosu, senato üyeleri, aileleri, Kırgızistan Din İşleri Devlet Komitesi yetkilileri, Bişkek müftülük temsilcileri, Türkiye ve Azerbaycan Büyükelçiliği yetkilileri, Ahıska Türkleri Derneği Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri ve davetliler katıldı.
Ahıska Türkleri - 27.06.2016
Türk Kızılayı'ndan, Ahıskalı Türklere Ahlat Bastonu
Türk Kızılayı Ahlat Şubesi Yönetim Kurulu üyeleri, ilçedeki Ahıska Türklerini ziyaret ederek, önceden sayılarını belirledikleri Ahıskalılara baston hediye etti.
Ahıska Türkleri - 23.06.2016
ABD'deki Müslümanlar İftarda Buluştu
NEW ABD'nin Massachusetts eyaletinde Ahıska Türklerince düzenlenen iftar, farklı kültürlerden çok sayıda Müslüman'ı bir araya getirdi.
Ahıska Türkleri - 23.06.2016
Ahıskalı Çocuklar "Kur'an-ı Kerim" Öğreniyor
Ukrayna'dan Türkiye'ye getirilerek Bitlis'in Ahlat ilçesine yerleştirilen Ahıska Türklerinin çocukları, Diyanet İşleri Başkanlığınca düzenlenen yaz Kur'an kurslarına başladı.
Ahıska Türkleri - 23.06.2016
Gündem / 23 Haziran 2016
(Atina/18.00) 2- Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS), Galatasaray'ın, finansal-fair play kurullarına uymadığı gerekçesiyle UEFA'nın verdiği 1 yıllık Avrupa'dan men cezasına yaptığı itirazı karara bağlayacak.? (Cenevre) ÖZEL HABER 1- Terör örgütü PKK'nın "çocuk" oyunu bozuldu Terör örgütü PKK tarafından saldırı amacıyla kırsal alandan Van'a gönderilen ve dikkat çekmemesi için kendisinden yaşça büyük bir kişiyle hareket ederken yakalanan 18 yaşından küçük örgüt mensubu hakkında 62 yıl kadar hapis istemiyle dava açıldı Aracıyla kırsal alandan getirdiği teröristi yol kontrolü yapan güvenlik güçlerine "kızım" diye tanıtan diğer sanık için de 20 yıl hapis cezası isteniyor (Cemal Aşan/Van) 2- Enerjiye Çin ve Hindistan'dan yatırım beklentisi Akenerji Genel Müdürü Ahmet Ümit Danışman: "Türkiye'de enerji sektörünün içinde bulunduğu şartlar nedeniyle, önümüzdeki dönem daha çok Uzakdoğu ve Ortadoğu ülkelerinden, özellikle Çin ve Hindistan'dan yatırımcı gelmesini bekliyoruz" "Geçen yıl alınan 1,1 milyar dolarlık yeniden finansman kredisi bize rahat çalışma olanağı tanıdı" "Şu anda Akenerji olarak yeni yatırımlar yerine mevcut tesislerde verimlilik ve kapasite artışına odaklandık" (Sibel Akbay/İstanbul) 3- Ahıskalı çocuklar Kur'an öğreniyor Bitlis'in Ahlat ilçesine yerleştirilen Ahıska Türklerinin çocukları, ilçede açılan yaz Kur'an kurslarında, Kur'an-ı Kerim eğitimi alıyor TOKİ Camii İmamı Ayhan Kaya: "Ahıskalı aileler oldukça hassas davranarak çocuklarını Kur'an öğrenmeleri için camimize gönderiyor.
Ahıska Türkleri - 22.06.2016
Ahıskalı Çocukların Kur'an Sevinci
"Amaç, inançlı, erdemli nesiller yetiştirmek" Üzümlü Müftüsü Adem Karadeniz ise Diyanet İşleri Başkanlığınca her yıl düzenlenen Kur'an kurslarının, Üzümlü'de iskan edilen Ahıska Türkleriyle bu yıl ilçeleri açısından farklı bir güzelliğe sahne olduğunu dile getirdi.
Ahıska Türkleri - 21.06.2016
Diyanet Vakfı'ndan Azerbaycan'a 5 Bin Kur'an-ı Kerim
Azerbaycan'da yaşayan Ahıska Türklerine de Kur'an-ı Kerim dağıttıklarını belirten Güneş, Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva'nın talebi doğrultusunda bin adet Kur'an-ı Kerim'i Tovuz kentine, Ermenistan'la sınır hattında yaşayan vatandaşlara dağıtılmak üzere ulaştıracaklarını bildirdi.
Ahıska Türkleri - 20.06.2016
Türkiye'den Kazakistan'a Gönül Sofrası
Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, etkinlikte yaptığı konuşmasında, Kazaklar, Türkler ve Ahıska Türkleriyle iftar açmanın mutluluğunu yaşadıklarını vurguladı.
Ahıska Türkleri - 17.06.2016
Öz Vatanda İlk Karne Heyecanı
Ahıska Türklerinden ilçede eğitim gören 51 ilkokul, 30 ortaokul ve 1 lise öğrencisi, öz vatanlarında ilk karnelerini aldı.
Ahıska Türkleri - 16.06.2016
Ahıska Türkleri İftarda Buluştu
Ukrayna'dan Türkiye'ye getirilerek Erzincan'ın Üzümlü ilçesine yerleştirilen Ahıska Türkleri için Birlik Vakfı Erzincan Şubesi tarafından iftar programı düzenlendi.
Ahıska Türkleri - 10.06.2016
Ahıska Türklerinin Vatan Topraklarında İlk Cuma Namazı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Ukrayna'dan getirilerek Bitlis'in Ahlat ilçesine yerleştirilen Ahıska Türkleri, burada ilk cuma namazlarını kıldı.
Ahıska Türkleri - 10.06.2016
Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD'de
Erdoğan, Muhammed Ali'nin cenaze töreni için bulunduğu ABD'de, Kentucky Ahıska Türkleri Merkezi'nde düzenlenen iftar programına katıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Ahıska Türkleri Haberleri | Ahıska Türkleri Haber - Haberler - Sayfa 6 - Ahıska Türkleri haberleri, son dakika ahıska türkleri haber ve gelişmeleri burada. Fetö'nün Darbe Girişimine Dünyadan Tepkiler.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 12.6.2021 14:41:23. #1.15#

title