Ahıska Türkleri Haberleri

Ahıska Türkleri haber, Ahıska Türkleri son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ahıska Türkleri - 30.09.2016
Tika'dan Ahıska Türklerine Dikiş Makinesi
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Tiflis Koordinatörlüğü, Gürcistan'ın çeşitli bölgelerinde yaşayan 40 Ahıska Türkü aileye dikiş makinesi yardımı yaptı.
Ahıska Türkleri - 29.09.2016
Ahıska Türklerinden Gürcistan'da Kültür Yolculuğu
Kırgızistan Ahıska Türkleri Derneği Başkanı Reşad Şamilov, Türkiye'nin Ahıskalılara verdiği desteği tüm dünyaya anlatmak istediklerini söyledi.
Ahıska Türkleri - 25.09.2016
Ahıska Türkü 108 Aile Daha Öz Vatanına Kavuşacak
Ukrayna'dan geçen yıldan bu yana kafileler halinde Türkiye'ye getirilen 302 Ahıska Türkü ailenin yerleştirildiği Üzümlü'ye, 108 Ahıska Türkü aile daha getirilecek. Üzümlü ilçesi Fatih Mahallesi'nde, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca (TOKİ) yapılan konutlara yerleştirilecek Ahıska Türkleri için tüm hazırlıklar tamamlandı.
Ahıska Türkleri - 13.09.2016
Türk Kızılayı, Kırgızistan'da Bin 50 Hisse Kurban Eti Dağıtıyor
Türk Kızılayının Kırgızistan'daki Kurban Kesim ve Dağıtım Ekibi Başkanı Gökhan Dilmaç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kırgızistan'da bu yıl Bişkek çevresindeki köylerde yaşayan Ahıska Türklerine, yetimhanelere ve yaşlılar evlerine bin 50 hisse et dağıtacaklarını söyledi.
Ahıska Türkleri - 12.09.2016
Ahıska Türklerinin Vatanlarında İlk Kurban Bayramı
Ukrayna'dan Türkiye'ye getirilerek Erzincan'ın Üzümlü ilçesine yerleştirilen ve ilk kez Türkiye'de Kurban Bayramı geçiren Ahıska Türkleri, ülkede ilk kez kurban ibadetini gerçekleştirdi.
Ahıska Türkleri - 12.09.2016
Ahıska Türklerinin Öz Yurtlarındaki İlk Kurban Bayramı
Ukrayna'dan Türkiye'ye getirilerek Erzincan'ın Üzümlü ilçesine yerleştirilen Ahıska Türkleri, öz yurtlarında ilk Kurban Bayramı namazlarını kıldı.
Ahıska Türkleri - 11.09.2016
Ahıska Türkleri'nde Kurban Bayramı Heyecanı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Ukrayna'dan Türkiye'ye getirilerek Erzincan'ın Üzümlü ilçesine yerleştirilen ve ilk kez Türkiye'de Kurban Bayramı geçirecek olan Ahıska Türkleri'ne, yurt dışında yaşayan gurbetçilerce 150 kurbanlık koyun bağışlandı.
Ahıska Türkleri - 25.08.2016
Erzincan'da Trafik Kazası: 1 Yaralı
Rushtiev'in Ukrayna'dan Türkiye'ye getirilerek Üzümlü ilçesine yerleştirilen Ahıska Türklerinden olduğu ve İŞKUR aracılığıyla çalıştığı Üzümlü Belediyesine giderken kaza geçirdiği öğrenildi.
Ahıska Türkleri - 24.08.2016
Aa'nın "Dakika Dakika Fetö'nün Darbe Girişimi" Kitabı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Ukrayna'dan Türkiye'ye getirilerek Erzincan'ın Üzümlü ilçesine yerleştirilen Ahıska Türklerine, AA'nın FETÖ'nün darbe girişiminin kronolojisini ve darbe girişimi sonrası tepkileri ele alan "Dakika Dakika FETÖ'nün Darbe Girişimi" kitabı dağıtıldı.
Ahıska Türkleri - 11.08.2016
Ahıska Türkleri Türkiye'deki Yeni Yaşamlarına Alışıyor
Erzincan'da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Ukrayna'dan Türkiye'ye getirilerek Üzümlü ilçesine yerleştirilen Ahıska Türklerinin sorunlarının çözümlerinin ele alındığı toplantı düzenlendi.
Ahıska Türkleri - 10.08.2016
Ahıska Türklerinde "Vatandaşlık" Beklentisi
Bilecik'in Bozüyük ilçesine bağlı Kapanalan köyüne 1994 yılında yerleştirilen Ahıska Türkleri, İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın, "Türkiye'de yaşayan Ahıska Türkleri de vatandaşlığa alınacak, bunun çalışmasını da yapıyoruz" sözünün ardından başlatılacak faaliyetlerin hızlandırılmasını ve Türk vatandaşlığına geçmeyi bekliyor.
Ahıska Türkleri - 04.08.2016
Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Ukrayna'dan Türkiye'ye getirilerek Bitlis'in Ahlat ilçesine yerleştirilen Ahıska Türkleri, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) başarısız darbe girişimi sırasında şehit olanlar için mevlit okuttu.
Ahıska Türkleri - 31.07.2016
ABD'deki Ahıska Türklerine "Fetö'den Uzak Durun" Çağrı
Amerikan Ahıska Türkleri Konseyi Başkan'ı Aydın Mamedov, ABD'de yaşayan Ahıskalılara Türkiye'de darbe girişiminde bulunan FETÖ'ye ait merkezlerden uzak durmaları çağrısı yaptı.
Ahıska Türkleri - 31.07.2016
Ahıska Türklerinden Şehitler İçin Mevlit
Ukrayna'dan Türkiye'ye getirilerek Erzincan'ın Üzümlü ilçesine yerleştirilen Ahıska Türkleri, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) başarısız darbe girişimi sırasında şehit olanlar için mevlit okutarak dualar etti.
Ahıska Türkleri - 31.07.2016
Ahıska Türklerine İşkur Aracılığıyla İş İmkanı
Ukrayna'dan Türkiye'ye getirilerek Erzincan'ın Üzümlü ilçesine yerleştirilen Ahıska Türklerinden 250 kişi, İşkur aracılığıyla işe başladı.
Ahıska Türkleri - 29.07.2016
Kırgızistan'da 15 Temmuz Şehitleri İçin Gıyabi Cenaze Namazı
Kırgızistan'da Ahıska Türkleri, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında hayatını kaybedenler için başkent Bişkek'te gıyabi cenaze namazı kıldı.
Ahıska Türkleri - 26.07.2016
Fetö'nün Darbe Girişimine Dünyadan Tepkiler
Ahıska Türkleri Derneği Başkanı Raşad Şamilov, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini şiddetle kınadı.
Ahıska Türkleri - 21.07.2016
Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler
Üzümlü ilçesi Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan vatandaşlar ve Ahıska Türkleri, Türk bayraklarıyla donattıkları araçlarının yanı sıra belediyenin tahsis ettiği otobüslerle konvoy oluşturarak il merkezine geldi.
Ahıska Türkleri - 20.07.2016
Fetö'nün Darbe Girişimine Dünyadan Tepkiler
Rusya'da yaşayan Ahıska Türkleri, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimini kınadı.
Ahıska Türkleri - 19.07.2016
Yıldırım-Kvirikashvili Ortak Basın Toplantısı
Gürcistan'ın NATO'ya üye olmasını Türkiye'nin desteklediğini belirten Yıldırım, Yukarı Karabağ ihtilafında yaşanan tırmanıştan duyulan endişeyi, bölgede yaşanan terör olaylarının artışını da değerlendirdiklerini ifade etti. 72 yıl önce Gürcistan'daki vatanlarından ayrılmak zorunda kalan Ahıska Türklerinin dramını ve Gürcistan'a geri dönüş sürecini ele aldıklarını kaydeden Yıldırım, "Türkiye olarak biz Ahıska Türkleri Gürcü toplumun tam anlamıyla parçası olduğunu düşünüyoruz.
Ahıska Türkleri - 19.07.2016
Derleme - Yurt Genelinde "Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler" Haberlerimizi Derleyerek Yayımlıyoruz...
Ahıska Türkleri de meydanları bırakmıyor Erzincan'ın Üzümlü ilçesinde darbe girişimi protestosuna, ilçede iskan edilen Ahıska Türkleri de katıldı.
Ahıska Türkleri - 18.07.2016
Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler
Erzincan'ın Üzümlü ilçesinde Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi protestosuna, ilçede iskan edilen Ahıska Türkleri de katıldı.
Ahıska Türkleri - 18.07.2016
Fetö'nün Darbe Girişimine Dünyadan Tepkiler
Türkiye'de demokratik yollarla seçilmiş hükümete karşı gerçekleştirilmeye çalışılan askeri darbe girişimini protesto ettiklerini ve Türkiye'ye destek vermek amacıyla mitinge katıldıklarını dile getiren göstericiler arasında West Springfield'den gelen Ahıska Türkleri de yer aldı.
Ahıska Türkleri - 17.07.2016
Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler
Ukrayna'dan Türkiye'ye getirilerek Erzincan'ın Üzümlü ilçesine yerleştirilen Ahıska Türkleri, ellerinde Türk bayraklarıyla toplanarak Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki gösterdi.
Ahıska Türkleri - 15.07.2016
Genç Şampiyon, Türk Vatandaşı Olmak İstiyor
Ukrayna'dan getirilerek Erzincan'ın Üzümlü ilçesinde iskan edilen Ahıska Türkleri arasında yer alan 15 yaşındaki kız güreşçi Elvira Hasanova, Türk vatandaşı olarak milli takım formasıyla uluslararası şampiyonalarda Türk bayrağını zirveye çıkarma hayali kuruyor.
Ahıska Türkleri - 14.07.2016
İçişleri Bakanı Ala, Erzurum'da Açıklaması
Bu açıdan bu tarz saldırıların karşısında ilk olarak seçilmişlerin durması gerektiğini belirten Ala, şöyle konuştu: "Çünkü millet onlara hizmet etsin diye oy veriyor. Önce kanal kazdılar, çocukları, oradaki insanları arkasına koydular, sonra da kanalları kazarken milletin verdiği paraları ki biz hiç ayrım yapmadan devletin payı neyse gönderiyoruz, onları kanalda kullandılar. Sonra biz kanalları kapattık, temizledik, bu sefer de belediye araçlarını bombalı saldırılarda kullandırıyorlar. Teröristler çeşitli yollarla bahane uyduruyorlar, kurnazlıklar yapıyorlar ama devlet soruşturma açtığında bunların hepsi ortaya çıkıyor. O bakımdan milletimize ve hele orada yaşayan vatandaşlarımıza söyleyeceğim şey şudur; ciddi şekilde kendi oylarının hesabını da sorsunlar. Oy verdiler, hizmet istesinler. Kendilerine hizmet yerine, çukur kazanları, bomba gönderenleri de asla affetmesinler. Bu siyasetin kabul edebileceği bir durum değil. Siyaset varsa şiddet yoktur, terör yoktur, eğer buna karşı durabiliyorsa bunun adı siyasettir. Yoksa bunun adı teröre destek olur. Biz de gereğini yaparız, yapıyoruz ve görevden uzaklaştırıyoruz. Bundan sonra da tavrımızda hiçbir değişiklik olmayacak, daha da ciddi bir şekilde meselenin üzerine gideceğiz." Suriyeli ve Ahıskalılara vatandaşlık tartışmaları Ala, Suriyeli sığınmacılar ile Ukrayna'dan getirilerek Türkiye'de iskan edilen Ahıska Türklerine vatandaşlık hakkı tanınmasına yönelik çalışmalara ilişkin de bunun İçişleri Bakanlığı'nın sorumluluk ve görevleri arasında bir husus olduğunu belirtti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Ahıska Türkleri Haberleri | Ahıska Türkleri Haber - Haberler - Sayfa 5 - Ahıska Türkleri haberleri, son dakika ahıska türkleri haber ve gelişmeleri burada. Çavuşoğlu: Ab Ile Vize Serbestisi Konusunda Anlaşamazsak Göç Anlaşmasını da Bir Kenara Koyacağız.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 25.6.2021 10:16:10. #1.16#

title