Ahıska Türkleri Haberleri

Ahıska Türkleri haber, Ahıska Türkleri son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ahıska Türkleri - 22.05.2018
İyi Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Akşener Halka Hitap Etti
TÜKENMİŞLİK SENDROMU Meral Akşener, Suriyeli göçmenlere oturma izni verilirken, Ahıska Türklerinin açıkta kaldığını söyledi.
Ahıska Türkleri - 09.03.2018
Türkiye'deki Rusya Vatandaşları Sandık Başında
Adnan Menderes Kültür Merkezinde kurulan tek sandıkta oy verme işlemi saat 17.00'de başladı. Aralarında Kocaeli ve İstanbul'da yaşayan Ahıska Türklerinin de olduğu Rusya vatandaşları oylarını burada kullandı.
Ahıska Türkleri - 03.03.2018
Bitlis'in İlk İstiridye Mantarhanesinde Hasat Yapıldı
BİTLİS'in Ahlat ilçesinde, bölgenin ilk 'istiridye mantarhanesi' açıldı. Yaklaşık 40 gün önce Ahıska Türklerinden Halise Kehvan tarafından kurulan işletmede ekilen mantarların ilk hasadı yapıldı.
Ahıska Türkleri - 18.01.2018
Türk Kızılayından Ahıska Türklerine Gıda Yardımı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı, Başbakan Binali Yıldırım'ın koordinasyonuyla Ukrayna'dan getirilerek Erzincan'ın Üzümlü ilçesine yerleştirilen Ahıska Türkü ailelere, Türk Kızılayınca gıda yardımı yapılmasına başlandı.
Ahıska Türkleri - 18.01.2018
Türk Kızılayından Ahıska Türklerine Gıda Yardımı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı, Başbakan Binali Yıldırım'ın koordinasyonuyla Ukrayna'dan getirilerek Erzincan'ın Üzümlü ilçesine yerleştirilen Ahıska Türkü ailelere, Türk Kızılayınca gıda yardımı yapılmasına başlandı.
Ahıska Türkleri - 27.12.2017
Amasya'da "Unutulan Ahıska Türklerinin Sürgünü" Konulu Konferans
Amasya Üniversitesi Türk Kültürü ve Araştırma Kulübü tarafından "Unutulan Ahıska Türklerinin Sürgünü" konulu konferans düzenlendi.
Ahıska Türkleri - 18.12.2017
Dünya Göçmenler Günü
Helen Goodey: "6 yıl önce ilk kez geldiğimizde burayı çok sevdik. 3 yıl önce de bu binayı alıp tadilat yaptık. Bu bölgeyi çok seviyoruz. Tarihi ve doğası mükemmel bir yer." Manavgat'a yerleşen Alman Petra Hedwig Ottman: "Sağlığımın çok kötü olduğu günlerde Türkiye'ye geldim. Burada mutluyum ve sağlıklıyım. Burası benim vatanım. Çünkü insanın doğduğu değil, kendini iyi hissettiği yerdir vatanı." Ukrayna'dan Türkiye'ye getirilen Ahıska Türklerinden Fatima İslamova: "Komünizm zulmü bizi vatan topraklarımızdan sürdü.
Ahıska Türkleri - 18.12.2017
ABD'de Ahıskalı Türklere Hizmet Verecek Oyun Parkı Açıldı
TİKA'nın ABD'deki Ahıska Türklerine yönelik ilk projesi Park, TİKA'nın ABD'de çocuklara ve Ahıska Türklerine yönelik ilk projesi olma özelliğini taşıyor.
Ahıska Türkleri - 15.12.2017
Tika'dan Gürcistan'a Dönen Ahıska Türklerine Tarım Desteği
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Gürcistan'ın Ahıska bölgesinde yaşayan, ana vatanına geri dönmüş Ahıska Türkü ailelere destek amacıyla sera projesini hayata geçirdi.
Ahıska Türkleri - 16.11.2017
Ahıska Türklerinin Son Kafilesi Öz Vatanlarına Kavuştu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı, Başbakan Binali Yıldırım'ın koordinasyonuyla Ukrayna'dan Türkiye'ye getirilerek Erzincan'ın Üzümlü ilçesine yerleştirilen Ahıska Türklerinin son kafilesinin birinci grubu Erzincan'a geldi.
Ahıska Türkleri - 14.11.2017
Türkiye, Ahıska Türklerinin Yanında
Dışişleri Bakanlığı’ndan Ahıska Türklerinin anavatanları Ahıska’dan sürgüne gönderilmelerinin 73. yıl dönümü nedeniyle yapılan açıklamada, Türkiye’nin dokuz ayrı ülkede sayıları yarım milyona ulaşan Ahıska Türklerinin durumunu yakından takip ettiği ve gerekli desteği verdiği...
Ahıska Türkleri - 14.11.2017
Ahıska Türklerinin Sürgün Edilişlerinin 73. Yılı
Dışişleri Bakanlığı, Ahıska Türklerinin ana vatanları Ahıska'dan sürgüne gönderilmelerinin 73. yılına ilişkin "Bu trajik olayı 73. yıl dönümünde büyük bir hüzünle anıyor, sürgün sırasında hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz.
Ahıska Türkleri - 22.09.2017
Yabancıların Türk Vatandaşlığına İlgilisi Artıyor
Güner, vatandaşlığa alınacak Suriyelilerin belirli kriterlere göre seçildiğini aktararak, şunları söyledi: "Bunlar tabii belli özellikleri olan, mesleği bulunan, ülkenin beyin, entelektüel, mesleki ve teknik potansiyeline katkı sunacak insanlar olarak düşünüldü. Göç İdaresi Genel Müdürlüğünün bize gönderdiği bu vasıftaki 50 bin kişinin vatandaşlık işlemlerini başlattık. Şu ana kadar 7 bin Suriyeli'nin dosyası Bakanlar Kurulu'ndan çıktı. Bu 7 bin reşit kişinin vatandaşlık işlemleri tamamlandı. Reşit 3 bin kişinin dosyası da Bakanlar Kurulunda bekliyor. Bir süre önce de 3 bin reşit kişinin daha dosyasını sayın bakanımızın imzasıyla Bakanlar Kuruluna arz ettik. Bu sayıyla birlikte toplam sayı 13 bin kişi oldu. 13 bin reşit Suriyeli ile ailelerindeki çocuklarla birlikte şu anda toplam 35 bininin vatandaşlık işlemleri bitti. Elimizde 4 bin 500 reşit kişinin daha dosyası var. Bu rakam çocuklarla beraber 15 bin kişiye tekabül ederse, bize hedef gösterilen 50 bin kişiye aşağı yukarı ulaşmış olacağız." Ahıska Türklerinin vatandaşlık başvuruları başladı Güner, gündemlerinde olan bir başka konunun da Ahıska Türklerinin Türk vatandaşlığına alınması olduğunu söyledi.
Ahıska Türkleri - 01.09.2017
Yurt Dışında Kurban Bayramı
Türk Kızılayı Genel Sekreteri Hüseyin Can'ın yönetimindeki ekip, başkent Bişkek'te modern bir kesimhanede yapılan kesimin ardından paketlenen etleri Çuy Bölgesi'ndeki köylerde ihtiyaç sahiplerinin evlerine tek tek giderek teslim etti. Et dağıtımına Ahıska Türklerinin yaşadıkları köylerden başlandı.
Ahıska Türkleri - 21.08.2017
Gündem / 21 Ağustos 2017
(Sevilla/19.30/20.00) (Fotoğraflı) ÖZEL HABER 1- "Türk lirasının güçlü ve istikrarlı seyretmesini bekliyorum" Bluebay Varlık Yönetimi Gelişen Piyasalar Kıdemli Stratejisti Timothy Ash: "Türk lirasının yılın geri kalanında istikrarlı ve güçlü seyretmesini bekliyorum" "Türkiye halihazırda Türk lirasında yaklaşık yüzde 11-12 seviyesinde getiri sunuyor. Bu da yabancı yatırımcılar için çekici" London Capital Group Kıdemli Piyasa Stratejisti İpek Özkardeşkaya: "ABD Merkez Bankası cephesinde faiz artırma beklentilerinin belirgin şekilde geri çekilmesi, yıllık enflasyon trendinde görülen hafifleme, cari ve bütçe açığının kontrol altına alınması gibi faktörler Türk lirasını pozitif yönde etkileyebilir" (Gökhan Kurtaran/Londra) 2- "Türkiye'de e-ticaretin yüzde 30'u kaçak" Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Emre Ekmekçi: "Şu anda e-ticaretin yüzde 20'si yurt dışından kaçak. Buna yüzde 10'luk sosyal medya kaçağını da koyarsak Türkiye'deki e-ticaretin yüzde 30'u kaçak. İleride bu yüzde 40 kaçağa kadar gidecek" "Alibaba.com, AliExpress, ürünleri direkt posta yoluyla gönderiyor. Türkiye'deki gümrük mevzuatını da bildikleri için 30 avroluk bir şey aldığınızda gönderirken 30 avro yazmıyorlar, 'hediye' yazıyorlar. Gümrükten de bu şekilde geçiyor. Gümrükleri aldatıcı bir politika izliyorlar" "Sosyal medyadan yapılan satışlar kendi başına yasal e-ticaretten daha fazla büyüyor. Bu yüzden önlem alınması lazım. Orada korumasız bir büyüme var" "2017'de e-ticarette yüzde 30-35 bandında bir büyüme bekliyoruz" (Eda Topcu/İstanbul) 3- Ahıska Türklerinin son kafilesi öz vatanlarına kavuşuyor Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla 2 yıl önce Ukrayna'dan Türkiye'ye getirilmeye başlanan Ahıska Türklerinin ülkeye getirilmesi planlanan son kafilesi olan beşinci kafilesinin ilk grubundaki 104 aile gelecek ay Erzincan'a getirilecek Üzümlü ilçesindeki TOKİ Konutları'na yerleştirilecek beşinci Ahıska Türkü kafilesinin bir süre sonra ikinci grubunun da gelmesiyle, soydaşların ilçeye 2 yıldır süren göçü tamamlanacak DATÜB Genel Sekreteri Fuat Uçar: "Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla başlayan bu göçü Erzincan Üzümlü'de bitirmiş olacağız" (Yakup Bakar/Erzincan) *** Anadolu Ajansının yayımladığı haber, görüntü, fotoğraf ve internet ile wap için oluşturduğu her türlü bilgi, abone olmayanlar tarafından hiçbir şekilde kullanılamaz.
Ahıska Türkleri - 04.08.2017
Ahlat'ta 60 Girişimciye Belge Verildi
Ahlat Kaymakamlığı Proje Koordinasyon Bürosu ve Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) tarafından Ahıska Türklerine yönelik düzenlenen girişimcilik kursunu, 60 kursiyer tamamladı.
Ahıska Türkleri - 26.07.2017
Ahıskalı Türk Cemiyetleri Temsil Heyeti Kuruldu
Yurt içi ve dışında yaşayan Ahıska Türklerinin sivil toplum kuruluşları ve kanaat önderlerinin katıldığı Genişletilmiş İstişare Toplantısı sonucunda oluşturulan heyetin üyeleri, Merinos Parkı Gölpark Sosyal Tesisleri'ndeki basın toplantısında yol haritalarını açıkladı.
Ahıska Türkleri - 17.06.2017
Dha Yurt Bülteni - 15
Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç Bitlis'te (3) BAKIN KILIÇ SELÇUKLU MEZARLIĞINI ZİYARET ETTİ Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Bitlis'teki programının ardından Ahlat ilçesindeki Selçuklu Mezarlığını gezerek yapılan restorasyonlarla ilgili bilgi aldı. Bakan Kılıç'a Selçuklu Mezarlığı gezisinde Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu ve Ahlat Belediye Başkanı A.Mümtaz Çoban'da eşlik ederek ilçenin tarihi hakkında bilgi verdi.  Bu arada, klip çekimi için Ahlat'a gelen ve Bakan Kılıç'ı tarihi mezarlıkta karşılayan Bayırbucak Türkmeni Ses Sanatçısı Adil Şan, tarihi yöresel kıyafetiyle de dikkat çekti. Şan'ın Bakan Kılıç'la arasnda geçen diyalog ise espiri konusu oldu. Ses Sanatçısı Şan, Bakan Kılıç'a "Bir süre önce Ahlat'a Ahıska Türklerini getirdiniz Bundan dolayı teşekkür ediyoruz.
Ahıska Türkleri - 17.06.2017
Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç Bitlis'te (2)
Ses Sanatçısı Şan, Bakan Kılıç'a "Bir süre önce Ahlat'a Ahıska Türklerini getirdiniz Bundan dolayı teşekkür ediyoruz.
Ahıska Türkleri - 12.06.2017
Ahıska Türkü Ailelere Gıda Yardımı
İslamic Relief ve Sadakataşı Derneği, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı, Başbakan Binali Yıldırım'ın koordinasyonuyla Ukrayna'dan Türkiye'ye getirilerek Erzincan'ın Üzümlü ilçesine yerleştirilen Ahıska Türklerine gıda yardımı yapmak için harekete geçti.
Ahıska Türkleri - 09.06.2017
Küçük Firuze'nin Öz Vatandaki İlk Karne Heyecanı
Ukrayna'dan Türkiye'ye getirilerek Erzincan'ın Üzümlü ilçesine yerleştirilen Ahıska Türklerinden olan ve daha önce hiç okula gitmeyen engelli ilköğretim okulu öğrencisi Firuze Murat, hem hayatında hem de öz vatanında ilk karnesini almanın mutluluğunu yaşadı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Ahıska Türkleri Haberleri | Ahıska Türkleri Haber - Haberler - Sayfa 3 - Ahıska Türkleri haberleri, son dakika ahıska türkleri haber ve gelişmeleri burada. Osmanlı, Yahudileri Kabul Ederek İslam Geleneğini Devam Ettirmiştir.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.06.2021 00:07:12. #1.13#

title