Ahıska Türkleri Haberleri

Ahıska Türkleri haber, Ahıska Türkleri son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ahıska Türkleri - 02.07.2019
"Uygurların Somut Olmayan Kültürel Mirası Kazakistan Örneği" projesi tanıtımı
Saparbekulı, burada yaptığı konuşmada, proje ile Uygurların gelenek ve yaşamlarını öğrenme imkanının yakalandığını, Kazakistan'ın Kırım Tatarlarından Korelilere, Ahıska Türklerinden Almanlara kadar 130'a yakın farklı halka kucak açtığını ve böylece Kazak coğrafyasının misafirperverlik örneği gösterdiğini söyledi.
Ahıska Türkleri - 07.06.2019
Dışişleri'nden Kırgızistan'a nota
Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgilere göre, Bişkek yakınlarında Ahıskalı Türklerin de yaşadığı Orok köyünde 5 Haziran günü gençler arasındaki bir münakaşanın büyümesi sonucunda köyde mahsur kalan bazı Ahıska Türklerinin ve bu arada bayram ziyaretinde bulunan bir Büyükelçilik personelinin durumuyla ilgilenmek üzere Türk Büyükelçinin Kırgız makamlarının bilgisi dahilinde anılan köye gittiği öğrenildi.
Ahıska Türkleri - 20.05.2019
Dha Dış - Fuat Oktay, Ukrayna'daki Soydaş ve Türklerle Buluştu
Oktay, Türkiye Cumhuriyeti Kiev Büyükelçiliği Rezidansı'nda Ukrayna'da yaşayan Gagavuzların, Ahıska Türklerinin ve Kırım Tatarlarının temsilcileriyle bir araya geldi.
Ahıska Türkleri - 20.05.2019
Dha Dış - Fuat Oktay, Ukrayna'daki Soydaş ve Türklerle Buluştu
Oktay, Türkiye Cumhuriyeti Kiev Büyükelçiliği Rezidansı'nda Ukrayna'da yaşayan Gagavuzların, Ahıska Türklerinin ve Kırım Tatarlarının temsilcileriyle bir araya geldi.
Ahıska Türkleri - 06.12.2018
Hain Girişimlere Asla Prim Vermeyin"
TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Kırgızistan'da yaşayan Türk vatandaşları ve Ahıska Türklerinin temsilcileriyle, bir araya geldi.
Ahıska Türkleri - 06.12.2018
TBMM Başkanı Yıldırım Kırgızistan'da
TBMM Başkanı Yıldırım temasları kapsamında, Kırgız Meclis Başkanı Dastanbek Cumabekov ve Başbakan Muhammedkalıy Abılgaziyev ile görüşecek, Bişkek Büyükelçiliğinde Türk vatandaşları ve Ahıska Türklerinin temsilcileriyle bir araya gelecek.
Ahıska Türkleri - 14.11.2018
Dışişleri Bakanlığı: "Ahıska Türklerinin Geri Dönüş Sürecini Takip Ediyoruz"
Dışişleri Bakanlığı, "Dokuz ülkede sayıları yarım milyona ulaşan Ahıska Türklerinin durumunu ve ana vatanları Ahıska’ya geri dönüş sürecini yakından takip ediyoruz" açıklamasını yaptı.
Ahıska Türkleri - 01.11.2018
Kasım 2018 Dünya Gündemi
14 Kasım Kırgızistan'da Ahıska Türklerin sürgününün 74.
Ahıska Türkleri - 02.08.2018
Cumhurbaşkanlığı Genelgesi Resmi Gazete'de
Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı genelgesiyle, daha önce Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kaldırılan kurul, komisyon ve komitelere mevzuatta verilen görev ve yetkilerin hangi kurum ve makamlar tarafından kullanılacağı belirlendi.
Ahıska Türkleri - 01.08.2018
Osmanlı, Yahudileri Kabul Ederek İslam Geleneğini Devam Ettirmiştir"
Osmanlı padişahı 2. Bayezid döneminde Yahudilere sığınma hakkı tanınmasının nedenleri hakkında da açıklamalarda bulunan Şeyban, sözlerini şöyle sürdürdü: "Avrupa kültürünün dışında Doğu kültürü ile insanlığın değerlerini barındıran bölgelerde, düşkünlere yardım etme ve durumlarını iyileştirme anlayışı vardır. Osmanlı da zor durumdaki Yahudileri kabul ederek İslam ve Türk geleneğini devam ettirmiştir. Yani konu Osmanlı'nın hem Doğulu hem de büyük devlet olmasıyla da alakalı. Bütün dünyadaki büyük ülkelerin ortak tarihi özelliklerindendir; becerikli gördükleri küçük grupları ülkelerine çekerler. Bugünkü dünyada ABD ve bazı Avrupa ülkelerinde de görürüz. Mesela ABD, Ahıska Türklerini kabul ediyor.
Ahıska Türkleri - 13.06.2018
Tika Dünyanın Dört Bir Yanında İftar Sofraları Kurdu
Azerbaycan'da ilk iftar sofrası Sabirabad ve Saatlı Bölgesi'nde yaşayan ve büyük çoğunluğu Ahıska Türklerinden oluşan 300 kişi için kuruldu.
Ahıska Türkleri - 12.06.2018
Hurdadan Akrobasi Motosikleti Üretti
Ukrayna'dan getirilerek ilçenin Geyikli Mahallesinde iskan edilen Ahıska Türklerinden 28 yaşındaki Bayram Taştan, çocukluk hayali olan akrobasi motosikletini hurdacılardan aldığı motosiklet ve diğer parçalardan kendisi imal etti.
Ahıska Türkleri - 02.06.2018
Tika'dan Gürcistan'daki Ahıska Türkü Gençlere Eğitim Desteği
Programın 3. gününde, İvane Javakhişvili Devlet Üniversitesi'nde düzenlenen "Sovyetler Birliği Sürgünleri ve Sürgün Mağdurlarının Topluma Entegrasyonu" konferansında, bütün Kafkasya özellikle de Gürcistan'ın Ahıska bölgesinde 1944 yılında yaşanan Ahıska Türklerinin sürgünü değerlendirildi.
Ahıska Türkleri - 28.05.2018
Tika'dan Azerbaycan'da Ahıska Türklerine İftar
Türkiye İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA), Azerbaycan’da yaşayan Ahıska Türklerine iftar verdi.
Ahıska Türkleri - 23.05.2018
Türkiye'nin Bakü Büyükelçiliğinden Ahıska Türklerine Ramazan Paketi
Türkiye'nin Bakü Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşavirliğince Azerbaycan'da yaşayan Ahıska Türklerine gıda paketi ve Kuran-ı Kerim dağıtıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Ahıska Türkleri Haberleri | Ahıska Türkleri Haber - Haberler - Sayfa 2 - Ahıska Türkleri haberleri, son dakika ahıska türkleri haber ve gelişmeleri burada. Ak parti'li çelik: yeni bir 'insan hakları eylem planı' hazırlanıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 15.6.2021 23:10:03. #1.15#

title