Ahde Vefa Haberleri

Ahde Vefa haber, Ahde Vefa son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ahde Vefa - 08.07.2018
Öğretmenler 15 Temmuz Şehitleri İçin Konya'dan İstanbul'a Pedal Çevirecek
Konya'da görev yapan üç öğretmen, "15 Temmuz Şehitlerimiz İçin Ahde Vefa Bisiklet Turu" kapsamında, İstanbul 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne kadar 7 gün boyunca pedal çevirecek.
Ahde Vefa - 08.07.2018
Fetö'nün "Yargıtay İmamı"Na Aktarılan Para İddianamede
Alemdar Öztürk'le çocukluk arkadaşı aracılığıyla tanıştığını ileri süren Kuseyri, şu beyanlarda bulundu: "İşin doğrusu Alemdar Öztürk belediye başkan adayı olduktan sonra irtibatımız kopmuştur. Öztürk arabasını bile seçimde kullanmak üzere zar zor almıştı. Hal böyleyken bana 500 bin lira gibi bir ödeme yapması düşünülemez. Alemdar Öztürk aday olduktan sonra kendisi ile yüz yüze görüşmemiz iki veya üçü geçmez." Belediye arazisinin satışıyla ilgili iddialar Belediye arazini satın alan firmanın yöneticilerinin bir davasını üstlendiğini iddia eden Kuseyri, kendisini şöyle savundu: "Yaptığımız sözleşme davaların birebir takibini içerdiği gibi genel olarak hukuk danışmanlığı görevini de kapsıyordu. Yani tarafımıza her dosya için ayrı ücret ve başarı primi ödendiği gibi aylık maktu olarak 10 bin lirayla başladık ve sonrasında 15 bin lira gibi bir danışmanlık ücreti aldım. Yani söz konusu vekaletname ve danışmanlık sözleşmesi satışa konu parseller nedeniyle başlamamıştır. Sadece satışa konu parseller üzerinde çok sayıda takyit bulunduğu için bunların telkini sırasında belediyenin o tarihte çalışan avukatıyla irtibatımız oldu. Şirket ile önceye dayalı bir hukukumuz ve genel danışmanlık sözleşmemiz olduğu için ve ahde vefa prensibi gereği satışın yapılacağı hukuken kesinlik kazandığı anda sözleşme yapılmıştır.
Ahde Vefa - 04.07.2018
Analiz - Münbiç Uzlaşısı Neyin İşareti?
Peki ne oldu da bu sonuç elde edildi? ABD neden bu çizgiye geldi? Müttefikiyle uyum içinde çalışma kararını ne belirledi? ABD Türkiye'nin kıymetini yeni mi anladı? Hayır. Aslında ABD'nin bu noktaya gelmesini belirleyen şey iradesi değil, mecburiyettir. Amerikalılar Türkiye'nin pozisyonu önemsedikleri için razı olmadılar. "Türkiye ABD'nin müttefikidir" ve "müttefiklik hukukuna uygun hareket etmek gerekir" gibi bir hisle de hareket etmiyorlar. Bu bir ahde vefa meselesi de değil.
Ahde Vefa - 22.06.2018
MHP'den Seçim Konvoyu Yerine Bağış
Demokrasilerde seçimlerin, "tazelenme, yenilenme, yeni heves ve heyecanlarla geleceğin özlem ve hedeflerine kilitlenme vesilesi" olduğunu aktaran Yücel, şunları kaydetti: "Demokrasinin en önemli gereçlerinden olan seçimler, içerisinde çeşitli çalışma alanları oluşturmaktadırlar. Bunlardan bir tanesinde seçim çalışması olarak görülen, alışkanlık haline gelmiş olan seçim konvoyları yapılmasıdır.Tekirdağlı hemşehrilerimizle yaptığımız görüşmeler ve istişareler neticesinde seçim konvoylarının trafik sorunu oluşturacağından vatandaşlarımızın ulaşım hakkını engellememek, gürültü kirliliğine sebep olmamak ve milli servetimizi boşa heba etmemek için, 'önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben' şuurunu düstur edinmiş Milliyetçi Hareket Partisi Tekirdağ İl Başkanlığı olarak seçim konvoyu yapmama kararı aldık. Buralarda harcanabileceği düşünülen miktarlar, haklarını ödeyemezsek de 'Ahde vefa imandandır' hadis-i şerifi ışığında Mehmetçik Vakfı'na bağış yapılacaktır.
Ahde Vefa - 20.06.2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "Dönmem Geri" Paylaşımı
Erdoğan'ın milletine olan sevgisine cevap mahiyetinde, ahde vefa olacak şarkının klip çekimleri, Türkiye'nin birçok ilinde gerçekleştirildi.
Ahde Vefa - 09.06.2018
AK Parti Giresun İl Başkanlığından İftar
Burada en büyük payın AK Parti ailesinin mensuplarında olduğunu vurgulayan Öztürk, şöyle devam etti: "Biz vekilleriniz olarak sizin temsilcileriniz, başarı Türkiye'nin ve sizlerin başarısıdır. Girdiğimiz her seçimde Allah'a şükürler olsun muzaffer olduk. Şimdi 24 Haziran'da yeni bir dönem başlıyor. Emin olun bu seçim, geçmiş seçimlerden çok farklı ve çok önemli, çünkü tarihin tekerrür etmemesi için bir dönüm noktası. 1918'de Osmanlı'yı tasfiye eden emperyal güçler 2018'de Türkiye'nin karşısına geçti ve Türkiye'de her türlü kötü oyunları, ayak oyunlarını sergileyerek Türkiye'nin önünü kesmeye çalışıyorlar." AK Parti Giresun Milletvekili ve adayı Sabri Öztürk ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tüm hayatını bu millete adadığını vurgulayarak, şunları kaydetti: "Liderimizin, ülkemize bu kadar hizmet eden sayın Cumhurbaşkanımızın şu anda yeniden çok önemli bir seçimi var. Eğer ahde vefa varsa, eğer Recep Tayyip Erdoğan'ın bu ülkede, bu topraklarda yaşayan herkese az veya çok bir katkısı dokunduysa bize uyumanın haram olması gerekir.
Ahde Vefa - 08.06.2018
Darülaceze Sakinlerine Gül Takdimi
Darülaceze yöneticileri ve Ahde Vefa Derneği öncülüğünde gerçekleştirilen programda Darülaceze sakinlerine gül dağıtıldı.
Ahde Vefa - 05.06.2018
Dha Yurt Bülteni-2
Görüntü Dökümü ------------------------ : Balıkçıdan görüntü Çevredekilerden görüntü Balığın çırpınmasından görüntü  Haber-Kamera: İZMİR, ================================================= MÜZE GİBİ DEMİRCİ ATÖLYESİ Kayseri'nin İncesu ilçesinde demircilik yapan Ahmet Tuz (69), yaklaşık 20 yıldır biriktirdiği 100 yıl geçmişe sahip 2500 eşyayı  etnoğrafya müzesini andıran  atölyesinde  muhafaza ediyor. Geçmişten geleceğe köprü olduğunu söyleyen Tuz, öğrenci gruplarını iş yerinde ağırlayarak tarihi öneme sahip sergilediği  objeleri  görsel  anlatımla gösteriyor   İncesu ilçesinde yaşayan ve geçimini demircilik yaparak sürdüren Ahmet Tuz, okula gitmediği içinde uhde kalan eğitim aşkını, yaklaşık 20 yıldır biriktirdiği  yüzyıllık  ev, mutfak ve tarım eşyaları ile gereçlerinden oluşan 2500 eşyayı, yurdun çexşitli yörlerinden görmeye gelen öğrencilere ve gençlere iş yerinde muhafaza ettiği eşyaları anlatarak gideriyor.İş yerinin deposunda muhafaza ettiği eşyaların birçoğunu vatandaşların kendi elleri ile teslim ettiğini söyleyen Tuz, " 15-20 yıldır eski eşyaları biriktirmeye başladım. Ben okula gitmediğim için içimde uhde kalan okuma ve eğitimcilik aşkını biriktirdiğim eşyalarla olarak açtım. Dükkanımda şu an 2500-3000 parça eşya var. Bu parçaların çoğu emin kişi olduğum için bana teslim edildi. Bazılarını da ben işimden, aşımdan kalarak bizzat gidip aldım. Her biri birbirinden kıymetli olan eşyalar için en anlamlı eşya yaklaşık 17 yıl askerlik yapan ve hem Osmanlı hem de Cumhuriyet döneminde askerlik yapan bir dedemizin yer aldığı resimdir. Yaşam öyküsünü gelen her öğrenciye anlatıyorum. Burada ev, mutfak, tarım eşyaları var.  Kendim demirci ustası olduğum için geçmişteki sanatkarlara ahde vefa borcumu ödemek için de yaptıkları bu ürünleri yurdun birçok bölgesinden gelen öğrencilere anlatıyorum.
Ahde Vefa - 26.05.2018
Arkamızda 81 Milyonun Desteği, Duası Var"
Yıldırım, AK Parti Erzurum İl Başkanlığı ve Erzurum Büyükşehir Belediyesince Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezi'nde düzenlenen 5. Geleneksel Ahde Vefa İftar Programı'nda yaptığı konuşmada, iftara katılanları, "Erzurumlular sevgili Dadaşlar, Erzurum'un yiğit evlatları" diyerek selamladı.
Ahde Vefa - 26.05.2018
Başbakan Yıldırım, Erzurum'da
Başbakan Yıldırım ve beraberindekiler, AK Parti'nin düzenleyeceği 5. Geleneksel Ahde Vefa İftar Programı'na katılacak.
Ahde Vefa - 08.05.2018
Kahraman Köpekler Jakem'de Yetişiyor
JAKEM'de yetiştirilen köpekler, görev yaptıkları birliklerde 9 yaşına kadar hizmet verebiliyor. 9 yaşından sonra ise emekli olan köpekler, ahde vefa kapsamında görev yaptıkları birliklerde ölünceye kadar bakılıyor.
Ahde Vefa - 07.05.2018
İski, 194 Yıllık Bir Geleneği Yaşatmayı Sürdürüyor
Su yolcularına ahde vefa programı, İSKİ tarafından gelenekselleşen bir anma etkinliği olarak bu yıl 4. kez gerçekleştirildi.
Ahde Vefa - 06.05.2018
(Geniş Haber) - Cumhurbaşkanı Erdoğan Seçim Manifestosunu Açıkladı
Dünyadaki korumacı ekonomi dalgasına rağmen Türkiye'nin rekabetçi ve dışa açık yapısı sürecek. Biz bugüne kadar hangi sözü verdiysek yerine getirdik, ahde vefa gösterdik, bundan sonra da aynı şekilde devam edeceğiz.
Ahde Vefa - 06.05.2018
(Aktüel Görüntülerle Geniş Haber) Cumhurbaşkanı Erdoğan Seçim Manifestosunu Açıkladı
Dünyadaki korumacı ekonomi dalgasına rağmen Türkiye'nin rekabetçi ve dışa açık yapısı sürecek. Biz bugüne kadar hangi sözü verdiysek yerine getirdik, ahde vefa gösterdik, bundan sonra da aynı şekilde devam edeceğiz.
Ahde Vefa - 06.05.2018
Erdoğan, AK Parti'nin Seçim Manifestosunu Açıklıyor
"Milletimle ahitleşiyorum" Demokrasinin daha fazla derinleşmesi ve kurumsallaşmasının ise özgürlüklerin garantisi olacağına dikkati çeken Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Yeni sistemde, yönetimde söz sahibi olmanın yegane yolu, seçimlerle milletin iradesinden geçecek. Vesayet düzeni de bürokratik oligarşi de tamamen son bulacak. Demokratik siyasetin kurumsallaştığı bu yeni sistemde, istikrar kalıcı hale gelecek. Hızlı karar, gecikmeyen icraat ve etkili yönetimle, ekonomik büyüme ivme kazanacak. Refah ve kalkınma hız kazanacak. Türkiye 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine daha emin adımlarla yürüyecek. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'yle, milli gelir artacağı ve tabana daha fazla yayılacağı için, gelir grupları arasındaki makas hızla kapanacak. Ekonomik kalkınma yolunda taş üstüne taş koyan herkes başımızın tacı olmaya devam edecek. İşvereninden işçisine, yöneticisinden memuruna, yatırımcısından esnafına ülke ekonomisine katkıda bulunan kim varsa, bizi her zaman yanında bulacak. Herkesin mal güvenliği ve ticaret yapma özgürlüğü, daha güçlü bir şekilde hukuk devletinin güvencesi altında olacak. Dünyadaki korumacı ekonomi dalgasına rağmen Türkiye'nin rekabetçi ve dışa açık yapısı sürecek. Biz bugüne kadar hangi sözü verdiysek yerine getirdik, ahde vefa gösterdik, bundan sonra da aynı şekilde devam edeceğiz.
Ahde Vefa - 21.04.2018
Türkiye'nin Aslanları" Klibinin Galası Yapıldı
"Askerlerimize destek olmak istedik" Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği İstanbul Şube Başkanı Önder Çelik de, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatında görev yapan Mehmetçik'e moral olması için bu çalışmanın yapıldığını söyleyerek, şu değerlendirmede bulundu: "Son dönemde, Türkiye'nin üzerine oynanan oyunları bertaraf etmek amacıyla yapılan sınır ötesi operasyonlardaki kahraman Mehmetçiğimize moral vermek, motivasyon sağlamak ve geride emanet bırakılan, şehit yakınları ile gazilerimize, ahde vefa olacak şekilde bu çalışma yapıldı.
Ahde Vefa - 13.04.2018
Ortaokul Öğrencilerinden Şehitlik Ziyareti
Şehitler için Kur'an-ı Kerim okuyan ortaokul öğrencileri, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği'nin üyeleri ve yöneticileriyle Garnizon Şehitliği'ni ziyaret etti. Şehitlikte konuşan Avukat Ahmet Ulucan Ortaokulu'nun müdürü Hakan Yüksel, "Okulumuz öğrencilerinin bilinçlenmesi ve vatanı savunacak bireylerin yetişmesi için bugün ülkemizin her yerinde ve Suriye'de mücadele eden askerlerimizi hatimle anmak istedik" dedi. Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Şube Başkanı Yılmaz Üçkan ise "Öğrencilerimizin hatim duasını askerlerimiz için yapma isteğini elbette kabul ettik. Gelecek neslin hem imanlı hem de inançlı ve milli hassasiyetlere saygılı yetişmesi için bu tür çalışma ve programların önemli olduğunu her zaman söylüyoruz. Bizler için şahadet şerbeti içen ağabeylerine amcalarına ahde vefa borçlarını ödeme konusunda söz vermek için buradalar" diye konuştu.
Ahde Vefa - 13.04.2018
Öğrenciler Şehitlikte Hatim Duası Etti
Bizler için şahadet şerbeti içen ağabeylerine amcalarına ahde vefa borçlarını ödeme konusunda söz vermek için buradalar diye konuştu.
Ahde Vefa - 13.04.2018
Dha Yurt Bülteni-11
Şehitler için hatim indiren Ahmet Ulucan Ortaokulu öğrencileri, hatim duası için Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği   yöneticileriyle Garnizon şehitliğine geldi. Hatim duası öncesi konuşan Ahmet Ulucan Ortaokulu Müdürü Hakan Yüksel, " Okulumuz öğrencilerinin bilinçlenmesi ve vatanı savunacak bireylerin yetişmesi için bugün ülkemizin her yerinde ve Suriye'de mücadele eden askerlerimizi hatimle anmak istedik" dedi. Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Şube Başkanı Yılmaz Üçkan ise yaptığı açıklamada "Öğrencilerimiz hatim duasını askerlerimiz için yapma isteğini elbette ki kabul ettik. Gelecek neslin hem imanlı hem de inançlı ve milli hassasiyetlere saygılı yetişmesi için bu tür çalışma ve programların önemli olduğunu her zaman söylüyoruz. Bizler için şahadet şerbeti içen ağabeylerine amcalarına ahde vefa borçlarını ödeme konusunda söz vermek için buradalar" diye konuştu.
Ahde Vefa - 11.04.2018
Rabia, Proje Ödülü ile Annesine Çamaşır Makinesi Alacak
Proje danışman öğretmeni Mehmet Nuri Uçar ise Rabia'nın kitabında 12 hikayenin olduğunu hatırlattı. Konuların toplumsal değerleri yansıttığını anlatan Uçar, "Kitapta, adalet, vatan severlik, ahde vefa konulu hikayeler yer alıyor.
Ahde Vefa - 11.04.2018
Dha Yurt Bülteni- 4
Melek-Hasan Ceylan çiftinin kızları 12 yaşındaki Rabia, hazırladığı 'Değerlerimizi ayakta tutmak için 'cebimdeki değerler' ile bir katkı da benden' isimli projesiyle TÜBİTAK'ın Van'da yapılan bölge yarışmasında birinci oldu. Ders çalışmaktan, hikaye yazmaktan çok hoşlandığını söyleyen Rabia Ceylan, günümüzde yaşayanan şiddet olaylarının değerlerimizi kaybetmeden kaynaklandığını belirtti. Değerleri ayakta tutmak için bir katkıda kendisinin bulunmak istediğini ve hikayeler oluşturduğunu aktaran Rabia Ceylan, "Doğayı çok seviyorum. Koyunların otlatıldığı yerde, doğadan ilham alıyorum. Her biri farklı bir değeri anlatan hikayelerden oluşan bir kitap yazdım. Projem bölgede değerler eğitiminde birinci. Birincilik ödülü olarak 500 lira aldım. Annem çamaşırları elde yıkıyor. Ona çamaşır makinesi almak istedim ancak yetmedi. 7 Mayıs'ta Türkiye finali için Kayseri'ye gideceğim. Orada da başarı elde edersem ödülümle anneme hediyesini alacağım" dedi. Proje danışman öğretmeni Mehmet Nuri Uçar ise Rabia'nın kitabında 12 hikayenin olduğunu hatırlattı. Konuların toplumsal değerleri yansıttığını anlatan Uçar, "Kitapta, adalet, vatan severlik, ahde vefa konulu hikayeler yer alıyor.
Ahde Vefa - 11.04.2018
Rabia, Proje Ödülü ile Annesine Çamaşır Makinesi Alacak
Proje danışman öğretmeni Mehmet Nuri Uçar ise Rabia'nın kitabında 12 hikayenin olduğunu hatırlattı. Konuların toplumsal değerleri yansıttığını anlatan Uçar, "Kitapta, adalet, vatan severlik, ahde vefa konulu hikayeler yer alıyor.
Ahde Vefa - 09.04.2018
Müsiad Avusturya Şubesi Yeni Başkanını Seçti
Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin, Türkiye'nin en büyük ihraç pazarı olduğunu vurgulayan Kaan, şunları kaydetti: "Türkiye ile AB arasında dönem dönem sıkıntılar yaşansa da karşılıklı ticarette yakalanan performans, kaldığı yerden başarılı bir şekilde devam ediyor. Türkiye ile Avusturya arasındaki ticari ilişkilere baktığımızda da karşımıza memnuniyet verici bir tablo çıkıyor. Türkiye'nin Avusturya'ya ihracatı 2017'de önceki yıla göre yüzde 6,6 artış kaydederek 1,1 milyar dolara yükselmiş durumda. 2007 yılında Türkiye'nin Avusturya'ya ihracatı 884 milyon dolar düzeyindeyken 2017'de 1,1 milyar dolara yükselmiştir. 2017 itibarıyla ülkemizde Avusturya ortaklı veya sermayeli firmaların sayısı 874'tür ve 2002-2017 döneminde Avusturya'nın Türkiye'deki doğrudan yatırımları 10,1 milyar dolara ulaşmıştır. Yine aynı dönemde Türkiye'den Avusturya'da yapılan yatırım miktarı ise 452 milyon dolar olarak gerçekleşmiştir. Bugün Avusturya'da yaşayan vatandaşlarımız tarafından kurulan işletmelerin sayısı yaklaşık 6 bin 400'tür. Türk müteşebbisler, Avusturya'da yaklaşık 10 bin kişiye istihdam sağlamaktadır. Bu rakamlar bize önemli bir başarıyı işaret etmekte. Dolayısıyla bizler, yakalanan bu başarıyı siyasi arenada yaşanan birtakım geçici çekişmelerle kaybetmeyecek kadar tecrübeye sahibiz." Genel Kurul Toplantısı'nın ardından düzenlenen "Bumerang Başarı Ödülleri" töreniyle, ödül almaya hak kazananlara hediyeleri verildi. 7 kategoride düzenlenen yarışmada ödül almaya hak kazananlar Ahmet Soytürk (Ahde Vefa), Sinan Gültekin (Sanatçı), Amir Kurataran (Bilim Ödülü), Turgut Durukan (Sporcu Ödülü), Ayşegül Yılmaz (Başarılı Öğrenci Ödülü), Nesrin Aras (Eğitimci Ödülü) ve Hüseyin Ünal (Başarılı Marka Ödülü) olarak belirlendi.
Ahde Vefa - 23.03.2018
AK Parti Güngören 6. Olağan İlçe Kongresi
Gerek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde, gerekse AK Parti iktidarları sürecinde kendilerini hiçbir zaman yalnız bırakmayan Güngören'in, 16 Nisan'da da vefasını ispat ettiğini belirten Erdoğan, ahde vefa gösteren, demokrasiye, milli iradeye, geleceğine sahip çıkan herkese şükranlarını sunduğunu dile getirdi.
Ahde Vefa - 22.03.2018
Malazgirt Meydan Muharebesi Alanının Milli Park Olması
26 Ağustos 1071'de Bizans İmparatoru Romanos Diogenes komutasındaki Bizans ordusu ile Sultan Alparslan komutasındaki Selçuklu ordusu arasında cereyan eden ve Selçuklu ordusunun zaferiyle sonuçlanan Malazgirt Meydan Muharebesi'nin yapıldığı alan, 17 Mart 2018 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulu kararıyla 43'üncü milli park olarak ilan edildi. Anadolu'nun kapılarının Türklere açılmasına sahne olan sahada kurulacak milli parkla milliyet duygusunun pekiştirilmesi hedefleniyor. Malazgirt Meydan Muharebesi Milli Parkı için hazırlanan uzun devreli gelişme planına göre, tarihi sahaya yapılacak çalışmalar arasında şunlar yer alıyor: "Giriş kapısı, fetih yolu, mescit, merasim alanı, meydan, toplanma ve ikram alanı, namazgah, helikopter pisti, etnospor alanı, otopark, Türk tarihi temalı sosyal yaşam alanı, Malazgirt Meydan Muharebesi canlandırma alanı (turan taktiği ve cenk meydanı), anıt, ziyaretçi tanıtım merkezi, müze ve minyatür, rekreasyon alanı ile idari bina." "Bu önemli olay gelecek kuşaklara aktarılacak" Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, yaptıkları çalışmalarla ahde vefa gösterdiklerini belirtti.
title