Ahde Vefa Haberleri

Ahde Vefa haber, Ahde Vefa son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ahde Vefa - 23.12.2019
Almanya'daki Eyüp Sultan Camisi'nin 40. yılı kutlandı
Diyanet İşleri Türk İslam Birliğine (DİTİB) bağlı Baden-Württemberg eyaletindeki camide "Ahde Vefa" temasıyla düzenlenen etkinlik Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.
Ahde Vefa - 23.11.2019
24 Kasım Öğretmenler Günü'ne doğru
İnsanlara bilgi aşılayan, erdemli olmayı öğreten ve yol gösteren öğretmenlerin, geleceğin şekillenmesinde anne ve babalardan sonra en büyük emeği olan çok değerli kişiler olduğunu kaydeden Albayrak, "Eğitim ordumuzun birer neferi olan öğretmenlerimiz, aydınlık geleceğimizin mimarlarıdırlar. Öğretmenlerine hak ettiği değeri vermeyen, onların fedakarlıkları karşısında ahde vefa göstermeyen bir toplumun iyi bir geleceği olamaz.
Ahde Vefa - 22.11.2019
24 Kasım Öğretmenler Günü'ne doğru
Öğretmenin öğrettiğinden ziyade, yetiştiren, eğiten, terbiye eden ve öğrencisinin içindeki cevheri sabırla açığa çıkaran ve işleyen kişi olduğunu aktaran Dülger, "Öğretmenlerine hak ettikleri değeri vermeyen, onların fedakarlıkları karşısında ahde vefa göstermeyen hiçbir toplumun geleceği yoktur.
Ahde Vefa - 21.11.2019
BUSMEK'ten Üsküdar'da ahde vefa sergisi
BUSMEK filografi branşı öğretmenlerinden Kübra Bayhatun Kaya ve öğrencilerinin "Ahde Vefa" filografi sergisi, Üsküdar Belediyesi Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi'nde meraklılarıyla buluştu.
Ahde Vefa - 17.11.2019
"Bomba avcısı Timsah" emekliye ayrıldı
Ona olan sevgisini asla kaybetmeyeceğini ifade eden Çelik, duygularını şöyle dile getirdi: "Onu evladım gibi seviyorum. Yıllarca omuz omuza beraber çalıştık. İnsan kendi evladına gece gündüz belki vakit ayıramıyor ama ben ona gece gündüz vakit ayırdım. Şu an ondan ayrılmanın üzüntüsünü yaşıyorum. Nasıl ki insanlar bir süre çalıştıktan sonra bir köşeye çekilip dinleniyorsa Timsah da aynen onlar gibi emekli oluyor artık. Tabii ki emekli olduktan sonra biz bu köpeği dışarı bırakmayacağız. Ahde vefa ister tabii ki.
Ahde Vefa - 12.11.2019
Uşak'ta "Peygamberimiz ve Aile" konferansı
Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Osman Tıraşçı, "hayırlı bir müminin", ailenin önemini bilmesi, eşine verdiği söze sadık kalması ve ahde vefa göstermesi gerektiğini söyledi.
Ahde Vefa - 05.11.2019
Karabük'ten kısa kısa
Valilikten yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi: "DSİ 23. Bölge Müdürlüğü emrinde çalıştırılmak üzere bir greyder operatörü, bir dozer operatörü, 4 ekskavatör operatörü, bir yükleyici operatörü, bir demir kaynak ustası, bir oto elektrik ustası, bir ağaç işleri ustası, bir çarkhane ustası, bir ağır vasıta şoför alımı yapılacaktır. İlanda belirtilen şartları taşıyan adaylar Türkiye İş Kurumu müdürlükleri aracılığıyla başvuru yapabilecektir." Türk Kızılayı Karabük Şubesi'nden ahde vefa Türk Kızılayı Karabük Şubesi tarafından bağışçılarının ruhuna ve ruhaniyetlerine yönelik Kur'an-ı Kerim tilaveti ve mevlüt programı düzenlendi.
Ahde Vefa - 15.10.2019
Uluslararası hukuk düzeninde meşruiyet krizi
Soğuk Savaş'ın zirvede olduğu bir dönemde Batı Almanya'nın Dışişleri Bakanlığı, ABD ve NATO Büyükelçiliği görevlerini yürütmüş donanımlı bir akademisyen olan Wilhelm Grewe, eserlerinde tarih içerisinde birbiri ardına gelen küresel hegemon güçlerin uluslararası hukukun şekillenmesinde ne...
Ahde Vefa - 05.10.2019
Anadolu Selçuklu'yu anlatmak için yollara düştüler - KARS
Ahde vefa yolunda 17 bin kilometre yol GAKSA Yönetim Kurulu Başkanı Işın Fırat, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ahlat'tan yola çıkan ve karavanla şehir şehir dolaşan ekibin son durağının, İstanbul olacağını söyledi.
Ahde Vefa - 05.10.2019
Anadolu Selçuklu'yu anlatmak için yollara düştüler
Ahde vefa yolunda 17 bin kilometre yol GAKSA Yönetim Kurulu Başkanı Işın Fırat, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ahlat'tan yola çıkan ve karavanla şehir şehir dolaşan ekibin son durağının, İstanbul olacağını söyledi.
Ahde Vefa - 27.09.2019
Erciş'te öğrencilere kıyafet yardımı
Ahde Vefa Derneği tarafından ilçedeki ihtiyaç sahibi öğrenciler için yardım kampanyası başlatıldı.
Ahde Vefa - 16.09.2019
"2023'te İstanbul'a 70 milyon turist, 70 milyar dolar gelir bekliyoruz"
Yerlikaya, İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Faik Yılmaz ve 146 oda yönetimini tebrik ederek, şunları dile getirdi: "Sizler bizim, Ahi Evran ruhunu yaşatan, gerçek anlamda sivil toplum kuruluşlarımızsınız, iyi ki varsınız. 13. asırda Horasan'dan, Anadolumuza Ahi Evran-ı Veli geldi, inşaata başladı. Feyiz aldığı Hz. Mevlana Celalettin-i Rumi, Hacı Bektaş-ı Veli ve ismini bildiğimiz-bilmediğimiz, hatırlayıp-hatırlayamadığımız, Ahi Evran-ı Veli hazretlerinin, bu hizmet sektörünün ruhunu vermeyle ilgili ona kim ölçülü katkı ve hayır dua yaptıysa onlara selam olsun, ruhları şad olsun. Anadolu, Selçuklu Osmanlı ve Türkiye Cumhuriyeti, bizim medeniyetimiz ve inancımızda 'Rızkı Allah verir' düşüncesi vardır ama sebebine sarılmak kaydıyla. İşte o sebebine sarılmanın, etiğini, adabını, usulünü, erkanını velhasıl bütün çerçevesini çizen, ilk başlatan ve ilk meşaleyi yakan Ahi Evran'dır. Üç ilkesi vardır, birincisi ahde vefa, ikincisi alın teri ve üçüncüsü de helal kazançtır.
Ahde Vefa - 07.09.2019
Kurtuluşun simgelerinden Fethi Bey'in sandukası yerine döndü
2010 yılında Smyrna / Agora Kazı Başkanı Doç.Dr. Akın Ersoy tarafından bir araya getirilen sanduka ve mezar taşlarının ören yerinde sergilenmeye başlandığını belirten Ürer, şu bilgileri aktardı: "Son yıllarda gerekli düzenlemeler yapılarak ziyarete açılan Emir Sultan Türbesi'nin haziresinde yapılan incelemelerde Şehit Fethi Bey'in ilk defnedildiği yer tespit edildi. Boş halde muhafaza edilmiş olan bu alana en azından mezar taşları ve sandukanın asıl yerine ahde vefa duygusuyla iade edilmesini istedik.
Ahde Vefa - 02.09.2019
Yargıtay'dan dövizle kredi çekenler için önemli karar
Hukukta sözleşmeye bağlılık (Ahde Vefa-Pacta Sund Servanda) ve sözleşme serbestliği ilkelerinin kabul edildiğine dikkat çeken Yargıtay 13.
title