Ağrı Valisi Akpınar Hamur'da

Ağrı Valisi Akpınar Hamur'da

Ağrı Valisi Halil İbrahim Akpınar, Çeşitli Ziyaret ve İncelemelerde Bulunmak Amacı ile Ziyaret Ettiği Hamur İlçesinde Öğrencilere Kepçeyle Yemek Dağıttı.

Ağrı Valisi Akpınar Hamur'da

Ağrı Valisi Halil İbrahim Akpınar, çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunmak amacı ile ziyaret ettiği Hamur ilçesinde öğrencilere kepçeyle yemek dağıttı.

Sabah saatlerinde ilçe merkezine gelen Vali Halil İbrahim Akpınar, ilk olarak Hamur Kaymakamı Hüseyin Engin Sarıibrahim'i makamında ziyaret ederek ilçenin sorunları hakkında bilgi aldı. Daha sonra Hamur Yatılı İlköğretim Bölge Okulu'nu ziyaret eden Vali Akpınar, okulun tamamlanmayan lojmanları ve kazan dairesinde incelemelerde bulundu. Öğretmenlerle bir müddet sohbet eden Akpınar, "Bundan bir kaç yıl önce liseyi zor bitirmiş kişiler imtihana tabi tutularak vekil öğretmen yapılıp eğitim vermeleri sağlanırdı. Bu dönemde ise her yıl fakülte mezunu 500 ile bin asıl öğretmen atanıyor. Ancak bu sayı bile yetersiz kalıyor. Kalite her geçen gün biraz daha artıyor ve güzel gelişmeler yaşanıyor" dedi.

Hamur Osman Gazi İlköğretim Okulu'nda yapımı devam eden ana okulunu da ziyaret eden Vali Akpınar, daha sonra Hamur Lisesi Kız Öğrenci Pansiyonu'nu dolaşarak öğrencilerle birlikte yemek yedi. Yemek kazanının başına geçerek öğrencilere kepçeyle yemek dağıtan Vali Akpınar, yemeğin daha sonra ilçeden ayrıldı.

(İD-AG-OK-Y)

Kaynak: İHA