Ağrı'da Yakalanan Kaçaklar Ülkelerine Gönderildi

Ağrı'da Yakalanan Kaçaklar Ülkelerine Gönderildi

Ağrı'da Son 4 Ayda Emniyet Ekipleri Tarafından Yurda Kaçak Yollarla Giren 249 Yabancı Uyruklu Şahsın Yakalandığı, Şahısların Yapılan Tahkikatlarının Ardından Ülkelerine Gönderildiği Bildirildi.

Ağrı'da Yakalanan Kaçaklar Ülkelerine Gönderildi

Ağrı'da son 4 ayda emniyet ekipleri tarafından yurda kaçak yollarla giren 249 yabancı uyruklu şahsın yakalandığı, şahısların yapılan tahkikatlarının ardından ülkelerine gönderildiği bildirildi.

Ağrı ve ilçelerinde son 4 ay içinde hudut askeri birlikleri, jandarma ve emniyet birimlerince yapılan çalışmalar sonucunda yurda yasa dışı yollardan giriş yaptıkları belirlenen 249 yabancı uyruklu şahıs yakalanırken, bu kaçakların çoğunun Afganistan, Pakistan, Bangladeş, İran ve Irak uyruklu oldukları açıklandı. Ağrı Emniyet Müdürlüğü Pasaport ve Yabancılar Şube Müdürlüğü'ne getirilen kaçakların işlemleri yapıldıktan sonra sınır dışı edildikleri bildirildi. Nisan ayı içerisinde 65 Pakistan, 12 Afganistan uyruklu olmak üzere toplam 77 kişinin yakalandığı öğrenilirken, bu şahısların İstanbul Atatürk Havaalanı'ndan ülkelerine gönderildikleri belirtildi.

Son olarak yakalanan 39 Pakistan, 6 Afganistan, 3 Bangladeş, 16 Irak uyruklu toplam 64 kaçak şahıs Ağrı Emniyet Müdürlüğü'nde yapılan tahkikatın ardından araçlara bindirilerek ülkelerine gönderilmek üzere, İstanbul Atatürk Havaalanı ve Hamur Kara Hudut Kapısı'na gönderildi.

(AG-AKK-ÖZ-Y)