Ağrı'da İnce Yapı Ustalığı Tanıtım Toplantısı Yapıldı

Ağrı'da İnce Yapı Ustalığı Tanıtım Toplantısı Yapıldı

Ağrı Valiliği, İbrahim Çeçen Vakfı ve Türkiye'nin İlk Alçıpan Üreticisi Knauf'un Katkılarıyla Gençlere Meslek Edindirmek ve İşsizliği Azaltmak Amacıyla Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nde 'İnce Yapı Ustalığı' Tanıtım Toplantısı Yapıldı.

Ağrı'da İnce Yapı Ustalığı Tanıtım Toplantısı Yapıldı

Ağrı Valiliği, İbrahim Çeçen Vakfı ve Türkiye'nin ilk alçıpan üreticisi Knauf'un katkılarıyla gençlere meslek edindirmek ve işsizliği azaltmak amacıyla Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nde 'İnce yapı ustalığı' tanıtım toplantısı yapıldı.

Kamu kurum ve kuruluşları idarecileri, inşaat sektörleri temsilcileri ve çok sayıda vatandaşın katıldığı toplantıda işsizlik sorunu ve 'İnce yapı ustalığı' projesi konuşuldu. Ağrı Vali Vekili Ahmet Altunbaş, Türkiye genelinde olduğu gibi işsizliğin Ağrı'yı da yakından ilgilendirdiğini söyledi. Altunbaş, "Ekonomimizin gelişmesi doğrultusunda vatandaşlarımıza meslek edinici olanakları hazırlamak hepimizin görevidir. Bu sorumluluk bilinciyle girişimde bulunan İbrahim Çeçen Vakfı'na ve Knauf firmasına sonsuz teşekkür ve takdirlerimi sunuyorum. 'İnce yapı ustalığı' projesi Ağrı'daki vatandaşlarımıza bir meslek edinme fırsatı verecek ve çalışma isteği olup da iş bulamayanlara farklı bir kapı açacaktır" dedi.

İbrahim Çeçen (IC) Vakfı Müdürü Funda Dağdelen, ise vakıflarının sahibi için Ağrı'nın çok özel olduğunu söyledi. Dağdelen, "Ağrı yaşam koşullarının zor olduğu illerin başında gelmektedir. İbrahim Çeçen Vakfı olarak yaşanan sorunların çözümüne katkı sağlamak istiyoruz. Ağrı'daki başarılı öğrencilere verdiğimiz bursların yanı sıra, eğitim ve sağlık projelerimiz de devam etmektedir. Ağrı'daki çalışmalarımıza bir yenisini daha ekleyerek işsizliği azaltma gayretindeyiz. Ağrı Valiliği ve Knuf firması işbirliği ile açtığımız 'İnce yapı ustalığı' kursu gençlerimize iş bulma konusunda son derece faydalı olacaktır. Bu organizasyonda bizlere her zaman destek olan Ağrı Valiliğine şükranlarımızı sunuyoruz" dedi.

Konuşmaların ardından Knauf firması yetkilileri tarafından 'İnce yapı ustalığı' hakkında katılımcılara bir tanıtım filmi izletildi. Firma yetkilileri ayrıca 'Bölme duvar sistemleri ve alçıpan' hakkında katılımcıları bilgilendirdi. 'İnce yapı ustalığı' projesi kapsamında 3 günlük eğitim alacak kursiyerlerden başarılı olanlara sertifika verileceği belirtildi.

İbrahim Çeçen Vakfı adına Funda Dağdelen tarafından Ağrı Vali Vekili Ahmet Altunbaş'a verilen teşekkür plaketi ile toplantı son buldu.

(AG-AKK-Y)

07.09.2007 20:54 TSİ