Ağrı'da Amatör Futbolun Kuraları Çekildi
Haberler » Güncel » Haber

Ağrı'da Amatör Futbolun Kuraları Çekildi

Ağrı 1.Amatör Küme maçlarının kura çekimi Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Ağrı'da  Amatör Futbolun Kuraları Çekildi

14 spor kulübünün katılımı ile gerçekleştirilen kura çekiminde Kulüp yöneticileri, futbol İl Temsilcisi ve Ağrı Askf Yönetimi hazır bulundu.

Açılış konuşmasını yapan Ağrı ASKF Başkanı Erkan Kösedağ:" Ağrı Askf'nin kuruluşunda futbol branşına katılan dört kulübün, gösterdiğimiz çabalar ile ondört kulübe yükselmiş olmasını bir başarı olarak değerlendirmekteyiz. Yeni sezonda yedi ilçenin altısında futbol oynatacağız. Ondört kulübün üçü bu sezon Doğubeyazıt ilçemizde faaliyet gösterecek. Liglere katılım göstermeyen ve futbolun oynanamayacağı tek ilçemiz Patnos ilçesi. Doğubeyazıt ilçesinin büyüklüğü ile eş değer olan büyüklüğe sahip Patnos ilçesinde hala kulüp çalışmaları yeterli düzeyde değil. Patnos ilçesinin de en az üç kulüp ile amatör liglerde temsil ediliyor olması gerekiyor. Eleşkirt ilçemizde kulübümüz belediyeden hiçbir destek almadan yeniden Eleşkirt Birlikspor adı altında yapılanmaya gitti. Ağrı merkezde ise Ağrıidmanyurdu ve Yeniağrıspor adı altında iki kulübümüz amatör liglerde mücadele edecek. Ligler 14 Eylülde başlayacak. Lig yedişer takımın yer aldığı A ve B adlarında iki grupta oynanacak. Gruplarında ilk ki sırayı alan ekipler çapraz eşleşme iki maç yaparak finale kalmaya çalışacak. Final müsabakası tek maç, merkez sahada oynanacak." dedi.

Yeni futbol il temsilcisi Aslan Tayhan ise tertip komitesi seçimi yaptırdı. 2011-2012 futbol sezonunda tertip komitesine Fezai Özden( Yeni Diyadin Spor), Turan Bulut (Yeni Ağrıspor), Nezir Oruç (Hamur Kümbetspor) seçildiler.

Konuşmalar ve lisans bilgilendirme toplantısından sonra kura çekimine geçildi. Yapılan kura çekiminde gruplar şöyle oluştu.

A Grubu: Yeni Diyadinspor, Yeni Ağrıspor, Eleşkirt Birlik Spor, Hamur Kümbet Spor, Tedaşspor, Sanayispor, İMKB Gazi Spor

B Grubu : Tutak Belediye Spor, Doğubeyazıt Belediye Gençlik Spor, Diyadin Gençlerbirliği Spor, Gürbulak Spor, Ağrı İdmanyurdu Spor, Taşlıçay Spor, Özel İdare Spor