Ağrı: CHP Genel Başkan Yardımcısı Öymen Ağrı'da

Ağrı: CHP Genel Başkan Yardımcısı Öymen Ağrı'da

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen, Bir Dizi İnceleme ve Temasta Bulunmak Üzere Akşam Saatlerinde Ağrı'ya Geldi.

Ağrı: CHP Genel Başkan Yardımcısı Öymen Ağrı'da

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen, bir dizi inceleme ve temasta bulunmak üzere akşam saatlerinde Ağrı'ya geldi.

Onur Öymen, Ağrı'da CHP İl Teşkilatı tarafından verilen akşam yemeğine katıldı. Bu bölgeye ilk defa gelmediğini, öğrencilik döneminde yaz tatillerini genellikle bu bölgelerde geçirdiğini belirten Öymen, "Biz bu topraklarda yaşanan ızdırabı, yaşanan açlığı biliriz. Eskiden trenle giderken Kars'a çocuklar, istasyonlarda 'Ekmek, ekmek' diye bağırırlardı. Anadolu'nun diğer taraflarında ise 'Gazete' diye bağırırlar. Aradan 40 yıl geçti ve hala bir şeyin değişmediğini görüyoruz" dedi.

Türkiye'nin dünyanın en zengin 20 ülkesinden biri olduğunu ifade eden Öymen, "Resmi dünya istatistiklerinin devlet gelir hesabına göre, Türkiye 19. sırada yer almaktadır. Avrupa'nın en zengin 6. ülkesi Türkiye'dir. Bundan iftihar ediyoruz. Demek ki biz hakikaten çok büyük güçüz. Ama sayfayı çeviriyorsunuz, arkadaki sayfada vatandaşların en yoksul olduğu ülkeler arasında Türkiye var. Refah göstergelerine göre Türk vatandaşlarının sırası 92. sıradır" diye konuştu.