Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in Öldürülmesi

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in Öldürülmesi

İstanbul Valisi Muammer Güler, Bugün Fotoğrafı Dağıtılan Zanlının Olaydan Önce Gazeteye Geldiğini, Dink'le Görüşmek İstediğini Belirterek, "Görgü Tanıkları, Bu Kişiyi Teşhis Etmişlerdir. Gelen Şahsın Aynı Şahıs Oluduğunu İfade Etmektedirler" Dedi.

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in Öldürülmesi

İstanbul Valisi Muammer Güler, bugün fotoğrafı dağıtılan zanlının olaydan önce gazeteye geldiğini, Dink'le görüşmek istediğini belirterek, "Görgü tanıkları, bu kişiyi teşhis etmişlerdir. Gelen şahsın aynı şahıs oluduğunu ifade etmektedirler" dedi.

İstanbul Valisi Muammer Güler yaptığı açıklamada, "Olayla ilgili incelemelerimiz devam ediyor. Bugün dağıttımız fotoğrafla ilgili ihbarlar geldi. Onları değerlendiriyoruz. Bugün resmini dağıttığımız zanlının, olayın yaşandığı gün öğle saatlerinde Agos Gazetesi'ne gelerek kendisinin öğrenci olduğunu ve Dink'le görüşmek istediğini öğrendik. Sorular sormuş. Randevusuz görüşme yaptırılmadığı, orada olmadığı ifade edilmiş. Hrant Dink, saat 10.00'da gelmiş. O şahıs oradan ayrılmış, sekreterler bir reklam almak için dışarı çıktığında bu şahsın Akbank önünde beklediği görülmüş. Görgü tanıkları bu kişiyi teşhis etmişlerdir. Gelen şahsın aynı şahıs olduğunu ifade etmektedirler. Bilgiler derin inceleniyor. Şu ana kadar 20 ihbar geldi, onları değerlendiriyoruz" dedi.

(AS-RA-ÖK-Y)

Kaynak: İHA