Agd Şehitler İçin Gece Düzenledi
Haberler » Güncel » Agd Şehitler İçin Gece Düzenledi - Haber

Agd Şehitler İçin Gece Düzenledi

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) İslam yolunda ömrünü tüketmiş şehitleri hatırlamak, anmak ve anlamak için ’Şehitler Gecesi’ programı düzenlendi.

Agd Şehitler İçin Gece Düzenledi

(AGD) İslam yolunda ömrünü tüketmiş şehitleri hatırlamak, anmak ve anlamak için 'Şehitler Gecesi' programı düzenlendi.


AGD Üniversite Komisyonu tarafından Kültür ve Sanat Merkezinde düzenlenen etkinliğe Saadet Partisi Kayseri İl Başkanı Mahmut Arıkan, AGD Genel Başkan Yardımcısı Muammer Bilgiç, AGD Kayseri Şube Başkanı Avukat Vacit Kip, üniversite Komisyon başkanı ve misafirler katıldı. Kur'an- ı Kerim tilavetiyle başlayan etkinlikte açılış konuşması yapan Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Üniversite Komisyonu Başkanı İsrafil Sevinçhan, hakkın ve adaletin üstün tutulması gerektiğini ve barışın ancak hak ve adeletin tesisi ile mümkün olacağını söyledi. Başkan Sevinçhan, cihadın gayesinin insanı yaşatmak olduğunu vurgulayarak; "Şehadeti anlamak hakkı ve adaleti ayakta tutan şahitler olmak için buradayız. İnsanlık tarihi hak ve batılın mücadelesi şeklinde geçmiştir. Bize düşen hakkı ve adaleti üstün tutmaktır. Bize düşen haktan ve adaletten yana olmaktır. Barış ancak hak ve adaletin tesisi ile mümkün olur. Barış iyinin, güzelin, doğrunun, faydalının ve adil olanın tescili ile mümkün olur. İşte bu bakımdan cihad da kişinin tüm gücüyle barışı desteklemesi ve sürdürmesi mücadelesidir. Cihadın gayesi insanı yaşatmaktır. Cenab-ı Allah zafer ve hüzün günlerini insanlara devredip durur. Bunun sebebi Rabbimizin insanlar arasında şuheda şahitler seçmek istemesidir" diye konuştu.


Üniversiteli gençler olarak emanetleri yaşatmanın kendileri için bir vazife olduğunun altını çizen Başkan Sevinçhan: "Biz üniversiteli gençler olarak şunu söylüyoruz. Bize düşen bu kutlu insanların hayatlarını kendimize örnek almaktır. Bize düşen bu emanetleri yaşayıp yaşatmak üzerine tebliğ vazifemizi yapmaktır. Şunu unutmayınız; tarih vazgeçmeyenleri unutmaz ve Allah yardımını ise sizlere hep gösterir. Dini için çalışanı Allah dünyaya hizmetkar kılar, ahiretini ise ihya eder" dedi.


Etkinlik sunum ve sinevizyon gösterileri ile devam etti. - KAYSERİ

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler