AGD Giresun Mekke'nin Fethini Kutladı

AGD Giresun Mekke'nin Fethini Kutladı

Anadolu Gençlik Derneği Giresun Şubesi tarafından her yıl 31 Aralık'ta geleneksel olarak düzenlenen"Mekkenin Fethi" kutması Giresun 19 Eylül Kapalı Spor Salonunda yapıldı.

AGD Giresun Mekke'nin Fethini Kutladı
02.01.2016 10:10 | Son Güncelleme: 02.01.2016 10:11


Yağun kar yağışına rağmen geceye Giresunlular yoğun ilgi gösterdi.

Programa Anadolu Gençlik Derneği Giresun Şube Başkanı Murat YÜKSEL ve Yönetim Kurulu, Vali Yardımcı Cahit KARATEPE, Gençlik ve Spor il Müdürü Hasan BULUT, İl Milli Eğitim Müdürü Necati AKKURT, İl Afet Müdürü Halil TOPATAN, Saadet Partisi İl Başkanı Ömer ÖZTÜRK ve Bölge Başkanı Süleyman TEKBAŞ ve çok sayıda Giresunlu katıldı.

Yunus Emre Kelleci'nin açılış kuranı sonrası AGD Giresun şube Başkanı Murat YÜKSEL yaptığı selamlama konuşmasında "Her zaman olduğu gibi böylesine önemli bir programda bizlerden desteğini esirgemeyen Giresunlu kardeşlerimize çok teşekkür ederiz" dedi.

Selamlama konuşmasından sonra AGD Giresun Şubesi tarafından hazırlanan AGD'nin tanıtım sinevizyonu izlettirildi.

Bulancak Belediyesi Mehter Takımı ise yaptığı mehter gösterisi ve marşlarla dinleyicilerden büyük alkış aldı.

Giresun Kur'an okuma 1.si Yunus Öztürk, Ankara Kur'an okuma 1.si Can Atıcı, Türkiye Kur'an-ı Kerim okuma 1.si Mehmet Atıcı ve Afganistanlı Hafız Muhammed Hüseyin Kur'an Kerim okudular. Kur'an tilaveti ile ve güzel sesleri ile salonu dolduran hafızlar dinleyenleri mest etti.

Yunus Emre Kelleci ve Yunus Öztürk'ün birlikte okudukları çifte ezan ve Muhammet Aydın okuduğu ilahilere dinleyenler de selatü selamlar ile eşlik etti.

Siyer-i Nebi yarışmasında dereceye girenlere ödüllerinin verildiği, emeği geçen ve destek verenlere plaket takdiminin yapıldığı program Lütfi Kibiroğlu'nun "Mekke'nin Fethi ve Yılbaşı" konusundaki konuşmasıyla sona erdi.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title