Ağar Yarın Dp'ye Geri Dönüyor, Olağanüstü Kongre 17-18 Kasım'da

Ağar Yarın Dp'ye Geri Dönüyor, Olağanüstü Kongre 17-18 Kasım'da

22 Temmuz Seçimlerindeki Yenilginin Ardından İstifasını Açıklayan Demokrat Parti Genel Başkanı Mehmet Ağar, 25 Gün Sonra İlk Defa Partisinin Genel Merkezi'ne Dönüyor

Ağar Yarın Dp'ye Geri Dönüyor, Olağanüstü Kongre 17-18 Kasım'da

-22 Temmuz seçimlerindeki yenilginin ardından istifasını açıklayan Demokrat Parti Genel Başkanı Mehmet Ağar, 25 gün sonra ilk defa partisinin Genel Merkezi'ne dönüyor

ANKARA (ANKA) - 22 Temmuz seçimlerindeki yenilginin ardından istifasını açıklayan Demokrat Parti Genel Başkanı Mehmet Ağar, 25 gün sonra ilk defa partisinin Genel merkezi'ne dönüyor.

Ağar'ın, yarın tüm il başkanlarının katılacağı karşılama töreni ile parti genel merkezi'ne gireceği bildirildi.

Edinilen bilgiye göre, DP'de olağanüstü kongre de 17-18 Kasım'da yapılacak ve Ağar bu tarihe kadar Genel başkanlık görevini sürdürecek.

Ağar, bugün toplanan Genel İdare Kurulu'na gönderdiği mesajda "Seçim akşamı ortaya koyduğum iradenin hukuki anlam kazanması ancak bir Genel Kurul, Büyük Kongre sonucu olacağı açıktır" demiş ve bu süreye kadar Genel Başkan olarak kalmasının doğru olacağını kaydetmişti. Parti tabanınn da bu yönde talebi olduğunu ifade eden Ağar'ın mesajı üzerine DP Genel İdare Kurulu, 17-18 Kasım'da olağanüstü kongre yapma kararı aldı. (ANKA)