Ağar: "Sözlerimizden Sonra Dağa Giden Kimse Yoktur"

Ağar: "Sözlerimizden Sonra Dağa Giden Kimse Yoktur"

DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, "Allah'a Bin Şükür, Arkadaşlardan Aldığım Bilgi, Bizim Sözlerimizden Sonra Dağa, Bayıra, Maceraya Giden Kimse Yoktur" Dedi.

Ağar:

DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, "Allah'a bin şükür, arkadaşlardan aldığım bilgi, bizim sözlerimizden sonra dağa, bayıra, maceraya giden kimse yoktur" dedi.

DYP Diyarbakır İl Başkanlığını ziyaret eden Ağar, burada yaptığı konuşmada, inançlı ve kararlı bir şekilde Türkiye'nin meselelerini kavrayan, gerginliği ve kutuplaşmayı ortadan kaldıran, toplumun her kesimiyle barışık tek parti olduklarını söyledi.

Bir gazetecinin, "Dağda çarpışacaklarına düz ovada siyaset yapsınlar sözünüz üzerine özellikle kırsal alanda oy artışı olduğu yönünde beyanlar var. Siz ne düşünüyorsunuz?" sorusu üzerine Ağar, şunları söyledi:

"Türkiye ne bir karış toprağını ne de bir yurttaşını feda edemez. Türkiye'nin geleceğinde silahlar konuşmayacak. Ben bu açılımları hem sıkıntıları aşmak hem de Türkiye'nin Orta Doğu'da daha güçlü bir ülke olmasını sağlamak için yapıyorum. Bunlar oy için yapılmaz."

"DTP seçime bağımsız aday çıkaracak. Bu dengeleri etkiler mi?" sorusu üzerine de Ağar, siyasette herkesin istediğini yapabileceğini söyledi.

Mehmet Ağar, "Bölgede yaklaşan Nevruz Bayramı öncesi gerginlik yaratılmak istendiği" yönündeki bir soruyu da Gerginlik üzerine siyaset yapmayacaklarını ve yaptırmayacaklarını belirterek, "Allah'a bin şükür, arkadaşlardan aldığım bilgi, bizim sözlerimizden sonra dağa, bayıra, maceraya giden kimse yoktur. Nevruz gibi bir dönem yaklaşıyor. Bu dönemin her türlü tahrikten uzak geçeceğine inanıyorum" şeklinde yanıt verdi.

Kaynak: AA