Ağar: "İktidarımız Döneminde Silahlı Adam Olmayacak"

Ağar: "İktidarımız Döneminde Silahlı Adam Olmayacak"

Avrupa Demokrasi Vakfı'nın Davetlisi Olarak Almanya'ya Gelen Doğru Yol Partisi Genel Başkanı Mehmet Ağar, Köln Marriott Otel'de, Türk Sivil Toplum Örgütleri Temsilcileriyle Biraraya Geldi.

Ağar:

Avrupa Demokrasi Vakfı'nın davetlisi olarak Almanya'ya gelen Doğru Yol Partisi Genel Başkanı Mehmet Ağar, Köln Marriott Otel'de, Türk sivil toplum örgütleri temsilcileriyle biraraya geldi.

Mehmet Ağar, burada yaptığı konuşmada, kendisinin büyük gerilimleri ortadan kaldırmak istediğini belirterek, ''Ben, gerilimleri ortadan kaldırırım. Ben, milletten icazet alıyorum. Ben, ne söylediğimi bilirim, kimseden korkum yok. Türkiye'nin huzurunu bozacak bir harfi bile kimse benden beklemesin. Benim başbakanlığım döneminde silahlı kimse kalmayacaktır. Siyaseti, millete huzur getirmek için yapıyoruz. Askerle siyaset yapılmaz ama askersiz de devlet idare edilmez. Gücümüz hukuk, birlik ve beraberliğimiz olmalıdır. Müşterek yaşama iradesi vatanı vatan yapar'' dedi.

Ağar, aşıması gereken en önemli unsurun birlikte olabilme, beraber düşünebilme ve yaşamak olduğunun altını çizerek, ''Farklı düşüncelere sahip insanlar olarak konular üzerinde aynı sonuçlara varamayabiliriz. Farklı sonuçlar da çıkabilir ama karşılıklı anlayışımız olmalı. Bu bağlamda, Türkiye hem laikliğini koruyacak hem de yaşayanlar 'elhamdülillah Müslüman'ım' diyebilecektir. Bundan sorun çıkmayacaktır'' diye konuştu.