Ağar: "Gerginliği Artırmak İsteyenler Var"

Ağar: "Gerginliği Artırmak İsteyenler Var"

DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, Cumhurbaşkanlığı Seçimi Konusunda Gerginliği Artırmak İsteyenlerin, Bundan Medet Umanların Bulunduğunu Söyledi.

Ağar:

DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, Cumhurbaşkanlığı seçimi konusunda gerginliği artırmak isteyenlerin, bundan medet umanların bulunduğunu söyledi.

Ağar, TOLEYİS Sendikası Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantısı'nda yaptığı konuşma sonrasında bir gazetecinin, ''Cumhurbaşkanlığı seçimine doğru gittikçe gerilimin arttığını'' ifade etmesi üzerine, şöyle konuştu:

''Bugünkü ortamda gerginliği artırmak isteyenler vardır. Bundan medet umanlar da vardır. DYP elbette bugün yoksul, orta gelirli, dar gelirli, emek sarf eden kesimin, fukaraların oylarıyla iktidara gelip, seçildikten sonra onları terk eden bugünkü iktidarın değişmesi için cansiparane bir çalışma içindedir. Ama bu değişim demokrasi yoluyla ve millet eliyle olacaktır. Bu değişimde kimse demokrasi dışı zorlamalara heves etmesin. Türkiye'nin gerginliğe tahammülü yoktur. Buradaki bir avuç ülkeyi karıştırmak isteyenlerin, Türkiye'yi rahatsız etmeye güçlerinin yetmeyeceğini göstereceğiz.''

Türkiye'de terör örgütünü besleyen bütün şartları ortadan kaldırmak istediklerini de ifade eden Ağar sözlerine şöyle devam etti:

''Mehmet Ağar, Türk tarihinde 'milliyetçilik' denildiğinde, 'ülkenin bölünmemesi ve bütünlüğü konusunda mücadele' denildiğinde akla gelen ilk isimdir ve kendisi gibi bu yönde hizmet etmiş bütün insanlarla yaptığı hizmetlerin şerefini gönlünde tevazu içinde taşıyan bir insandır. Herkes bu konularda benimle ilgili konuşurken haddini ve hakkını bilmek zorundadır.''

DYP'nin en temel meselesinin iktidar hedefi üzerine olduğunu da vurgulayan Ağar, ''Barajla falan bizim bir işimiz olamaz. Barajı düşünen çok küçük düşünüyor demektir. O bizim için hedef falan olamaz. Onun çok ötesindeyiz biz'' dedi.

Kaynak: AA