Ağar: "Genel Seçimler Bitene Kadar Amerika'ya Gitmeyeceğim"

Ağar: "Genel Seçimler Bitene Kadar Amerika'ya Gitmeyeceğim"

Doğru Yol Partisi Genel Başkanı Mehmet Ağar, "Türkiye'de Siyasi Koz Bekleyip ABD'den İcazet Bekleyen Adamın Siyasette Bir Saniye Yeri Olamaz. Genel Seçimler Bitene Kadar Amerika'ya Gitmeyeceğim" Dedi.

Ağar:

Doğru Yol Partisi Genel Başkanı Mehmet Ağar, ' 'Türkiye'de siyasi koz bekleyip ABD'den icazet bekleyen adamın siyasette bir saniye yeri olamaz. Genel seçimler bitene kadar Amerika'ya gitmeyeceğim'' dedi.

Ağar, İzmir'de bazı işçi, memur ve emekli sendikalarından temsilcilerle bir araya geldi.

Sendika temsilcilerinin sorunlarını dinleyen Ağar, demokratikleşme ve sendikalaşma konularında değerlendirmelerde bulundu.

Ağar, mevcut ekonomik programdan medya patronları ve büyük sermayedarların çıkarının olması nedeniyle sendikal örgütlenme konusunda adım atılamadığını, hükümetin bu konuda ''çıtını çıkaramadığını'' ileri sürdü.

Türkiye'nin uygulanan ekonomik politikayla ileriye gidemeyeceğinin bilindiğini ve bu nedenle ABD'ye gidilerek daha fazla para ve destek istendiğini ileri süren Ağar, son yıllarda böyle bir kültürün oluştuğunu savundu. ABD'nin neye tekabül ettiğinin bilincinde olduğunu, ilişkilerin karşılıklı çıkarlarla sürdürülmesi gerektiğini ifade eden Ağar, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Türkiye'de siyasi koz bekleyip, ABD'den icazet bekleyen adamın siyasette bir saniye yeri olamaz. Gitmemiz gereken yerlere bile bu yüzden gidemiyoruz. Türkiye'de böyle bir adet türemiş. Kendini bir şey zanneden, yanına üç kişilik bir heyet alıyor. (Washington'da enstitüye gittim, New York'ta burada konuştum, şunlarla ilişkilerim var, ABD beni çok tutuyor...) Utanır be insan. Seni işçin, esnafın, iş adamın tutsun, milli sermayedarın tutsun.

Genel seçimler bitene kadar Amerika'ya gitmeyeceğim. Sırf bu yüzden yabancı temas yapmakta çekingen olduk. Korkumuzdan, genel seçimler bitene kadar ancak Ankara'ya gelen olursa görüşeceğiz.

Bir kesim meraklı, hikayeler uyduruyor, yazarlara yazılar yazdırıyorlar, gizem yüklüyorlar. Amerika, Avrupa bir araya gelse bir mebus çıkaramaz. Halk karar veriyor. Halkın sağduyusunu, haysiyetini tanımadan nasıl siyaset yapacaksınız ?''