Ağar'dan Hükümete "Teröre Karşı Laf Değil İcraat Üretin"

Ağar'dan Hükümete "Teröre Karşı Laf Değil İcraat Üretin"

Dyp Genel Başkanı Mehmet Ağar, Teröre Karşı Hükümetin Sesiz Kaldığını Belirtirken,"Milletin Beklediği Öfke Konuşmaları Değil, Mücadele Kararlılığı Ve Bunun Sahada Somut Karşılığıdır" Dedi.

Ağar'dan Hükümete

DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, teröre karşı hükümetin sesiz kaldığını belirtirken, "Milletin beklediği öfke konuşmaları değil, mücadele kararlılığı ve bunun sahada somut karşılığıdır” dedi.

Ağar yaptığı yazılı açıklamada, hükümetin terör politikasını eleştirdi. Terörün yeni bir saldırı evresine girdiğine dikkat çeken Ağar, “Amaçları yılgınlık yaratmak, toplumsal öfkeyi artırmak, her iki konuyu da sürekli canlı tutmaktır” dedi.

Beytülşebap’ta bir Astsubayın evinde şehit edildiği olayı anımsatan Ağar, söz konusu olayın “saldırganlık ve azgınlığın” nerelere uzandığının bir işareti olduğunu belirtti.

Terörün geri çekilerek ve sessiz kalarak çözülemeyeceğinin altını çizen Ağar, “Milletin beklediği öfke konuşmaları değil, mücadele kararlılığı ve bunun sahadaki somut karşılığıdır” dedi.

Hükümetin, bugüne kadar terör konusunda herhangi bir strateji geliştiremediğini ileri süren Ağar, dikkatlerin sadece Kuzey Irak’a çevrilmesinden yakındı. Ağar, Kuzey Irak’ta yaşanan gelişmelerde topun ABD’ye atıldığını belirtirken, ABD’nin Kuzey Irak’ta inisiyatif sahibi olabileceğini ancak Beytülşebap’ta inisiyatifin Türkiye’de olması gerektiğine vurgu yaptı.

Kafası karışık kadroların terör sorununu çözemeyeceğini ifade eden Ağar, şunları kaydetti: