Ağar'dan Erdoğan ve CHP'ye Eleştiri

Ağar'dan Erdoğan ve CHP'ye Eleştiri

Demokrat Parti (Dp) Genel Başkanı Mehmet Ağar, Partisince Adana'da Düzenlenen Mitingde AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı Terörle Mücadele Konusunda, CHP'yi de 'Seçime Girecek Olan Cumhuriyet Değil, Cumhuriyet Halk Partisidir' Sözleri ile Eleştirdi.

Ağar'dan Erdoğan ve CHP'ye Eleştiri

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Mehmet Ağar, partisince Adana'da düzenlenen mitingde AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı terörle mücadele konusunda, CHP'yi de ''Seçime girecek olan Cumhuriyet değil, Cumhuriyet Halk Partisidir'' sözleri ile eleştirdi.

Ağar, Adana'nın Uğur Mumcu Meydanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, Başbakan Erdoğan'ın ''Terörle yaşamaya alışmalıyız'' söyleminin kabul edilemez olduğunu söyledi.

Başbakan Erdoğan'ın bazı yerlerde kendisi hakkında sözler sarf ettiğini, kendisinin memurluk döneminde dahi terörle mücadeleyle uğraştığını anlatan Ağar, şunları söyledi:

''Başbakan, elindeki terör notlarını bile okuyamıyor. Bir gün 3 bin terörist var diyor, diğer gün 5 bin terörist... Ne kadar danışmanın varsa, senin besleme televizyonlarından bir tanesinde, ben tek başıma, sen adamlarınla birlikte gel. Ben sana orada terörün teknolojisini, psikolojisini, sosyolojisini, coğrafyasını öğreteyim de bu işle nasıl mücadele edilir bir öğren bakalım. Şimdi, bunların aklı ermez. O Red Kit, Tommiks okuyor. Türk tarihinden haberi yok. Ben sana terörle mücadeleyi, neden İstanbul'un müdafaasının Bosna'dan başladığını öğreteyim. Siz, Türkiye'nin tarihi değerlerini nereden bilirsiniz? Terörle mücadele akılla, yürekle, gönüllerle olur.''

2002 seçimleri öncesi AK Parti'nin hükümete gelmesine neden olan siyasi partileri ve genel başkanlarını eleştiren Ağar, şöyle konuştu:

''Bu hükümeti iş başına getiren sizsiniz. Daha neyin peşinden koşturuyorsunuz? Başarısızlığınızın ortaya koyduğu tablo bugünkü hükümettir. Bunun sebebi sizsiniz.

Türkiye, 22 Temmuzda ehliyetine güvenilen, ehil ve emin bir başbakan seçecektir. Ana muhalefet partisinin afişlere, pankartlara çıkarttığı gibi seçimlere Cumhuriyet girmiyor. Cumhuriyet 1923'de seçime girdi, milletin oyuyla o seçim bitti. Cumhuriyet ebediyete kadar yaşayacaktır.

Cumhuriyetin muhafıza da ihtiyacı yoktur. Cumhuriyetin muhafızı bizim asil milletimizdir. Seçime girecek olan Cumhuriyet değil, Cumhuriyet Halk Partisidir. Milleti kandırmaya gerek yok. 4,5 yıldır mecliste yaptığın iş kavgadır, mahkemeye gitmektir.''