Ağar'dan AKP'ye: "Millet Size Unutamayacağınız Bir Ders Verecek"

Ağar'dan AKP'ye: "Millet Size Unutamayacağınız Bir Ders Verecek"

DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, Başbakan Erdoğan'ın "Oylarımız Artıyor" Açıklamasına Tepki Gösterdi: "Millet Sizi Unutamayacağınız Bir Dersle Alaşağı Edecektir."

Ağar'dan AKP'ye:

Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkanı Mehmet Ağar, AKP'nin Kızılcahamam toplantısında "oylarımız artıyor" şeklindeki açıklamasının masa başı anketlerine bakılarak yapıldığını söyledi. Ağar, "Söz oyunlarıyla meydanı boş bulup atıp tutmalarla milleti kandırmaya çalışan heyetinize millet cevabını sandıkta verecek, sizi unutamayacağınız bir dersle alaşağı edecektir" dedi.

Mehmet Ağar, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'nin bütün hayatını oy hesapları üzerine kuran, sorunlara "bana ne sağlar?" mantığıyla bakan bir Başbakan'la ilk defa karşılaştığını ve Başbakan'ın ülkenin yerleşik sorunlarıyla ilgili risk üstlenmediğini ifade etti.

"Başbakan boş yere konuşuyor, boş yere nefesini tüketiyor" diyen Ağar, iktidarın şimdiye kadar hiçbir derde derman olmadığını, işsizlik, yoksulluk ve yolsuzluğun daha da arttığını savundu.

Ağar, Türkiye'de 6 Haziran 2004'te 16 seçim bölgesinde 50 bin seçmenle yapılan seçimlerin son seçim olduğunu belirterek, bu seçimden yüzde 28,8 oranla birici parti olarak çıktıklarını belirtti. Masa başında yapılan anketlerin değil sandıktaki oyların ölçü olduğunu ifade eden Ağar, bu ölçünün de genel seçimde tekrarlanacağını savundu.

Ağar, milletin ve ülkenin gerçeklerini propaganda konuşmalarından değil kendi hayatından bildiğini belirterek şunları kaydetti:

"Bu millet bu kadar kendinden görünüp sonra bu kadar başka güçlerin oyuncağı olmuş bu iktidarı hiçbir şekilde affetmeyecektir. Sayın Başbakan, ucuz siyasetiniz vadesini tamamladı. Söz oyunlarıyla meydanı boş bulup milleti kandırmaya çalışan heyetinize millet cevabını sanıkta verecek, sizi unutamayacağınız bir dersle alaşağı edecektir."(ANKA)

Kaynak: ANKA