Ağar: "Cumhuriyet Hiçbir Partinin Zimmetinde Değildir"

Ağar: "Cumhuriyet Hiçbir Partinin Zimmetinde Değildir"

Demokrat Parti (Dp) Genel Başkanı Mehmet Ağar, 'Cumhuriyetin Kimsenin Zimmetinde Olmadığını' Belirterek, 'Cumhuriyetin, İnanç, İman ve Atatürk'ün Siyasete Alet Edilmeyeceğini' Söyledi.

Ağar:

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Mehmet Ağar, ''cumhuriyetin kimsenin zimmetinde olmadığını'' belirterek, ''cumhuriyetin, inanç, iman ve Atatürk'ün siyasete alet edilmeyeceğini'' söyledi.

Ağar, partisince Manisa'nın Sultan Meydanı'nda düzenlenen mitingde Anavatan Partisi flaması taşıyan vatandaşları ''ANAVATAN'lı kardeşlerim hoş geldiniz, şeref verdiniz'' diyerek selamladı.

Ağar, DP ile ANAVATAN'ın seçimlerin ardından tek çatıda birleşeceğini kaydetti.

Mehmet Ağar, mitingte yaptığı konuşmada, ''başörtüsü sorununu'' DP iktidarının sona erdireceğini ifade ederek, ''başörtüsü yandaşlığı ile karşıtlığı üzerinden siyaseti, Türkiye'de tümüyle ortadan kaldıracağız'' dedi.

''Cumhuriyetin de siyasete karıştırılmaması'' gerektiğini belirten Ağar, ''Cumhuriyet, 70 milyonun cumhuriyetidir, hiçbir partinin zimmetinde değildir. Cumhuriyet seçime sokulamaz, inanç, iman, seçime sokulamaz, Atatürk seçime sokulamaz. Bunların hepsi, milletin müşterek değerleridir, milletin kabulleridir'' diye konuştu.

Ağar, çiftçilerin sorunlarına geniş yer verdiği konuşmasında, mazot fiyatı konusundaki tartışmalara da değinerek, DP iktidarında çiftçiler için mazot fiyatının düşürüleceği sözünü yineledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, 2002 seçimleri öncesinde o zaman 70-80 cent olan mazot fiyatının yüksekliğinden şikayet ederek, ''70-80 cent mazotla üretim yapan çiftçi, bırakın aç kalmayı ölür'' dediğini söyleyen Ağar, ''Peki şimdi sen ne kadar yaptın mazotu. 70-80 centi beğenmiyordun, şimdi mazot 2 dolar civarında. Ey AK Parti iktidarı, Ey Tayyip Erdoğan, buna ne denir biliyor musun? Türkiye'de güzel bir laf vardır, Allah'tan kork denir, Allah'tan kork'' şeklinde konuştu.

Ağar, ''Bu bir tercih meselesi... AK Parti iktidarı yatlara ÖTV'siz mazot verir, ben çiftçinin traktörüne, motoruna vereceğim. ÖTV'siz, KDV'si indirilmiş mazot, fiyatını bulur. Bunun kaynakları Türk Hazinesinde var'' diyerek sözlerini sürdürdü.

Anayasa Mahkemesinin, cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesini de öngören anayasa değişikliği paketine ilişkin kararını da değerlendiren Ağar, ''siyasetin mahkemeye taşınmasını doğru bulmadığını'' ifade ederek şunları söyledi:

''Siyaset sabah akşam, mahkemeye gitmez. Siyasetin hesap yeri sandık kardeşim sandık. CHP de bu huyundan vazgeçsin artık. Siyasette hesap sandıkta... Yarın öbür gün Allah nasip ederse, referandum da yapılır. Millet ne derse, o olacaktır. Başka hiçbir irade söz konusu bile olamaz.''

Mehmet Ağar, terör olaylarına da değindiği konuşmasında ''Türkiye'de öngörüleri olan, teröre karşı planı projesi olan, yüreği olan, tek genel başkan benim'' diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

''Ben çıkıp, Güneydoğu'yu adım adım gezerim. Öyle Başbakan gibi, zırhlı arabalarla, uçakla, helikopterle değil, parti konvoylarıyla, Kırat bayraklarıyla gezerim. Ve geçen sene 2006 yazında gittiğimde tehlikeyi gördüm ve dedim ki 'Dağa silahlı kimseyi çıkarmayalım, bunlar ovada otursun, evlerinde bilgisayar olsun, ellerinde kalem olsun, klavye olsun, traktör simidini tutsunlar, okullar olsun.' Oradan birileri çıktı, hayatında Ankara'nın dışına çıkmamış, Ankara'nın, Fırat'ın doğusuna çıkmamış, 'Bu ne demek istiyor, af mı istiyor.' Af istesem senden mi korkacağım... Geçen meclisin çıkardığı affın ne manaya geldiğini bugün herkes görüyor. Benim söylememden 9 ay sonra devletin en üst makamları diyor ki 'teröristle mücadele yetmez, ona destek veren unsurları ortadan kaldıracak mücadele yok.' Kibarca 'Hükümet yok' diyor. Ben de diyorum ki 'hükümet zaten yok bu işte, olduğundan beri yok.' Çünkü, terörle mücadeleyi ABD'ye ihale etmiş bunlar. İhale işine alışkın ya... Bunlardan kimi evinde televizyon izliyordu, kimi nutuk atıyordu, Mehmet Ağar; dağda, bayırda, milleti ile beraber, milletini korumak için kurşuna göğüs geriyordu. Siz kimsiniz ki bana konuşacaksınız. Mehmet Ağar, Türkiye'de hiçbir ananın gözünden dünyalara bedel bir damla göz yaşı akmasın diye mücadele ediyor.''

Kaynak: AA