Ağar: CHP Cumhuriyet ve Atatürk'ü Kullanıyor

Ağar: CHP Cumhuriyet ve Atatürk'ü Kullanıyor

Ağar, AK Parti'nin milletin manevi değerlerini kullanarak, Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) de Cumhuriyet ve Atatürk'ün ardına saklanarak siyasette kendilerine yer edinmeye çalıştıklarını söyledi.

Ağar: CHP Cumhuriyet ve Atatürk'ü Kullanıyor

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Mehmet Ağar, İstanbul'da seçmenlerle buluştu. İstanbul Çağlayan Meydanı'ndaki konuşmasında iktidara ve ana muhalefet partisine yüklenen Ağar, AK Parti'nin milletin manevi değerlerini kullanarak, Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) de Cumhuriyet ve Atatürk'ün ardına saklanarak siyasette kendilerine yer edinmeye çalıştıklarını söyledi.

Mehmet Ağar, İstanbul Çağlayan Meydanı'nda on binlerce kişiye seslendi. Sıcak havaya rağmen miting alanını dolduran vatandaşlar, "Kilisiye akçe kuran kursuna kepçe", "Emlakçı Tayyip", "Satış her şey 1 YTL" ve "Tayyip 22 Temmuz'da Gayyip olacak" şeklinde pankartlar açtı. Miting alanına Fatih Kısaparmak'ın "Adı Mehmet şarkısı" ve "Başbakan Ağar" sloganları eşliğinde gelen Ağar, konuşmasında DP'nin "Başörtüsü sorununu hak ve özgürlükler bağlamında ele aldığını belirtti. Cumhuriyetin büyük gücünün başı örtülü evladıyla başı açık evladını aynı sırada yanyana oturtabileceğini belirten Ağar, AK Parti'nin "Başörtüsü namusumuz" diyerek meydan meydan dolaştığını ancak 4.5 yıllık iktidarı döneminde hiçbir çözüm üretmediğini savundu. Ağar, kendilerinin 10 gün sonra iktidar olacağını ve baş örtüsü sorununu halledeceklerini ifade etti.