Ağaçlandırma Çalışmaları Küçük Ekskavatörlerle Yapılacak
Haberler » Güncel » Haber

Ağaçlandırma Çalışmaları Küçük Ekskavatörlerle Yapılacak

Yeşil Bursa'da Ağaçlandırma Çalışmaları Yoğun Bir Şekilde Devam Ediyor. Ağaçlandırma Hedefini Artırarak Devam Ettiren Bursa Orman Bölge Müdürlüğü de Çalışmalarında Artık Küçük Ekskavatör Kullanıyor.

Ağaçlandırma Çalışmaları Küçük Ekskavatörlerle Yapılacak

Yeşil Bursa'da ağaçlandırma çalışmaları yoğun bir şekilde devam ediyor. Ağaçlandırma hedefini artırarak devam ettiren Bursa Orman Bölge Müdürlüğü de çalışmalarında artık küçük ekskavatör kullanıyor.

Ağaçlandırma çalışmalarında devrim sayılabilecek küçük ekskavatör ile yapılan çalışmaları yerinde görmek üzere Ağaçlandırma Genel Müdürlüğü'nden uzmanlar bölgeye geldi. Ağaçlandırma Daire Başkanı Hanifi Narlıoğlu, Etüt Proje Daire Başkanı Hamza Eryiğit, Erozyon Kontrol Daire Başkanı Mahmut Temiz ve Etüt Proje Mühendisi Beytullah Fidan yürütülen çalışmaları yerinde inceledi.

Ağaçlandırma Genel Müdürlüğü uzman heyeti, çalışmaları yerinde incelemek ve bu makine ile yapılacak çalışmaların poz ve birim fiyatlarını belirlemek amacıyla bölgeye geldiklerini belirtti.

İç Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yapılacak ağaçlandırma çalışmalarında küçük ekskavatörden yararlanma imkânlarını araştırmakla görevlendirilen ekip, ayrıca toprağın zayıf olduğu yerlerde başarıyı artırmak için küçük ekskavatörlerin kullanma olanaklarını araştırmayı amaçlıyor.

Bursa ve Yalova işletmelerindeki rehabilitasyon alanlarında ekskavatörlerin çalışmalarını yerinde görmek için ağaçlandırma sahalarını gezen Ağaçlandırma Genel Müdürlüğü heyetine, gezi sırasında Bölge Müdürü Ali Girgin, Bölge Müdür Yardımcısı Salih Akbaş ile Silvikültür Şube Müdürü Recai Şenel de eşlik etti.

Ağaçlandırma Genel Müdürlüğü heyeti, küçük ekskavatörlerin çalışmalarını ilgi ile izledi. Ekskavatörleri kendi çalışmalarında da kullanabileceklerini belirten yetkililer, bu makinelerin başarıyı kesinlikle artıracaklarını dile getirdi. heyet bu makinelerin ağaçlandırma çalışmalarında kullanılmasının, ağaçlandırmada devrim niteliğinde olduğunu söyledi.

(CİHAN)