Afyonkarahisar Yarım Elma Derneği Başkanı Erol Öztürk Açıklaması

Afyonkarahisar Yarım Elma Derneği Başkanı Erol Öztürk Açıklaması

Afyonkarahisar Yarım Elma Derneği Başkanı Erol Öztürk Açıklaması
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Afyonkarahisar’da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları temsilcileri, geçtiğimiz aylarda gerçekleştirilen gene kurul sonrası göreve seçilen Afyonkarahisar Yarım Elma Derneği Başkanı Erol Öztürk’ü ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini ilettiler.

Afyonkarahisar'da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları temsilcileri, geçtiğimiz aylarda gerçekleştirilen gene kurul sonrası göreve seçilen Afyonkarahisar Yarım Elma Derneği Başkanı Erol Öztürk'ü ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini ilettiler.

Gerçekleşen ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Öztürk, konuklarına derneği Ramazan ayından gerçekleştireceği yardım faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. Bu yılki Ramazan ayında yaklaşık bin aileye yardım edeceklerini ifade eden Başkan Öztürk, dernek olarak sadece ihtiyaç sahibi insanlara yardım ettiklerini aktardı. Amaçlarının gerçek ihtiyaç sahibi ailelere ulaşmak olduğunu kaydeden Başkan Öztürk, "Derneğimiz 2005 yılında kurulan bir dernek ve şu anda da faaliyetlerini 50'ye yakın iş adamı ve hayırsever aracılığı ile yürütüyor. Biz ihtiyaç sahibi ailelerimizi tespit ettikten sonra 3-6 ay periyotlarda, eğer engelli ise sürekli olarak yardımda bulunuyoruz. Gıda, ihtiyaç maddeleri, giyecek ve yakacak yardımlarını ihtiyaç sahibi insanlara ulaştırıyoruz. Afyonkarahisar halkının verdiği zekat ve fitreleri burada değerlendiriyoruz. Şunu söylemek de fayda var ihtiyaç sahibi olmayan hiçbir kişiye yardımda bulunmuyoruz. Bizler sadaka kültürüne karşıyız yani sürekli insanlara bakmak zorunda değiliz. İş bulana kadar, hastalığı geçene kadar ya da oğlu askerden gelene kadar insanlara yardım ediyoruz. Yardımsever Afyon halkına şimdiden teşekkür ediyorum. Bu Ramazan'da hedefimiz bin aileye gıda yardımı ulaştırmak, ayrıca bayram öncesi de 500 aileyi tepeden tırnağa giydirmek istiyoruz" diye konuştu.

Sivil toplum kuruluşları temsilcileri ise Başkan Öztürk ve dernek çalışanlarına faaliyetlerinde başarılar dileyerek, her türlü yardım ve desteğe hazır olduklarını ifade ettiler.

Öte yandan ziyarete Gül Anneler Derneği, Afyon Diyaliz Hastaları Derneği, Ağır Zihinsel Engelliler Derneği, Türkiye Sakatlar Derneği Afyon Şubesi, Altı Nokta Körler Derneği Afyon Şubesi, Afyonkarahisar Engelliler Spor Kulübü temsilcileri ve Afyonkarahisar Dernekler Müdürü Ahmet Gök'ün katıldığı bildirildi. - AFYONKARAHİSAR

Afyonkarahisar Yarım Elma Derneği Başkanı Erol Öztürk Açıklaması
Afyonkarahisar Yarım Elma Derneği Başkanı Erol Öztürk Açıklaması

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title