Haberler » Ekonomi » Afyonkarahisar'da Kurban Pazarı Kuruldu Hd - Ekonomi

Afyonkarahisar'da Kurban Pazarı Kuruldu Hd

Afyonkarahisar'da kurban pazarı kurulduAfyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde hayvan pazarında kurbanlık satışları başladı.

'da kurban pazarı kuruldu


Afyonkarahisar'ın ilçesinde hayvan pazarında kurbanlık satışları başladı. Pazarda yoğunluk oluşurken, besiciler satışların azlığından yakındı.


Sandıklı'dan her hafta pazar günü açılan hayvan pazarı, bu hafta kurbanlık satışları için kuruldu. Çevre ilçe ve köylerden gelen alıcı ve satıcılar pazarda yoğunluk oluşturdu. Hayvan üreticileri satışlardaki durgunluktan şikayetçi oldu. Pazarda büyükbaş hayvan fiyatları 4 ile 15 bin lira arasında, küçükbaş hayvan ise ise 800 ile bin 500 lira arasında satışa sunuluyor.


'MÜŞTERİ ALMAKTAN ZİYADE PİYASA ARAŞTIRIYOR'


Yıllardır hayvancılık yaptığını belirten Kamil Türkavcı (36), Kurbanlık satışları başladı. Her bütçeye uygun hayvan var. Ancak pazar durgun. Müşteri almaktan ziyade piyasa araştırması yapıyor dedi.


'1 TON AĞIRLIĞINDA'


Pazarın en büyük kurbanlığını satışa sunan Kamil Türkavcı ise Erkek büyükbaş hayvanımızı 15 bin liradan satışı sunduk. Canlı 1 ton ağırlığında. 'Gladyatör' adını verdiğimiz pazarın en büyük hayvanı diye konuştu.


'PARALARI DOLARA YATIRMAYIN'


Müşteri beklediklerini belirten diğer bir satıcı Ali Sarı da Kurbanlıkları yayladan getirdik. Müşterilerimizi bekliyoruz. Buyursun gelsinler, kurbanlıklar hazır. Parayı dolara yatırmasınlar. Bu sene kurbanlıklar ucuz dedi.


'KÜÇÜKBAŞ 800 TL'


Küçükbaş hayvan satıcısı Gökhan Oğuz da Kuyruklu kuzu 1000- 1300 TL, keçi 800- 1300 lira arasında satılıyor. Fiyatların çok uygun dedi.

Kaynak: DHA

Haber Videosu: Afyonkarahisar'da Kurban Pazarı Kuruldu Hd