Afyonkarahisar'da 30 Köyün Enerji Alt Yapısı Yenilendi

Afyonkarahisar'da 30 Köyün Enerji Alt Yapısı Yenilendi

Afyonkarahisar ve 4 ilin elektrik dağıtım hizmetini üstlenen Osmangazi Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (OEDAŞ), sürdürülebilir ve kesintisiz enerji için yapılan şebeke iyileştirme çalışmaları kapsamında Afyonkarahisar ve ilçelerine bağlı toplam 30 köyün devam eden enerji altyapısı...

Afyonkarahisar'da 30 Köyün Enerji Alt Yapısı Yenilendi

Afyonkarahisar ve 4 ilin elektrik dağıtım hizmetini üstlenen Osmangazi Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (OEDAŞ), sürdürülebilir ve kesintisiz enerji için yapılan şebeke iyileştirme çalışmaları kapsamında Afyonkarahisar ve ilçelerine bağlı toplam 30 köyün devam eden enerji altyapısı çalışmalarını tamamladı.

OEDAŞ'tan yapılan yazılı açıklamada, Afyonkarahisar ve bağlı ilçe ve köylerindeki elektrik dağıtım faaliyetinin sürdürülebilirliğinin sağlanması amacıyla aydınlatma, bakım ve şebeke iyileştirme yatırımlarına devam edildiği aktarıldı.

2017 yılsonunda toplamda 62 köyün enerji altyapı çalışmaları tamamlanmış olacağı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Şehrin ve bağlı köylerin enerji ihtiyacını karşılayan elektrik şebekesine bağlı yüksek ve alçak gerilim hatları ile trafoların yenileme ve iyileştirme çalışmaları kapsamında, Emirdağ, Dazkırı, Başmakçı, Bayat, Dinar, Çaypınar, Çay, İhsaniye, İscehisar, Sandıklı, Sinanpaşa ve Şuhut merkez ilçe ve bağlı köylerde toplam 4 bin 287 yeni direk tesis edildi. Bu direklere toplam 2 bin 140 adet yeni armatür montajı yapıldı. OEDAŞ, tüketicilerin kesintisiz ve kaliteli elektriğe ulaşabilmelerini sağlamayı amaçlıyor ve bunun için de mümkün olan en kısa sürede çalışmalarını tamamlamayı planlıyor. Bu doğrultuda 290 noktada gerçekleştirilen ve gelecek dönemlerde oluşabilecek şebeke kaynaklı altyapı arızalarının önüne geçilmesi için bakım çalışmalarını; 36 sepetli 18 adet pick- up ve 1 kamyonet ile diğer ilçelerden katılan personel de dahil olmak üzere toplam 150 kişilik bakım ekibiyle yürütüyor."