Afyonkarahisar-Bakan Eroğlu Baskın Seçim Değil Erken Seçim - Haberler
Haberi Paylaş

Afyonkarahisar-Bakan Eroğlu Baskın Seçim Değil Erken Seçim

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Biz milletimizin bağrından çıkan bir partidir Ak Parti.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Biz milletimizin bağrından çıkan bir partidir Ak Parti. Dolayısıyla millete dönüyoruz. Neticede özü bu. Dolayısıyla baskın seçim tabiri yanlıştır. Erken seçimdir. Kendileri talep etti dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere memleketi Afyonkarahisar'a geldi. 2 gün önce yaşamını yitiren ve dün toprağa verilen merhum işadamı Yusuf Özer'in eşi merhume Yıldız Özer'in vefatı dolayısıyla ailesini ziyaret etti. Özer ailesine taziyelerini ileten Bakan Eroğlu, burada Yusuf Özer ve eşi Yıldız Özer için dua okudu. Bakan Eroğlu'na taziye ziyaretinde Vali Mustafa Tutulmaz, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven de eşlik etti.

MİLAT OLACAK BİR SEÇİM

Taziye ziyaretinin ardından gazetecilerin erken seçimle ilgili sorularını yanıtlayan Bakan Eroğlu, bu seçimlerin miladı bir önemi bulunduğunu belirtti. Kararın hayırlı olmasını dileyen Bakan Eroğlu, şunları kaydetti

Ak Parti olarak hazırız. Gerçekten bu seçimler milletimizin tarihinde bir milat olacak. Türkiye'nin geleceği açısından, istikrar, istikbal açısından çok önemli bir seçim. Bugünden itibaren seçim takvimine başladık Afyonkarahisar'da. Allahın izniyle 24 Haziran'daki seçimlerde de Afyonkarahisar'ın Ak Parti'ye büyük destek vereceğine inanıyorum. Çünkü Afyon'a ne yapılmışsa Ak Parti döneminde yapılmıştır. Bu seçimlerin hayırlara vesile olmasını gönülden diliyorum. Sadece Türkiye değil, gönül coğrafyamızla da ilgili bir seçim. O bakımdan herkesin sandığa giderek mührü, gümbür gümbür Ak Parti'ye ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a vermesini bekliyoruz.

NE YAPACAKLARINI ŞAŞIRDILAR

'Acil' ve 'Baskın' seçim yorumlarını da değerlendiren Veysel Eroğlu, CHP'lilerin 'hodri meydan' sözünü hatırlatarak, erken seçimin Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanması ile şaşkına döndüklerini ifade etti. Eroğlu, şöyle konuştu;

Dün ben TBMM'de nöbetçi idim. CHP'liler 'hodri meydan' falan diyorlardı. Fakat şimdi biz 'hodri meydan' deyince kaçmaya başladılar. Bu normal bir erken seçim. Bir ara hatırlarsanız CHP 'hodri meydan, seçim istiyoruz' dedi. MHP zaten seçim istediğini belirtti. Dolayısıyla biz de seçimden kaçamayız. Çünkü milletimizin bağrından çıkan bir partidir Ak Parti. Dolayısıyla millete dönüyoruz. Neticede özü bu. Dolayısıyla baskın seçim tabiri yanlıştır. Erken seçimdir. Kendileri talep etti. Ama Cumhurbaşkanımız 'Haydi buyurun seçime' deyince onlar da şok oldu tabi. Ne yapacaklarını şaşırdılar. Dolayısıyla biz hazırız, Ak Parti hazır. Cumhurbaşkanımız Erdoğan tekrar seçileceğine yürekten inanıyoruz. Ak Parti'de büyük bir oyla meclise girecek. Hayırlı olsun inşallah.

ANKET FALAN YOK

Seçim çalışmalarına başladıklarını ve her hangi bir anket yapılmadığını da vurgulayan Bakan Eroğlu, Seçim çalışmalarına yeni başlıyoruz. Her hangi bir anket falan yok. Bu gün ya Allah bismillah dedik. Afyonkarahisar İl Kadın Kolları Kongresi ile başlıyoruz. Bismillah diyerek bütün Türkiye'yi tarayacağız. Afyonkarahisar'da girilmeyecek ev ve çalınmadık kapı kalmayacak. Özellikle gönül alınmadık kişi kalmayacak dedi. Bakan Eroğlu, daha sonra Ak Parti Afyonkarahisar Kadın Kolları kongresine katıldı.

Afyonkarahisar-Bakan Eroğlu Baskın Seçim Değil Erken Seçim

Afyonkarahisar-Bakan Eroğlu Baskın Seçim Değil Erken Seçim

Afyonkarahisar-Bakan Eroğlu Baskın Seçim Değil Erken Seçim

Afyonkarahisar-Bakan Eroğlu Baskın Seçim Değil Erken Seçim
Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri