Afyonkarahisar: Bakan Çelik Afyokarahisar'da

Afyonkarahisar: Bakan Çelik Afyokarahisar'da

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Bir Dizi İncelemelerde Bulunmak ve Bölge Toplantısına Katılmak Üzere Afyonkarahisar'a Geldi.

Afyonkarahisar: Bakan Çelik Afyokarahisar'da

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, bir dizi incelemelerde bulunmak ve bölge toplantısına katılmak üzere Afyonkarahisar'a geldi.

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, İkbal Termal Otel'de gerçekleştirilen Afyonkarahisar Eğitim Değerlendirme Toplantısı'na katıldı. Toplantıda konuşan Çelik, Milli Eğitim Bakanlığı Genel Müdürlüğü'nde görevli 22 genel müdürün ve görevlilerin 48 saat öncesinden bir ile giderek, kendi sorumluluk alanlarıyla ilgili araştırma yaptığını söyledi. Okulları yerinde ziyaret ederek incelediklerini ifade eden Bakan Çelik, "Burada muhataplarıyla toplantılar yapıyor. Yerinde incelenen kentin eğitim açısından net bir fotoğrafı çekiliyor" dedi.

Yapılan araştırma ve incelemelerle ilin röntgeninin çekildiğini kaydeden Bakan Çelik, "Araştırmalar sonrasında okulların fiziki ve teknoloji alanlarında altyapı oranları tespit ediliyor. Müfredat uygulamaları taşımalı eğitim ne gelirse ciddi tespitlerde bulunuyorlar. Daha sonra o ilin valisi, belediye başkanı, milletvekilleri ve kaymakamları eğitim yöneticilerinin katılımlarıyla değerlendirme toplantısı yapılıyor. Denetim yapılan ilde eksiklik ve aksaklık varsa masaya yatırıyoruz. Bu zamana kadar bu değerlendirme toplantılarının 49.'sunu yaptık. Şimdi ise Afyonkarahisar'da 50.'sini yapıyoruz. Ben bu toplantının hayırlı sonuçlar doğuracağına inanıyorum" diye konuştu.

Değerlendirme toplantısı, daha sonra basına kapalı olarak gerçekleştirildi.