Afyonkarahisar: Afyonkarahisar Valisi Dilek'ten Veda Yemeği

Afyonkarahisar: Afyonkarahisar Valisi Dilek'ten Veda Yemeği

Afyonkarahisar Valisi Muzaffer Dilek, Yapılan Hataları Görmezlikten Gelmenin veya Bunun Devamında Israr Etmenin İdareye Birşey Kazandırmayacağını Söyledi.

Afyonkarahisar: Afyonkarahisar Valisi Dilek'ten Veda Yemeği

Afyonkarahisar Valisi Muzaffer Dilek, yapılan hataları görmezlikten gelmenin veya bunun devamında ısrar etmenin idareye birşey kazandırmayacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından Danıştay Üyeliği'ne seçilen ve önümüzdeki günlerde kentten ayrılacak olan Vali Muzaffer Dilek, Afyonkarahisar'da görev yapan basın mensuplarıyla yemekte buluştu. Polisevi'nde verilen yemek öncesinde bir konuşma yapan Vali Dilek, Afyonkarahisar'da görev yaptığı süre içerisinde tüm basın mensuplarına eşit mesafede davranmaya özen gösterdiğini belirtti. Kendisinin ve personelinin istemeden de olsa hata yapabileceğini ifade eden Dilek, "Basın da bunları izlemelidir. Önemli olan hataların düzeltilmesi ve tekrarına meydan verilmemesidir. Savunma mekanizmasıyla, yapılan hataları görmezlikten gelmek veya bunun devamında ısrar etmek, idareye birşey kazandırmaz. Bunun için basını çok yakından izleyen bir idareciyim. Sabah daha evden çıkmadan, internet ortamında gazeteleri takip ederim. Kamuoyundaki yansımaları ve geri beslemeleri ancak basın kanalıyla öğreniyoruz. Basının çalışması, bizim çalışmamızı destekleyen ve verimimizi artıran bir çalışmadır. Bireysel veya kişisel çaba sonucunda elde edilen bilgiler, o arkadaşımıza aittir. Eğer anonim bir haberse, bütün dokümanlarıyla birlikte basın mensuplarıyla paylaştım. Buna özellikle özen gösterdim. Herkesi eşit tutmaya çalıştım. Mutlak adalet ve mutlak eşitlik olmaz ama, ben en yakınını gerçekleştirmeye çalıştım" dedi.

Yemeğe, Afyonkarahisar Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Emin Güzbey, Afyonkarahisar Gazetecileri Dayanışma Derneği Başkanı Celal Bursalıoğlu, ulusal basın temsilcileri ve yerel gazetelerin sahipleri ile muhabirler katıldı.