Afyonkarahisar: Afyonkarahisar'daki Kanlı Maç

Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürü Natık Canca, Afyonkarahisarspor ile Göztepe Arasında Oynanan Karşılaşmanın Ardından Çıkan Olayları "Vahşet" Olarak Nitelendirerek, "Bunlar Taraftar Falan Değil, Sporun ve Futbolun Teröristi" Dedi.

Afyonkarahisar: Afyonkarahisar'daki Kanlı Maç

Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürü Natık Canca, Afyonkarahisarspor ile Göztepe arasında oynanan karşılaşmanın ardından çıkan olayları "vahşet" olarak nitelendirerek, "Bunlar taraftar falan değil, sporun ve futbolun teröristi" dedi.

Konu hakkında İHA'ya açıklamalarda bulunan İl Emniyet Müdürü Natık Canca, Atatürk Stadı'nda Afyonkarahisarspor ile Göztepe takımları arasında oynanan ve ev sahibi takımın 2-0 üstünlüğü ile sonuçlanan 3. Lig 3. Grup karşılaşmasının ardından çıkan olaylarda, aralarında bir emniyet amirinin de bulunduğu toplam 6 polisin yaralandığını söyledi. Çıkan olayların kabul edilebilir bir tarafı olmadığını kaydeden Canca, "Bunlar taraftar falan değil, sporun ve futbolun teröristi. Spora 50 yılını vermiş bir insan olarak bunlardan utanç duyuyorum. Polisin ne kadar sabırlı olduğunu gördünüz. Biz, Göztepe taraftarını güvenli bir şekilde İzmir'e göndermek için uğraşıyoruz. Ama onlar polise taş, sopa ve döner bıçaklarıyla saldırıyor. Bu seyircileri Türkiye'nin hiçbir yerine göndermememiz lazım. Bu bir vahşettir. Çıkan olaylarda 6 emniyet görevlisinden 2'si bıçakla, 4'ü ise taş ve sopayla yaralandı. Bunun kabul edilebilir bir tarafı var mı?" diye konuştu.

Bu arada, elinden bıçakla yaralanan polis memuru Çağlar Demir'in, Afyonkarahisar Devlet Hastanesi'nde ameliyata alınacağı öğrenildi.

Kaynak: İHA