Afşin- Elbistan Termik Santrali'nde Yangın (3)
Haberler » Güncel » Afşin- Elbistan Termik Santrali'nde Yangın (3) - Haber

Afşin- Elbistan Termik Santrali'nde Yangın (3)

Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe, Afşin- Elbistan B Termik Santrali'nde 2'nci ünitede iki haftadır bakım yapıldığını, filtrelerdeki kömür tozlarının tutuşması sonucu yangın çıktığını açıkladı.

Afşin- Elbistan Termik Santrali'nde Yangın (3)

Afşin- TERMİK SANTRALİ'NDE YANGIN (3)

'FİLTRELERDEKİ KÖMÜR TOZLARI TUTUŞMUŞ'

Valisi , Afşin- B Termik Santrali'nde 2'nci ünitede iki haftadır bakım yapıldığını, filtrelerdeki kömür tozlarının tutuşması sonucu yangın çıktığını açıkladı.

Vali Kocatepe, Afşin Kaymakamı Faik Arıcan, Afşin Belediye Başkanı Fazlı Aydoğan ile olay yerine gelip, B Termik İşletme Müdürü İbrahim Şehirlioğlu'ndan bilgiler aldı. İncelemeler sonrası açıklamalarda bulunan Vali Kocatepe, "Teknik sorumlu arkadaşımızın ifadesine göre zaten termik santralın bölümü bakımda olduğu için 15 gündür çalışmıyormuş. Filtrelerde biriken kömür tozlarının tutuşması sonucu yangın çıkmış. Herhangi bir can kaybı ve yaralanma söz konusu değil. Maddi hasar var. İnşallah o da kısa zamanda giderilecek ve ünite faaliyete geçecek. Yangının nasıl çıktığı belli ama tekrar bir inceleme yapılacak. Ondan sonra bir sonuç çıkar" diye konuştu. - Kahramanmaraş

Kaynak: DHA