Afrin Haberleri

Afrin haber, Afrin son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Afrin - 09.03.2021
Suriye'de görev yapan 194 jandarma özel harekat personeli Bingöl'e döndü
Suriye'nin Afrin bölgesinde görev yapan 194 jandarma özel harekat personeli, Bingöl'e dönüş yaptı.
Afrin - 08.03.2021
Afrin şehidi Uzman Çavuş Mustafa Ozan Gökçe, 3. yıl dönümünde anıldı
Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) Suriye'nin Afrin bölgesinde yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Mustafa Ozan Gökçe, şehadetinin 3. yılında anıldı.
Afrin - 07.03.2021
Terör örgütü YPG/PKK, Bab'daki sivillere saldırdı: 1 yaralı
Zeytin Dalı Harekatı ile Afrin'den çıkarılan YPG/PKK, ilçenin güneydoğusundaki Tel Rıfat bölgesinde işgalini sürdürüyor.
Afrin - 05.03.2021
Son dakika haber: Suriyeli piyanist, Türkiye'ye sığınan annesi ve kardeşlerine 8 yıl sonra kavuştu
Esmer ailesini kavuşturmak için gerekli hazırlıkları yapan YEE yetkilileri, Azez ve Afrin'de yaşayan Suriyelilerden oluşan ve aralarında Adnan el-Esmer'in de olduğu müzik, tiyatro ekibiyle Kahramanmaraş Konaklama Merkezi'nde program düzenledi.
Afrin - 04.03.2021
Tel Rıfat'ta yuvalanan terör örgütü YPG/PKK, Afrin'deki sivilleri hedef aldı: 3 yaralı
Terör örgütü YPG/PKK'nın, işgalindeki Tel Rıfat bölgesinden Afrin ilçesinin batısındaki Meryemin bölgesine füzeyle saldırması sonucu 3 sivil yaralandı.
Afrin - 03.03.2021
Kızılay Genel Müdürü Altan, TBMM'de sığınmacılara yönelik çalışmalar hakkında sunum yaptı Açıklaması
Suriye içinde de Afrin, İdlib, Fırat Kalkanı ve Barış Planı harekat bölgelerinde faaliyetlerinin sürdüğünü dile getiren Altan, "Burada hastane, sağlık merkezi, çadır kamp, sevgi butikleri, oyun parkları, yetimhaneler var.
Afrin - 03.03.2021
Son dakika haberi! Afrin'de bombalı terör saldırısı: 1 ölü, 3 yaralı
Son dakika haberi... Suriye'nin kuzeyinde muhaliflerin kontrolündeki Afrin ilçesine bağlı Cinderes beldesinde bombalı araçla düzenlenen terör saldırısında 1 sivil öldü, 3 sivil yaralandı.
Afrin - 24.02.2021
Afrin'de bombalı terör saldırısı: 3 yaralı
Suriye'nin kuzeyinde muhaliflerin kontrolündeki Afrin ilçesinde bombalı araçla düzenlenen terör saldırısında 3 sivil yaralandı.
Afrin - 23.02.2021
Dünya Doktorları Derneği 615 bin Suriyeliye sağlık hizmeti sundu
Suriye'de 60 bini İdlib, 400 bini Afrin'de olmak üzere toplam 460 bin sığınmacıya birinci basamak sağlık hizmeti sağladıklarını aktaran Bilgin, ayrıca 6 bini İdlib'te, 4 bini Afrin'de olmak üzere toplam 10 bin sığınmacıya da ruh sağlığı ve psikososyal destek alanlarında hizmet sundukları bilgisini verdi.
Afrin - 21.02.2021
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, canlı yayında soruları yanıtladı (3)
"Orada olduğumuz için bugün Türkiye'nin içerisinde huzur var" Bakan Soylu, Gara operasyonuna diğer ülkelerin bakışı ve Türkiye'nin terör mücadelesine sivil toplumlardan ve siyasi partilerden destek verilip verilmediğine ilişkin soruyu şöyle yanıtladı: "İran'da 525 terörist olduğunu değerlendiriyoruz. Irak bölgesinde 2 bin 750. Bunlar kadrolu teröristtir. PKK'nın uzun yıllardan beri asli kadrolarıdır. Bir kısım da 15 bin 500'ün içinde var. Suriye'de 15 bin 500'ün önemli bölümü korkutularak, ürkütülerek ailelerinden alınarak katılanlar. Esas itibarıyla 5 bin civarında bir kadro var. 20 binin 15 bini de Suriye'de daha çok gördüğümüz, çocukların alınıp, her aileden bir kişinin alınıp, onlara bazen belli ücretlerin de verildiği bir yekün oluşturuyorlar. Bu bizim çok rahat bir şekilde baş edebileceğimiz ve yok edebileceğimiz bir örgüt." Türkiye'nin Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı harekatları yaptığını hatırlatan Soylu, "Toplam 8 bin 134 kilometrelik bir alan. Peki derdi nedir Türkiye'nin? Tam da Sayın Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu bir konsepti hayata geçirmek, Sinat, Haftanin, Metina, Harkuk, Avaşin, Basyan, Zap, ardından Afrin, Cerablus, Azez, Mare ardından Resulayn, Tel Abyad.
Afrin - 19.02.2021
Son dakika haberleri | AID'den Suriye'deki savaş mağduru engellilere ortez-protez desteği
AID'den yapılan açıklamaya göre dernek, Kuveyt Zekat House ve İHH İnsani Yardım Vakfının destekleriyle Suriye'nin İdlib, Afrin, Cerablus, Azez gibi bölgelerinin ardından, Tel Abyad ve Resulayn'daki savaş mağdurlarına da ortez-protez desteği vermeye başladı.
Afrin - 17.02.2021
YPG/PKK'lı teröristlerden Afrin'e roketli saldırı: 10 yaralı
Terör örgütü YPG/PKK, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında terörden arındırılan Afrin ilçesinin merkezine roketli saldırı düzenledi.
Afrin - 17.02.2021
New York Times: "Milyonlarca Suriyeli için imkan sunan tek ülke Türkiye"
Suriye'nin Afrin kentinde ve kentin yakınlarındaki mülteci kamplarında, gözlemlerde bulunan New York Times gazetesi, Beşar Esed saldırılarından kaçarak Türkiye sınırına sığınan mültecilerin uluslararası insani yardım beklediğini "ancak milyonlarcası için imkan sunan tek ülkenin Türkiye"...
Afrin - 14.02.2021
Afrin'de bombalı terör saldırısı: 1 ölü, 4 yaralı
Suriye'nin kuzeyinde muhaliflerin kontrolündeki Afrin ilçesine bağlı Cinderes beldesinde bombalı araçla düzenlenen terör saldırısında 1 sivil öldü, 4 sivil yaralandı.
Afrin - 12.02.2021
Son dakika haber! Safranbolu'da şehitler için Kur'an-ı Kerim tilaveti ve simit ikramı
Suriye'nin Afrin bölgesinde terör örgütü PYD/PKK mensuplarınca 7 Şubat 2018'de şehit edilen Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Ömer Bilal Akpınar ve 1991'de şehit düşen Bülent Çelik'in şehadetlerinin yıl dönümlerinde, Esentepe Camisi'nde Kur'an-ı Kerim okundu, dua edildi.
Afrin - 11.02.2021
İHH'nin "Sevgi Öğünü" projesiyle Suriye'deki 10 bin öğrenciye yemek ikram ediliyor
Projeyle, Suriye'nin kuzeyindeki bölgelerde bulunan okullarda eğitim gören öğrencilere yemek imkanı sağlandığını anlatan Aydın, şunları kaydetti: "Bu proje kapsamında 10 bin savaş mağduru ve ihtiyaç sahibi öğrenciye eğitim gördükleri okullarında haftanın 4 günü yemek ikram ediliyor. Öğrencilere dağıtılabilmesi için beslenme uzmanları tarafından hazırlanan menülerde lahmacun, sandviç, galeta, falafel, kek, ayran ve meyve suyu gibi çeşitli besinler bulunuyor. Suriye'nin kuzeyindeki İdlib, Afrin, El Bab, Cerablus, Tel Abyad ve Rasulayn bölgeleri başta olmak üzere birçok sahada ikramlarımız sürüyor.
Afrin - 06.02.2021
Yunus Emre Enstitüsü Azez Kültür Merkezi tiyatro ve müzik ekibi Türkiye'de sahneye çıkacak
YEE'den yapılan açıklamaya göre Azez ve Afrin'de yaşayan Suriyelilerden oluşan müzik ve tiyatro ekipleri, gösterilerini Suriye'den sonra Türkiye'ye taşıyor.
Afrin - 03.02.2021
TikTok'ta Suriye'den Lübnan'a kaçakçılık reklamı
Dünyada 800 milyon aktif kullanıcıya sahip video paylaşım uygulaması TikTok'taki bir hesapta, Suriye'de rejim tarafından aranan kişilerin Lübnan'a belirli bir ücret karşılığında kaçırıldığına ilişkin reklam videoları yayınlandı. Yayınlanan videolarda bazı araçların konvoy halinde ilerlediği görüldü. İnsan kaçakçılarının Suriye'nin Dera kentinden 400 dolar (2 bin 858 TL), Şam kentinden 200 dolar (1429 TL), Humus kentinden 150 dolar (1072 TL), Afrin'den ise 800 dolar (5 bin 717 TL) karşılığında Lübnan'ın başkenti Beyrut'a insanları taşıdıkları ifade edildi.
Afrin - 02.02.2021
Son dakika haber: ABD yönetimi Afrin, Bab ve Azez'deki terör saldırılarını kınadı
Son dakika haber... ABD Dışişleri Bakanlığı, terör örgütü YPG/PKK'nın Azez, Bab ve Afrin'de düzenlediği bombalı terör saldırılarını kınadı.
Afrin - 01.02.2021
Saraykent Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nden Suriyeli yetimlere yardım
Suriye'de iç savaş nedeniyle yerinden edilen insanların zor günlerden geçtiğini belirten Dinçsoy, "Soğuk geçen kış mevsimi de bu zorlukları daha attırmaktadır. Biz de dernek olarak her fırsatta bu kardeşlerimizin yanında olmaya çalışıyoruz. Derneğimiz daha önce ülkemizdeki Suriyeli yetim çocuklara, Afrin merkezde, İdlip'te çeşitli yardımlarda bulundu.
Afrin - 31.01.2021
Türkmen lider Erşat Salihi, DEAŞ hapishanelerinde 400 Türkmen kadın bulunduğunu açıkladı
Salihi yaptığı yazılı açıklamada, Irak İstihbarat Servisi'nin Türkmen kadınların DEAŞ elinde bulunduğu yönündeki resmi belgelerini paylaşarak, şunları kaydetti: "Irak Meclisi İnsan Hakları Komisyonu'nun yazışmaları üzerine Irak Ulusal İstihbarat Servisi'nce 400'den fazla Türkmen kadınının Suriye'de DEAŞ'a bağlı Rakka, Haseke ve Afrin hapishaneleriyle Hol Kampı'nda bulunduğu tespit edildi.
Afrin - 30.01.2021
Son dakika! Afrin'de bombalı terör saldırısı
Edinilen son dakika haberine göre Suriye'nin kuzeyindeki Afrin ilçesinde bombalı araçla düzenlenen terör saldırısında 6 sivil hayatını kaybetti, 25 sivil yaralandı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Afrin Haber, Afrin Son Dakika Haberleri - Haberler - Sayfa 6 - Afrin haber sayfamızda Afrin haberleri okuyabilir, Afrin son dakika haberleri ve güncel Afrin gelişmelerini görebilirsiniz. Suriye'de savaşın 10 yılında 10 kritik dönüm noktası.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.10.2021 09:05:07. #1.15#

title