Afrin'den Dönen Güvenlik Korucuları İçin Karşılama Töreni
Haberler » Güncel » Afrin'den Dönen Güvenlik Korucuları İçin Karşılama Töreni - Haber

Afrin'den Dönen Güvenlik Korucuları İçin Karşılama Töreni

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye'de gerçekleştirdiği Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin'deki görevlerini tamamlayan 20 güvenlik korucusu, Mardin'e döndü.

Afrin'den Dönen Güvenlik Korucuları İçin Karşılama Töreni

Türk Silahlı Kuvvetlerinin 'de gerçekleştirdiği Zeytin Dalı Harekatı kapsamında 'deki görevlerini tamamlayan 20 güvenlik korucusu, 'e döndü.


İçişleri Bakanlığınca görevlendirilme yapılan Artuklu Belediyesi tarafından bir restoranda düzenlenen karşılama törenine güvenlik korucularının yakınlarının yanı sıra Artuklu Belediye Başkan Vekili Kaymakam Şakir Öner Öztürk, Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Federasyonu Başkanı Orhan Kandemir ve meslektaşları katıldı.


Afrin'den dönen güvenlik korucuları, karşılama esnasında uzun süredir görmedikleri aile bireylerine sarılarak hasret giderdi.


Kaymakam Öztürk, yaptığı konuşmada, Türkiye'nin mazlumların umudu olduğuna işaret ederek, şöyle konuştu:


"Zalimlere karşı hep dik duran Türkiye, masumların dualarıyla daha da güçlenmektedir. Aynı zamanda ülkemiz içinde ve komşu ülke sınırları içinde barınan terör odakları ile de mücadele eden ülkemiz takdir kazanmaktadır. Suriye'de yaşanan iç karışıklıktan dolayı bölgede yuvalanan terör odaklarına izin vermeyen ülkemiz, gittiği her yerde huzuru tesis etmektedir. Afrin'e giden güvenlik korucularımız görevlerini layıkıyla yerine getirmiştir."

Kaynak: AA

Manşet

Haberler