Afganistan Haberleri

Afganistan haber, Afganistan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Afganistan - 01.06.2021
Bakan Çavuşoğlu, NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katıldı
Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, bugün gerçekleştirilen toplantıda, başta 2021 NATO Liderler Zirvesi'nin hazırlıkları ve zirvede kabul edilmesi planlanan 'NATO 2030' kararları olmak üzere Avrupa-Atlantik bölgesinin güvenliğiyle bağlantılı gelişmeler ve NATO'nun gündeminde bulunan diğer konular ele alındığı belirtildi. Açıklamada, "Sayın Bakanımız toplantıda, NATO 2030 kararları bağlamında Genel Sekreter Stoltenberg'in çabalarını desteklediğimizi, bu kararların ittifakın ve transatlantik bağların günümüz stratejik ortamında geçerliliğini ortaya koyacağına ve daha da güçlendireceğine inandığımızı kaydetmiştir. Genel Sekreterin NATO'nun Afganistan'ın geleceğine dair rolüne ilişkin görüşlerini desteklediğimizi belirtmiştir" denildi.
Afganistan - 01.06.2021
Avrupalı eski siyasetçiler, UCM'nin Filistin'deki suçları soruşturmasını engelleme çabalarını kınadı
Mektupta, Sudan, Libya, Afganistan, Mali, Bangladeş, Myanmar, Kolombiya, Ukrayna ve İsrail-Filistin de dahil olmak üzere tüm çatışmalı bölgelerde tarafların hak ihlallerinde hesap verilebilirliğinin gerekli olduğunun altı çizildi.
Afganistan - 01.06.2021
İl Hıfzıssıhha Kurul Kararı (2021-43)
2. Afganistan, Bangladeş, Brezilya, Güney Afrika, Hindistan, Nepal, Pakistan, Sri Lanka'dan gelen kişiler ile son 14 günde bu ülkelerde bulunduğu anlaşılan kişilerden ülkemize girişten azami 72 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR test raporu ibrazı talep edilecek ve bu kişiler Kaymakamlıklarca belirlenecek yerlerde 14 gün süreyle karantinaya alınacaktır.
Afganistan - 01.06.2021
Dünyada 690 milyon insan açlıkla mücadele ediyor
Açıklamada, "Afganistan'da 12 milyon 500 bin insan açlık çekiyor, 5 yaş altı çocukların %41'i ise beslenme yetersizliği sebebiyle gelişimini tamamlayamıyor.
Afganistan - 01.06.2021
(ek bilgiyle) Yeni seyahat kuralları belirlendi
TÜRKİYE'YE yapılacak dış hat uçuş seferlerinde yolculardan seyahat tarihlerinden 14 gün önce aşı olunduğuna dair belge veya varıştan önceki 72 saat içinde yapılmış negatif PCR negatif sonucu ibraz etme zorunluluğu getirildi. Bu arada alınan karar doğrultusunda Brezilya ve Güney Afrika'ya olan uçuş yasakları sona ererken, bu ülkelerden gelen yolcular valiliklerce belirlenen yerlerde 14 gün karantinada tutulacak.   Yurt dışından Türkiye'ye yapılacak uçuşlara yönelik olarak 1 Haziran 2021 tarihi itibariyle yeni kararlar alındı. Bugünden geçerli olmak üzere resmi otoritelerce alınan karar doğrultusunda Türkiye'ye girişlere ilişkin yeni düzenlemeler yapıldı. Bu doğrultuda Afganistan, Bangladeş, Brezilya, Güney Afrika, Hindistan, Nepal, Pakistan, Sri Lanka'dan gelen kişiler ile son 14 günde bu ülkelerde bulunduğu anlaşılan kişilerden Türkiye'ye varış saatinden en fazla 72 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR test raporu ibrazı talep edilecek ve bu kişiler valiliklerce belirlenecek yerlerde 14 gün süreyle karantinaya alınacak.
Afganistan - 01.06.2021
Son dakika... Afganistan'da havan saldırısında 6 sivil öldü
Bir son dakika haberine göre Afganistan'ın kuzeyindeki Cüzcan vilayetinin Faiz Abad ilçesinde Taliban militanları tarafından atılan havan mermisinin bir eve isabet etmesi sonucu 6 sivil hayatını kaybetti.
Afganistan - 01.06.2021
Afganistan'da emniyet müdürlüğüne bombalı saldırı: 4 ölü
Afganistan'ın kuzeyindeki Baglan vilayetinde emniyet müdürlüğü binasına bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda 4 kişi hayatını kaybetti.
Afganistan - 01.06.2021
Küresel piyasalar imalat sanayi verilerine odaklandı
Öte yandan, bugün NATO ülkelerinin savunma ve dışişleri bakanları, 14 Haziran'daki NATO Zirvesi'ne hazırlanmak, ayrıca Belarus, Afganistan ve Rusya gibi konuları ele almak için video konferans yöntemiyle bir araya gelecek.
Afganistan - 01.06.2021
GÜNDEM / 1 Haziran 2021
Pakistan Cumhurbaşkanı Arif Alvi tarafından kabul edilecek olan Şentop, Pakistan Milli Meclis Başkanı Asad Qaiser ve Afganistan Halk Meclisi Başkanı Mir Rahman Rahmani ile bir araya gelecek.
Afganistan - 31.05.2021
GÜNDEM ÖZETİ / 1 Haziran 2021
Pakistan Cumhurbaşkanı Arif Alvi tarafından kabul edilecek olan Şentop, Pakistan Milli Meclis Başkanı Asad Qaiser ve Afganistan Halk Meclisi Başkanı Mir Rahman Rahmani ile bir araya gelecek.
Afganistan - 31.05.2021
Yeni kararlar açıklandı, Brezilya ve Güney Afrika uçuşları yeniden başlıyor
Yurt dışından Türkiye'ye yapılacak uçuşlara yönelik olarak 1 Haziran 2021 tarihi itibariyle yeni kararlar alındı. Alınan kararla ilgili olarak Türk Hava Yolları (THY) internet sitesinden yolculara yönelik bir duyuru yapıldı. Bugünden geçerli olmak üzere Türkiye Cumhuriyeti resmi otoritelerince Türkiye'ye girişlere ilişkin yeni düzenlemeler yapıldı. Alınan kararlar doğrultusunda Afganistan, Bangladeş, Brezilya, Güney Afrika, Hindistan, Nepal, Pakistan, Sri Lanka'dan gelen kişiler ile son 14 günde bu ülkelerde bulunduğu anlaşılan kişilerden Türkiye'ye varış saatinden en fazla 72 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR test raporu ibrazı talep edilecek ve bu kişiler valiliklerce belirlenecek yerlerde 14 gün süreyle karantinaya alınacak.
Afganistan - 31.05.2021
ABD Başkanı Biden: "Demokrasi hem ülkemizde hem de dünyada şu anda tehlikede"
Biden, bugüne kadar Afganistan ve Irak'ta yaşamını yitiren ABD'li askerlerin sayısının 7 bin 36'ya ulaştığına işaret ederek, "Ülkeleri için can veren askerler kalplerimizde yaşıyor.
Afganistan - 31.05.2021
Afganistan'ın eski cumhurbaşkanı Karzai: "Barış, yabancıların projesi olması durumundan çıkarak ulusal süreç haline gelmelidir"
Afganistan'ın eski cumhurbaşkanı Hamid Karzai, ülkede barışın, yabancıların projesi olması durumundan çıkarak ulusal bir süreç haline gelmesi gerektiğini söyledi.
Afganistan - 30.05.2021
Son dakika haber! Afganistan'da bombalı saldırıda 6 güvenlik görevlisi öldü
Son dakika haberine göre Afganistan'ın batısındaki Herat vilayetinde düzenlenen bombalı saldırıda 6 güvenlik görevlisi hayatını kaybetti.
Afganistan - 30.05.2021
TBMM Başkanı Şentop ve beraberindeki parlamento heyeti Pakistan'ı ziyaret edecek
TBMM Başkanı Şentop, Pakistan Milli Meclis Başkanı Asad Kayser, Pakistan Senatosu Başkanı Muhammed Sadık Sanjrani ve Afganistan Meclis Başkanı Mir Rahman Rahmani ile ayrı ayrı bir araya gelecek.
Afganistan - 30.05.2021
Haftanın tarihine bakış
2017- Afganistan'ın başkenti Kabil'de, diplomatik temsilciliklerin de bulunduğu Vezir Ekber Han bölgesinde düzenlenen saldırıda 80 kişi hayatını kaybetti.
Afganistan - 30.05.2021
Afganistan'da düğüne havan saldırısı: 7 ölü
Afganistan'ın Kapisa vilayetinde Taliban tarafından düzenlenen havan saldırısında 7 sivil hayatını kaybetti.
Afganistan - 29.05.2021
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Afganistan'ın 16 vilayetinde salgın tedbirleri kapsamında devlete ait ve özel tüm eğitim kurumları 2 haftalığına tatil edildi.
Afganistan - 29.05.2021
Son dakika haber: Afganistan'da üniversite servisine bombalı saldırı: 4 ölü
Gelen son dakika haberlerine göre Afganistan'ın başkenti Kabil yakınlarındaki Pervan vilayetinde öğretim üyelerini ve öğrencileri taşıyan otobüse düzenlenen bombalı saldırıda 4 kişi hayatını kaybetti.
Afganistan - 29.05.2021
Afganistan'da bombalı saldırı: 4 ölü, 11 yaralı
Afganistan'ın Parwan vilayetinde öğretim görevlilerini ve üniversite rektörünü taşıyan aracın geçişi sırasında bomba patlaması sonucu 4 kişi hayatını kaybetti, 11 kişi de yaralandı.
Afganistan - 29.05.2021
Son dakika haber! Afganistan'da düzenlenen operasyonda 24 Taliban üyesi öldürüldü
Son dakika haberi: Afganistan'ın güneyindeki Kandahar vilayetinde gerçekleştirilen operasyonda 24 Taliban üyesinin öldürüldüğü bildirildi.
Afganistan - 29.05.2021
Kırklareli'nde 13 yabancı uyruklu yakalandı
Ekipler, 13 Afganistan uyrukluyu yakaladı.
Afganistan - 29.05.2021
Afganistan'da koronavirüs önlemleri kapsamında eğitim kurumları tatil edildi
Afganistan'ın 16 vilayetinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında devlete ait ve özel tüm eğitim kurumları 2 haftalığına tatil edildi.
Afganistan - 28.05.2021
Afganistan'da bombalı saldırıda 3 sivil öldü
Afganistan'ın Kapisa vilayetinde düzenlenen bombalı saldırıda 3 sivil hayatını kaybetti.
title