Afganistan Haberleri

Afganistan haber, Afganistan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Afganistan - 02.06.2021
Afganistan'da emniyet aracına bombalı saldırı: 2 ölü
Afganistan'ın doğusundaki Nangarhar vilayetinde ulusal emniyet güçlerine ait araca düzenlenen bombalı saldırıda 2 kişi hayatını kaybetti.
Afganistan - 02.06.2021
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, ABD'nin BM nezdindeki daimi temsilcisi Greenfield ile görüştü
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Büyükelçi İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde ABD'nin BM Nezdindeki Daimi Temsilcisi Linda Thomas Greenfield ile görüştü. Görüşmede Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın ve ABD'nin BM Nezdindeki Daimi Temsilcisi Greenfield, Suriye, Libya, Afganistan, Filistin, İran ve Irak gibi bölgesel meseleler, göç, insani yardımlar, terörle mücadele ve BM çerçevesinde Türkiye-ABD işbirliği konularını ele aldı.
Afganistan - 02.06.2021
Son dakika haberi: Türk-Amerikan iş dünyasından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Biden'a mektup
Türk ve ABD iş dünyası olarak, 'Geleceği Birlikte Kuralım' dedik. İş birliklerimiz yoluyla küresel istikrara sağladığımız katkının, her iki ülke için ekonomik ve ticari alanlarda gelecekte büyük faydalar sağlayacağına olan inancımızı yineledik. Türk-Amerikan ekonomik ilişkilerinde atılacak olumlu adımların her iki ülke ekonomisine de büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz. Bu anlamda AmCham Türkiye ve TAİK olarak üzerimizde düşen görevleri yapmaya hazırız." Erdoğan ve Biden'a gönderilen mektup TAİK Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ ve AmCham Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu'nun, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Biden'a gönderdiği mektup şöyle: "Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başkan Biden, bu mektubu, Türkiye-ABD ilişkilerinin heyecanlı birer savunucusu olarak kaleme alıyoruz. İki ülke arasında onlarca yıl öncesine uzanan iş birliği, dünyanın en kritik ikili ilişkilerden biri olarak öne çıkıyor. Çok az ülke, Kore'den Afganistan'a askerleri omuz omuza mücadele eden Türkiye ve ABD'den daha fazla NATO'nun güvenlik altyapısına katkı sunmuştur.
Afganistan - 02.06.2021
Afganistan Eğitim Altyapısına Tika Desteği
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Afganistan'ın Kuzey Bölgesindeki Vilayetlerinde bulunan okullara 1. 200 adet öğrenci masa ve sırası desteği sağladı.
Afganistan - 02.06.2021
Belçika Genelkurmay Başkanı Hofman, aşırı sağcı firari askerle ilgili hatalarını kabul etti
Belçika ordusuyla Irak, Bosna, Afganistan gibi bölgelerde bulunan özel eğitimli Conings, arkasında veda mektupları bırakarak firar etmişti.
Afganistan - 02.06.2021
Son dakika: Kabil'de peş peşe düzenlenen bombalı saldırılarda 10 kişi öldü
Son dakika haberleri... Afganistan'ın başkenti Kabil'de art arda düzenlenen bombalı saldırılarda 10 kişi hayatını kaybetti.
Afganistan - 01.06.2021
Son dakika haberleri! Bakan Akar, NATO Savunma Bakanları Toplantısı'na katıldı
Son dakika haberleri: MİLLİ Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın, NATO Savunma Bakanları Toplantısı'nda, Türkiye'nin NATO'ya katkılarını vurguladığı belirtildi.
Afganistan - 01.06.2021
Son dakika haberi: NATO, Çin karşısında istihbaratta avantaj kazanma hedefiyle inovasyon yatırımları yapacak
Birliklerin Afganistan'dan çekilmesi konusu Stoltenberg, toplantıda ayrıca Afganistan'daki askeri misyonun sonlandırılması meselesinin görüşüldüğünü aktardı.
Afganistan - 01.06.2021
Son dakika haberi... Afganistan'da emniyet aracına bombalı saldırı: 3 ölü
Edinilen son dakika gelişmesine göre Afganistan'ın başkenti Kabil yakınlarındaki Pervan vilayetinde ulusal emniyet güçlerine ait araca düzenlenen bombalı saldırıda 3 kişi hayatını kaybetti.
Afganistan - 01.06.2021
Bakan Çavuşoğlu, NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katıldı
Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, bugün gerçekleştirilen toplantıda, başta 2021 NATO Liderler Zirvesi'nin hazırlıkları ve zirvede kabul edilmesi planlanan 'NATO 2030' kararları olmak üzere Avrupa-Atlantik bölgesinin güvenliğiyle bağlantılı gelişmeler ve NATO'nun gündeminde bulunan diğer konular ele alındığı belirtildi. Açıklamada, "Sayın Bakanımız toplantıda, NATO 2030 kararları bağlamında Genel Sekreter Stoltenberg'in çabalarını desteklediğimizi, bu kararların ittifakın ve transatlantik bağların günümüz stratejik ortamında geçerliliğini ortaya koyacağına ve daha da güçlendireceğine inandığımızı kaydetmiştir. Genel Sekreterin NATO'nun Afganistan'ın geleceğine dair rolüne ilişkin görüşlerini desteklediğimizi belirtmiştir" denildi.
Afganistan - 01.06.2021
Avrupalı eski siyasetçiler, UCM'nin Filistin'deki suçları soruşturmasını engelleme çabalarını kınadı
Mektupta, Sudan, Libya, Afganistan, Mali, Bangladeş, Myanmar, Kolombiya, Ukrayna ve İsrail-Filistin de dahil olmak üzere tüm çatışmalı bölgelerde tarafların hak ihlallerinde hesap verilebilirliğinin gerekli olduğunun altı çizildi.
Afganistan - 01.06.2021
İl Hıfzıssıhha Kurul Kararı (2021-43)
2. Afganistan, Bangladeş, Brezilya, Güney Afrika, Hindistan, Nepal, Pakistan, Sri Lanka'dan gelen kişiler ile son 14 günde bu ülkelerde bulunduğu anlaşılan kişilerden ülkemize girişten azami 72 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR test raporu ibrazı talep edilecek ve bu kişiler Kaymakamlıklarca belirlenecek yerlerde 14 gün süreyle karantinaya alınacaktır.
Afganistan - 01.06.2021
Dünyada 690 milyon insan açlıkla mücadele ediyor
Açıklamada, "Afganistan'da 12 milyon 500 bin insan açlık çekiyor, 5 yaş altı çocukların %41'i ise beslenme yetersizliği sebebiyle gelişimini tamamlayamıyor.
Afganistan - 01.06.2021
(ek bilgiyle) Yeni seyahat kuralları belirlendi
TÜRKİYE'YE yapılacak dış hat uçuş seferlerinde yolculardan seyahat tarihlerinden 14 gün önce aşı olunduğuna dair belge veya varıştan önceki 72 saat içinde yapılmış negatif PCR negatif sonucu ibraz etme zorunluluğu getirildi. Bu arada alınan karar doğrultusunda Brezilya ve Güney Afrika'ya olan uçuş yasakları sona ererken, bu ülkelerden gelen yolcular valiliklerce belirlenen yerlerde 14 gün karantinada tutulacak.   Yurt dışından Türkiye'ye yapılacak uçuşlara yönelik olarak 1 Haziran 2021 tarihi itibariyle yeni kararlar alındı. Bugünden geçerli olmak üzere resmi otoritelerce alınan karar doğrultusunda Türkiye'ye girişlere ilişkin yeni düzenlemeler yapıldı. Bu doğrultuda Afganistan, Bangladeş, Brezilya, Güney Afrika, Hindistan, Nepal, Pakistan, Sri Lanka'dan gelen kişiler ile son 14 günde bu ülkelerde bulunduğu anlaşılan kişilerden Türkiye'ye varış saatinden en fazla 72 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR test raporu ibrazı talep edilecek ve bu kişiler valiliklerce belirlenecek yerlerde 14 gün süreyle karantinaya alınacak.
Afganistan - 01.06.2021
Son dakika... Afganistan'da havan saldırısında 6 sivil öldü
Bir son dakika haberine göre Afganistan'ın kuzeyindeki Cüzcan vilayetinin Faiz Abad ilçesinde Taliban militanları tarafından atılan havan mermisinin bir eve isabet etmesi sonucu 6 sivil hayatını kaybetti.
Afganistan - 01.06.2021
Afganistan'da emniyet müdürlüğüne bombalı saldırı: 4 ölü
Afganistan'ın kuzeyindeki Baglan vilayetinde emniyet müdürlüğü binasına bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda 4 kişi hayatını kaybetti.
Afganistan - 01.06.2021
Küresel piyasalar imalat sanayi verilerine odaklandı
Öte yandan, bugün NATO ülkelerinin savunma ve dışişleri bakanları, 14 Haziran'daki NATO Zirvesi'ne hazırlanmak, ayrıca Belarus, Afganistan ve Rusya gibi konuları ele almak için video konferans yöntemiyle bir araya gelecek.
Afganistan - 01.06.2021
GÜNDEM / 1 Haziran 2021
Pakistan Cumhurbaşkanı Arif Alvi tarafından kabul edilecek olan Şentop, Pakistan Milli Meclis Başkanı Asad Qaiser ve Afganistan Halk Meclisi Başkanı Mir Rahman Rahmani ile bir araya gelecek.
Afganistan - 31.05.2021
GÜNDEM ÖZETİ / 1 Haziran 2021
Pakistan Cumhurbaşkanı Arif Alvi tarafından kabul edilecek olan Şentop, Pakistan Milli Meclis Başkanı Asad Qaiser ve Afganistan Halk Meclisi Başkanı Mir Rahman Rahmani ile bir araya gelecek.
Afganistan - 31.05.2021
Yeni kararlar açıklandı, Brezilya ve Güney Afrika uçuşları yeniden başlıyor
Yurt dışından Türkiye'ye yapılacak uçuşlara yönelik olarak 1 Haziran 2021 tarihi itibariyle yeni kararlar alındı. Alınan kararla ilgili olarak Türk Hava Yolları (THY) internet sitesinden yolculara yönelik bir duyuru yapıldı. Bugünden geçerli olmak üzere Türkiye Cumhuriyeti resmi otoritelerince Türkiye'ye girişlere ilişkin yeni düzenlemeler yapıldı. Alınan kararlar doğrultusunda Afganistan, Bangladeş, Brezilya, Güney Afrika, Hindistan, Nepal, Pakistan, Sri Lanka'dan gelen kişiler ile son 14 günde bu ülkelerde bulunduğu anlaşılan kişilerden Türkiye'ye varış saatinden en fazla 72 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR test raporu ibrazı talep edilecek ve bu kişiler valiliklerce belirlenecek yerlerde 14 gün süreyle karantinaya alınacak.
Afganistan - 31.05.2021
ABD Başkanı Biden: "Demokrasi hem ülkemizde hem de dünyada şu anda tehlikede"
Biden, bugüne kadar Afganistan ve Irak'ta yaşamını yitiren ABD'li askerlerin sayısının 7 bin 36'ya ulaştığına işaret ederek, "Ülkeleri için can veren askerler kalplerimizde yaşıyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Afganistan Haberleri | Afganistan Haber - Haberler - Sayfa 5 - Afganistan haberleri, son dakika afganistan haber ve gelişmeleri burada. Afganistan'da minibüsün geçişi sırasında mayın patladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 15.6.2021 04:27:46. #1.16#

title