Afganistan Haberleri

Afganistan haber, Afganistan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Afganistan - 15.10.2020
Son dakika haberleri! BAE askeri doktrini: Sahne ve rol arasında bir tercih matrisi
2004 sonrası dönemde Afganistan, Libya ve Yemen'e gerçekleştirdiği sınır ötesi askeri konuşlandırmalar, önceki BAE askeri doktrininin ilk iki ayağına aykırı bir şekilde savaşçı, sınırları görmezden gelen ancak dost ülkelerin çıkarlarına uygun aksiyonlardır.
Afganistan - 15.10.2020
Son dakika haber: İçişleri Bakanı Soylu, Suriye Görev Gücü Değerlendirme Çalıştayı'nda konuştu: (1)
Tarihin milletlere, ülkelere, komşulara, coğrafyalara sorumluluklar verdiğini belirten Soylu, şöyle devam etti: "Bunların her biri, insanlık üzerine bir sınavdır. Allah'ın verdiği nimetleri dağıtan, onlara hor bakan, onlara iyi davranmayan, kendinin bile farkında olmayan, insanlıktan çıkmış insanları şu anda hep beraber yaşıyor ve görüyoruz. Krizlerinde dolarlar çeviren, petrol için insan canını hiçe sayan, kurdukları oyunla kendileri insan liderden canavar lidere dönen insanları görüyoruz. Bir de bir Anadolu tablosunu hep birlikte görüyoruz. Dünyanın hiçbir ülkesinde, karışıklık noktasında, coğrafyasında, göç geri dönüşünde Türkiye'nin ortaya koyduğu davranış ve asaleti bulabilmek, tarihin hiçbir döneminde mümkün değildir. Bunun bir tane daha örneği yoktur." "21. yüzyılda ayakta kalabilmek için bu adımları atmak şarttır" Türkiye'de 2015'in son ayları ile 2016'da yaşanan terör saldırıları ve can kayıplarına değinen Soylu, şöyle konuştu: "10 Ekim 2015'te 100, 17 Şubat 2016'da 29, 13 Mart 2016'da 36, 12 Mayıs 2016'da 16, 28 Haziran 2016'da 46, 20 Ağustos 2016'da 57, 10 Aralık 2016'da 46, 31 Aralık 2016'da 39 kişi. Sadece 14 ay içinde ve sadece 8 adet olan bu saldırılardaki kayıplar, toplam 369 kişi ve bunların hiçbiri, fiilen 3'e bölünmüş Irak'ta, 9 yıldır iç savaş yaşayan Suriye'de veya 20 yıldır terörle anılan Afganistan'da yaşanmamıştır.
Afganistan - 14.10.2020
Son dakika haber! Kovid-19 İspanya'daki yoksul sayısını 1 milyondan fazla artıracak
Raporda Yemen, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Nijerya, Burkina Faso, Afganistan, Güney Sudan ve Somali'de 55 milyondan fazla kişinin açlık riskinde olduğunun altı çizildi.
Afganistan - 14.10.2020
AA ile YTB iş birliğindeki "Türk Dünyası Çevrim içi Medya Eğitim Programı" sona erdi
Afganistan, Azerbaycan, Gürcistan, İran, Kazakistan, Kırgızistan, Macaristan, Romanya, Rusya ve Ukrayna'dan toplam 29 medya temsilcisinin katıldığı eğitim programı kapanış töreniyle sona erdi.
Afganistan - 14.10.2020
Tunceli'de kayıp Afgan çobanın cansız bedeni bulundu (2)
KEBAN BARAJI GÖLÜ'NDE CESEDİNE ULAŞILDITunceli'nin Çemişgezek ilçesinde, dün sürü otlatmaya giden ve bir daha haber alınamayan Afganistan uyruklu çoban Kerim Şerbed'in (31) Keban Barajı Gölü'nde cansız bedeni bulundu.
Afganistan - 14.10.2020
Afganistan'da bombalı saldırılar: 10 ölü
Afganistan'ın Herat ve Kunar vilayetlerinde düzenlenen bombalı saldırılarda 10 kişi hayatını kaybetti, 13 kişi yaralandı.
Afganistan - 14.10.2020
Tunceli'de kaybolan çoban ölü bulundu
Tunceli'nin Çemişgezek ilçesinde kaybolan Afganistan uyruklu çobanın cesedi, Keban Baraj Gölü'nde bulundu.
Afganistan - 14.10.2020
Son dakika haberi... Pakistan askeri, Afganistan sınırındaki güvenlik noktasına düzenlenen saldırıda öldü
Son dakika haber... Pakistan'ın Hayber Pahtunhva eyaletinde, sınırdaki güvenlik noktasına Afganistan tarafından teröristlerin düzenlediği saldırıda 1 asker hayatını kaybetti, 1 asker ise yaralandı.
Afganistan - 14.10.2020
Son dakika... Afganistan'da Taliban saldırısında 6 güvenlik görevlisi öldü
Bir son dakika haberine göre Taliban militanlarının, Afganistan'ın kuzeyindeki Baglan vilayetinde düzenlediği saldırıda 6 güvenlik görevlisi hayatını kaybetti.
Afganistan - 14.10.2020
Son dakika... Afganistan'da 2 askeri helikopter düştü: 9 ölü
Edinilen son dakika gelişmesine göre Afganistan'ın güneyindeki Helmand vilayetinde 2 askeri helikopterin düşmesi sonucu 9 kişi hayatını kaybetti.
Afganistan - 14.10.2020
Son dakika haberleri! Trump'ın "Somali'den asker çekmeyi planladığı" iddia edildi
Afganistan'dan yılbaşından önce tamamen çekilme planı Washington'da tartışmalara neden olurken, Donald Trump'ın El Kaide'nin güçlü olduğu Somali'den asker çekme niyetinin de tartışma çıkaracağı bekleniyor.
Afganistan - 13.10.2020
Kırşehir'de 50 yaş üstü sığınmacılara Kovid-19 bilgilendirmesi yapıldı
Kırşehir'de yaşayan 50 yaş üstü Afganistan, Irak, Suriye ve İran uyruklu sığınmacılar, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ile mücadele kapsamında bilgilendirildi.
Afganistan - 13.10.2020
Pakistan vize kolaylığı uygulamasıyla bir günde 2 binin üzerinde Afgan'a vize verdi
Pakistan'ın Kabil Büyükelçiliği, İslamabad yönetiminin Afganistan vatandaşlarına vize kolaylığı sağlanmasına ilişkin kararının ardından bir günde 2 bin 59 Afgan'a vize çıkardı.
Afganistan - 13.10.2020
Son dakika haberi! Afganistan'da din alimi öldürüldü
Edinilen son dakika haberine göre Afganistan'ın doğusundaki Nangarhar vilayetinde din alimi uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybetti.
Afganistan - 12.10.2020
Afganistan'da roketli saldırı: 5 ölü
Afganistan'ın kuzeyindeki Kunduz vilayetinde roket mermisinin bir eve isabet etmesi sonucu 5 kişi hayatını kaybetti, 7 kişi yaralandı.
Afganistan - 12.10.2020
Afganistan'da Taliban, Helmand vilayetine saldırdı
Taliban militanları, Afganistan'ın güneyindeki Helmand vilayeti merkezine saldırı düzenledi.
Afganistan - 11.10.2020
Afganistan'da bombalı saldırı: 13 ölü
Afganistan'ın kuzeyindeki Sar-i Pul vilayetinde düzenlenen bombalı saldırıda 10 asker ile 3 sivilin hayatını kaybettiği bildirildi.
Afganistan - 11.10.2020
Haftanın tarihine bakış
1929- Nadir Han, Afganistan Kralı oldu.
Afganistan - 11.10.2020
Afgan şair, savaştan kaçarak sığındığı Türkiye'de ekmek satarak geçimini sağlıyor
Afganistan'da yaşanan savaş ve baskılardan kaçarak Ağrı'ya gelen Afgan şair ve ailesi, ekmek pişirip satarak geçimlerini sağlıyor.
Afganistan - 10.10.2020
Taliban Sözcüsü: Umarız seçimleri Trump kazanır
Taliban Sözcüsü Zabihullah Mücahit, ABD Başkanı Donald Trump'ı kastederek, "Umuyoruz o, seçimleri kazanır ve Afganistan'daki Amerikan askeri varlığını sona erdirir." dedi.
Afganistan - 10.10.2020
Son dakika... Afganistan hükümetinden Taliban'a şiddeti artırdığı suçlaması
Son dakika haberler: Afganistan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Server Danış, Taliban'ı barış konusunda bahaneler ileri sürmekle ve şiddeti artırmakla suçladı.
Afganistan - 10.10.2020
Afganistan'da bombalı saldırı: 5 ölü
Afganistan'ın güneyindeki Helmand vilayetinde düzenlenen bombalı saldırıda 5 sivil hayatını kaybetti.
Afganistan - 9.10.2020
Lübnanlı Şii alim Tufeyli: "Filistin'den Azerbaycan'a, azınlıklar bahanesiyle Müslümanlar hedef...
İran'a tepki gösterdi "Birkaç binlik bir azınlık için milyonlara ulaşan halkları yok etme gibi bir şey olabilir mi? Azerbaycan'da olanlar bundan ibarettir." diyen Şeyh Tufeyli, sözlerini şöyle sürdürdü: "İran'ın, Ermenistan'a karşı Müslüman savaşçıların Azerbaycan'a gittiği gerekçesiyle savurduğu tehditlerle şok oldum. İran yönetimine soruyorum: Ermenistan'a gittiklerini medyada paylaşanları hiç mi görmediniz? Ermenistan'a savaşçı gönderen devletler de var, bunları görmediniz mi? Ama sizler, suçların üstünü örtmek için hala DEAŞ'çılar ve radikal teröristler konusunu Batı dünyasında kullanacağınızı zannediyorsunuz. Suriye, Irak, Afganistan ve Lübnan'ın yıkımı için kullanılan bu söylem, çok saçma siyonistçe bir söylemdir.
Afganistan - 9.10.2020
ABD, Afganistan ve Türkmenistan'dan "ortak yol haritası"
ABD, Afganistan ve Türkmenistan yönetimi, Afganistan'da barış ve istikrarın sağlanması, bölgesel güvenliğe önem verilmesi ve ticari ilişkilerin artırılmasını öngören bir ortak yol haritası üzerinde anlaştı.
Afganistan - 9.10.2020
Afganistan'da Taliban saldırısı: 4 ölü
Taliban militanlarının, Afganistan'ın kuzeyindeki Kunduz vilayetinin Ali Abad ilçesindeki askeri karakola düzenlediği silahlı saldırıda 4 güvenlik görevlisi hayatını kaybetti.
Afganistan - 9.10.2020
Singapur vatandaşı, Çin adına casusluk yaptığı suçlamasıyla ABD'de hapse mahkum oldu
Singapur Ulusal Üniversitesinde doktora yaparken 2015'te Çin istihbaratıyla bağlantı kurduğunu itiraf eden Yeo'nun ABD'de rapor yazdırdığı kişiler arasında Hava Kuvvetleri'nin F-35B savaş uçağı projesinde çalışan bir sivilin, Afganistan'da görev yapmış Pentagon'da görevli bir askerin ve bir Dışişleri Bakanlığı yetkilisinin de olduğu belirtildi.
Afganistan - 9.10.2020
İzmir'de tekneyle yurt dışına geçmeye çalışan 130 sığınmacı yakalandı
Teknede bulunan aralarında çocuk ve kadınların da olduğu Afganistan, Somali, Suriye, Pakistan ve Bangladeş uyruklu 130 sığınmacı, işlemlerinin yapılması için Seferihisar Sahil Güvenlik Bot Komutanlığına getirildi.
Afganistan - 9.10.2020
İran Karabağ sorununun taşıdığı riskleri görmezden geliyor
İran Karabağ'ın tetiklediği etno-politik fay hatlarının, daha önce Türkiye'nin Suriye ve Irak'ta terör örgütlerine karşı düzenlediği operasyonlar sırasında ülkedeki Kürt ve Türkler arasında gelişen kutuplaşmaya benzer sonuçlara yol açacağının farkında. Irak ile Kürt ve Arap, Türkiye ile Kürt ve Türk, Afganistan ve Pakistan ile Beluç nüfusu paylaşıyor olması, İran açısından avantajdan çok dezavantajlar barındırmakta.
Afganistan - 9.10.2020
Son dakika haberleri: Bölgesel ve küresel güçler açısından Dağlık Karabağ sorunu
Dağlık Karabağ'da yaşanan gelişmelerin sadece bölgede değil uluslararası arenada da önemli birtakım yansımaları olmuştur. Bölgede yaşananlar karşısında, başta bölgesel aktörler olmak üzere herkes neredeyse tarafını açık bir biçimde ortaya koyan beyanatlarda bulunmuştur. Azerbaycan'a destek verdiğini beyan eden ülkeler arasında Türkiye, Moldova, Pakistan, Gürcistan, Ukrayna, Libya, Afganistan, İsrail, İtalya, Bosna Hersek, Irak ve Kolombiya yer alırken, Ermenistan'ın yanında olduğunu açıklayanlar ise Yunanistan, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY), Guatemala ve Fransa oldu.
Afganistan - 8.10.2020
Pakistan Kara Kuvvetleri Komutanı Bacva, Trump'ın Afganistan Özel Temsilcisi Halilzad ile görüştü
Pakistan Kara Kuvvetleri Komutanı Kamar Cavid Bacva, Pakistan'ı ziyaret eden ABD Başkanı Donald Trump'ın Afganistan Özel Temsilcisi Zalmay Halilzad ile bir araya geldi.
Afganistan - 8.10.2020
Son dakika! NATO Genel Sekreteri, Trump'ın Afganistan'dan asker çekme kararını değerlendirdi Açıklaması
Edinilen son dakika haberine göre NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, ABD Başkanı Donald Trump'ın Afganistan'daki Amerikan askerlerini yıl sonuna kadar çekeceklerini açıklaması üzerine istişarelerde bulunacaklarını belirterek, "Afganistan'a girmeye birlikte karar verdik, gelecekteki ayarlamalara birlikte karar vereceğiz,...
Afganistan - 8.10.2020
Tekirdağ'da Avrupa'ya gitmeye çalışan 16 sığınmacı yakalandı
Ekiplerce araçta yapılan kontrolde Avrupa'ya gitmeye çalışan Afganistan ve Pakistan uyruklu 16 sığınmacı yakalandı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Afganistan Haberleri | Afganistan Haber - Haberler - Sayfa 4 - Afganistan haberleri, son dakika afganistan haber ve gelişmeleri burada. Kuzey Makedonya'dan NATO'nun Kosova Barış Gücü'ne ilk askeri birlik gönderildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.10.2020 02:36:18. #1.14#
title