Afganistan Haberleri

Afganistan haber, Afganistan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Afganistan - 5.10.2020
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: "Türkiye, Karabağ'daki çözüm sürecinde yer almalıdır"
Ermenistan'ın kara propaganda hamleleri Azerbaycan halkı adına Türkiye'ye, verdiği destekten ötürü teşekkür eden Aliyev, "Başta kardeşim Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Türkiye'nin bize ilk andan itibaren gösterdiği destek, özel bir öneme sahiptir. Bu çatışmanın büyümemesi için Türkiye'nin net tavrı çok önemli. Bu da çok sayıda farklı aktöre uyarı oldu. Türkiye uluslararası camiada güçlü bir konuma sahip. Karabağ'daki çözüm sürecinde yer almalıdır." değerlendirmesinde bulundu. Fransa Cumhurbaşkanı Emmenuel Macron'un, Azerbaycan'a iftira attığını anlatan Aliyev, "Bu bizim ülkemiz için kabul edilmezdir. 'Azerbaycan Dağlık Karabağ'ı fethetmek istiyor' dedi. Dağlık Karabağ bizim toprağımızdır. Bir devlet kendi topraklarını fethedebilir mi? AGİT Minsk Grubu Eş Başkanı Macron, bu topraklarda kanunsuz olarak Ermenilerin oturduğunu, tarihi abidelerimizi, camilerimizi, kabirlerimizi tahrip ettiklerini bilmiyor mu?" şeklinde konuştu. Pakistan ve Afganistan'a da gösterdikleri destek için teşekkür eden Aliyev, "Rusya, Karabağ'a ilişkin sorumlu ve büyük ülke gibi tavır gösteriyor.
Afganistan - 5.10.2020
AA ve YTB iş birliğinde "Türk Dünyası Çevrim içi Medya Eğitim Programı" başladı
Afganistan, Azerbaycan, Gürcistan, İran, Kazakistan, Kırgızistan, Macaristan, Romanya, Rusya ve Ukrayna'dan toplam 29 medya temsilcisinin katıldığı eğitim programının açılışında konuşan AA Haber Akademisi Müdürü Alptekin Cihangir İşbilir, AA'nın, yüz yıllık birikimini Haber Akademisi'nin düzenlediği eğitimler aracılığıyla dost ve kardeş ülkelerdeki medya mensuplarıyla paylaştığını söyledi.
Afganistan - 5.10.2020
Son dakika gündem: Bakan Akar: Ermenistan sivilleri hedef alarak savaş suçu işliyor
Bakan Akar başkanlığında, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kuvvet Komutanları ile Bakan Yardımcıları Yunus Emre Karaosmanoğlu ve Alpaslan Kavaklıoğlu'nun da katılımıyla videokonferans toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda, Libya'daki Savunma Güvenlik İşbirliği ve Eğitim Yardım Danışma Komutanlığı, Afganistan'daki Türk Görev Kuvveti Komutanı, NATO Karargahı'ndaki Türk Askeri Temsil Heyeti Başkanı, KKTC'deki Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı'nın yanı sıra ordu komutanları, Muharip Hava Kuvveti ve Donanma komutanları devam eden faaliyetler ve sahadaki son duruma ilişkin bilgi verdi.
Afganistan - 5.10.2020
Milli Savunma Bakanı Akar'dan birlik komutanları ile video konferans
Toplantıda, Libya'daki Savunma Güvenlik İşbirliği ve Eğitim Yardım Danışma Komutanlığı, Afganistan'daki Türk Görev Kuvveti Komutanı, NATO Karargahı'ndaki Türk Askeri Temsil Heyeti Başkanı, KKTC'deki Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı'nın yanı sıra ordu komutanları, Muharip Hava Kuvveti ve Donanma komutanları devam eden faaliyetler ve sahadaki son duruma ilişkin bilgi verdi.
Afganistan - 5.10.2020
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: "Afganistan'dan aceleci bir şekilde çekilmenin doğru olmadığını...
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: "Afganistan'dan aceleci bir şekilde çekilmenin doğru olmadığını düşünüyoruz.
Afganistan - 5.10.2020
Afganistan'da Lagman Valisi'ne bombalı saldırı: 8 ölü, 38 yaralı
Afganistan'ın doğusundaki Lagman vilayetinde Vali Rahmatullah Yarmel'in konvoyuna yönelik bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda 8 kişi hayatını kaybetti.
Afganistan - 5.10.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 1
Antalya'nın Kaş ilçesi ile Muğla'nın Seydikemer ilçesi ortasından geçen Eşen Çayı'nın döküldüğü Karadere Mahallesi Özdere Plajı açıklarında, içerisinde çok sayıda kaçak göçmenin bulunduğu tekne, Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri tarafından durduruldu. Teknede yapılan kontrollerde, 33'ü Suriye, 26'sı Afganistan, 24'ü Irak, 8'i Somali, 3'ü İran ve 2'si Mısır uyruklu olmak üzere toplam 96 kaçak göçmenin yasa dışı yollarla yurt dışına çıkmaya çalıştığı tespit edildi.
Afganistan - 4.10.2020
Afganistan'da iki ayrı bombalı saldırıda 2 kişi öldü
Afganistan'ın Helmand ve Paktiya vilayetlerinde düzenlenen iki ayrı bombalı saldırıda 2 kişi hayatını kaybetti.
Afganistan - 4.10.2020
Van'da minibüste 2'si havasızlık ve sıkışmadan dolayı ölmüş 72 sığınmacı yakalandı
KOM Şube Müdürlüğü ile İpekyolu İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin, İpekyolu ilçesine bağlı Köşebaşı - Bostaniçi mahalleleri güzergahında S.B. idaresindeki 65 AAS 904 plakalı minibüsü ihbar üzerine durdurduğu belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi: "Minibüste 2'si havasızlık ve sıkışmadan dolayı ölmüş, 37 Pakistan, 33 Afganistan, 2 Irak uyruklu toplam 72 düzensiz göçmen yakalanmıştır.
Afganistan - 4.10.2020
Batman'da 78 düzensiz göçmen yakalandı
Batman'da yurda yasa dışı yollarla girdiği tespit edilen 78 Afganistan ve Pakistan uyruklu düzensiz göçmen yakalandı.
Afganistan - 4.10.2020
Karaman'da tırın çarptığı motosikletin sürücüsü hayatını kaybetti
Karaman'da tırın çarptığı motosikletin sürücüsü yaşamını yitirdi. S.Ö yönetimindeki 42 ADU 886 plakalı tır, Valide Sultan Mahallesi 100. Yıl Caddesi'nde, Afganistan uyruklu olduğu öğrenilen Makhamatıusuf Abdaziov'un kullandığı 70 HC 001 plakalı motosiklete çarptı.
Afganistan - 4.10.2020
Otomotiv endüstrisi eylül ihracatıyla geçen yılın seviyesine ulaştı
Sektörün milyon dolar ve üzeri ihracat gerçekleştirdiği ülkeler dikkate alındığında geçen ay Hong Kong, Liberya, Yunanistan, Yemen, Afganistan ve Avustralya'ya rekor oranlı ihracat artışları yaşandı.
Afganistan - 4.10.2020
Son dakika haberi! Afganistan'da son iki haftada 69 sivil öldürüldü
Son dakika haberi... Afganistan'da son iki haftada Taliban militanlarınca düzenlenen saldırılarda 69 sivilin öldüğü bildirildi.
Afganistan - 4.10.2020
Kabil'de silahlı saldırıda 2 kişi öldü
Afganistan'ın başkenti Kabil'de kimliği belirsiz kişilerce düzenlenen silahlı saldırıda 2 kişi hayatını kaybetti.
Afganistan - 3.10.2020
Son dakika haber: Afganistan'da bomba yüklü araçla saldırı: 15 ölü
Son dakika haberlerine göre Afganistan'ın doğusundaki Nangarhar vilayetinin Gani Hil ilçesinde bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda 15 kişi hayatını kaybetti.
Afganistan - 3.10.2020
Afganistan'da Taliban saldırısında 2 polis öldü
Taliban militanlarının, Afganistan'ın Kapisa vilayetinde devriye gezen polislere düzenlediği silahlı saldırıda 2 polis hayatını kaybetti.
Afganistan - 2.10.2020
ABD, Irak ve Afganistan'da kullandığı asimetrik savaş gücünü feshediyor
ABD Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Irak ve Afganistan gibi ülkelerde terörle mücadelede kullandığı "Asimetrik Savaş Gücü" ve "İvedi Donatım Gücü"nü feshedeceğini açıkladı.
Afganistan - 2.10.2020
Kırgızistan Cumhurbaşkanı Ceenbekov, milletvekili seçimleri öncesinde seçmene seslendi Açıklaması
Pazar günü yapılacak genel seçimlerde, Birimdik, Mekençil, İman Nuru Adalet ve Kalkınma, Mekenim Kırgızistan, Reforma, Ata Meken, Zamandaş, Bütün Kırgızistan, Sosyal Demokrat, Meken Intımağı, Afganistan Savaş Gazileri, Ordo, Bir Bol, Respublika, Kırgızistan ve Çon Kazat adlı 16 parti yarışacak.
Afganistan - 2.10.2020
Son dakika haberleri: TİKA Afganistan'da tarihi metruk bir binayı yeniden turizme kazandırdı
Gelen son dakika haberlerine göre Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Afganistan'ın batısındaki Herat vilayetinde metruk haldeki tarihi bir binanın tadilat ve tefrişatı yapıldı.
Afganistan - 2.10.2020
ASPİLSAN Enerji Pil Üretim Tesisi Temel Atma Töreni
"Bunun için Suriye'de, Irak'ta, Libya'da, Somali'de ve Afganistan'dayız" Bu sene Gaziantep'de gerçekleştirilen TEKNOFEST'in de bu konuda önemli bir misyonu üstlendiğinin altını çizen Bakan Hulusi Akar, şöyle devam etti: "Her zaman ifade ettiğimiz gibi, başta savunma sanayii olmak üzere ehemmiyet arz eden tüm alanlarda yerli ve milli üretim yapmak bizler için bir tercih değil, zorunluluktur.
Afganistan - 1.10.2020
Assange'ın ABD'ye iade davasında karar 4 Ocak'ta verilecek
ABD ise Assange'ın yayınladığı belgelerle kendileri adına çalışan Irak ve Afganistan'daki yerel personel veya muhbirlerin hayatını riske attığını öne sürüyor.
Afganistan - 1.10.2020
Nevşehir'de takside 5 yabancı uyruklu yakalandı
Araçta, Van'dan Konya'ya gitmek üzere yola çıktıkları ve yurda yasa dışı yollarla girdikleri belirlenen ikisi çocuk 5 Afganistan uyruklu yakalandı.
Afganistan - 1.10.2020
Uluslararası medya temsilcilerine AA ve YTB iş birliğinde online medya eğitimi
AA'nın tecrübeli muhabirlerince verilecek eğitimlere, Afganistan, Azerbaycan, Gürcistan, İran, Kazakistan, Kırgızistan, Macaristan, Romanya, Rusya ve Ukrayna'dan toplam 29 medya temsilcisi katılacak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Afganistan Haberleri | Afganistan Haber - Haberler - Sayfa 3 - Afganistan haberleri, son dakika afganistan haber ve gelişmeleri burada. Son dakika... Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Pakistan Dışişleri Bakanı Kureyşi ile görüştü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 20.10.2020 08:23:59. #1.14#
title